more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Kowal

Szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Paweł Kowal po wizycie w Kijowie: nasze wsparcie dla Ukrainy nie ustanie

Polskie wsparcie dla Ukrainy nie ustanie. Byłem w Kijowie, by zapewnić, że polityka wschodnia nowej większości parlamentarnej nie tylko się nie zmienia, ale będzie intensywna i zaangażowana, również w rozwiązywanie trudnych problemów – powiedział przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP Paweł Kowal.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie granica Polityka zagraniczna Polski Sejm Paweł Kowal

Paweł Kowal: nie dojdzie do zmiany traktatów UE. Dziś się ona nawet nie zaczęła

- Nie ma żadnej możliwości, żeby do końca tej kadencji KE, która się kończy już w przyszłym roku, za niecały rok, zmienić traktat ani nawet przygotować nowy tekst traktatu. Nie ma takiej możliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł KO Paweł Kowal, komentując przegłosowane w Parlamencie Europejskim propozycje zmian traktatowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska reforma ue Grzegorz Jankowski Paweł Kowal Sygnały Dnia

PR24 Konflikt w Strefie Gazy. Paweł Kowal: Hamas niszczy ideę państwa palestyńskiego

- Liderzy państw arabskich po cichu liczą na to, że Izrael sobie poradzi z Hamasem, choć oficjalnie wydają oświadczenia, które popierają sprawę palestyńską (...). Dziś wszyscy rozsądni ludzi mówią, że rozwiązanie dwa państwa obok siebie, a nie jedno albo drugie, jest korzystne dla wszystkich, tylko problem w tym, że część potencjalnego państwa palestyńskiego została zawładnięta przez Hamas - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Rosja Iran Palestyna Izrael Hamas Bliski Wschód konflikt w Strefie Gazy USA Adrian Klarenbach Paweł Kowal

Sprawną ewakuację Polaków z Izraela doceniają światowe media, ale poseł PO... krytykuje

"Media na całym świecie doceniają reakcję polskiego rządu - tylko w Platformie niezadowoleni" - napisał wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w reakcji na słowa Pawła Kowala, który o samolotach wysłanych po Polaków do Izraela powiedział: "zamiast sprawnej ewakuacji musieli organizować defiladę wojskową".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Jabłoński Paweł Kowal polityka Izrael

Miejsce na liście ważniejsze niż ideały. Przedstawiamy przykłady polityków, którzy diametralnie zmienili swoje poglądy

W ostatnim czasie było głośno o starcie Romana Giertycha z list Koalicji Obywatelskiej, w kontekście zapowiedzi Donalda Tuska, że nie będzie na nich miejsca dla przeciwników aborcji. Roman Giertych nie jest jednak jedynym politykiem, który swój światopogląd zepchnął na drugi plan, aby załapać się na listy partyjne. Podajemy liczne przykłady "konserwatystów", którzy również "zapomnieli" o swoich poglądach w imię partyjnych zysków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza Roman Giertych Paweł Kowal Paweł Poncyljusz Michał Kamiński

"Nie prowadźmy polityki na emocjach, trzeba spisać zobowiązania". Paweł Kowal o rzezi wołyńskiej

- Lepiej polityki nie prowadzić na emocjach, tylko spisać nasze wzajemne zobowiązania wynikające z doświadczeń z ostatnich lat i skorzystać z okna możliwości, jakie mają Polska i Ukraina. Po co się rozczarowywać? Przełóżmy to na dokumenty prawne - skomentował w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal (KO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dyplomacja stosunki polsko-ukraińskie Rzeź Wołyńska Paweł Kowal Krzysztof Świątek

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Bielan: źródła resetu z Rosją bardzo często są zacierane

- PO i Lewica konsekwentnie sprzeciwiają się powołaniu komisji ds. zbadania wpływów Rosji na życie gospodarcze, społeczne czy polityczne w Polsce, tak jakby nie rozumiały, że z Rosją mamy problemy od kilkuset lat - mówił w "Śniadaniu w Trójce" w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka polityka komisja śledcza Reset Adam Bielan Jarosław Sellin Paweł Kowal Władysław Teofil Bartoszewski Krzysztof Gawkowski Paweł Szrot Komisja Weryfikacyjna Prawo i Sprawiedliwość PiS PO Platforma Obywatelska PSL Rosja

Relokacja migrantów w UE. Szynkowski vel Sęk: ten mechanizm jest szkodliwy, nigdy go nie poprzemy

Mechanizm relokacji migrantów nie może zostać wykonany w imię bezpieczeństwa i tego, że jest nieefektywny i szkodliwy, burzy zaufanie i narusza suwerenność krajów; z tego powodu nigdy go nie poprzemy - oświadczył w czwartek w Sejmie minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Paweł Kowal szymon szynkowski vel sęk migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny Węgry PO PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska