more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Mucha

Paweł Mucha zapowiada: w 2023 roku inflacja będzie się znacząco obniżać

- Zgodnie z ostatnią projekcją inflacji przygotowaną przez analityków NBP w pierwszym kwartale 2023 r. możemy się spodziewać wzrostu inflacji, ale od 2. kwartału będzie następował stopniowy jej spadek - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, członek zarządu NBP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Mucha polityka gospodarka polska GOSPODARKA inflacja NBP walka z inflacją Henryk Szrubarz

Kiedy inflacja w Polsce zacznie spadać? Paweł Mucha wskazuje przybliżoną datę

- Większość analityków ocenia, że inflacja w przyszłym roku będzie się znacząco obniżać i będziemy się zbliżać do celu inflacyjnego NBP - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, członek zarządu NBP. - To będzie obserwowane w przyszłym roku i w roku 2024. Rynkowe prognozy mówią o infacji jednocyfrowej w perspektywie końca roku 2023 - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Mucha polityka Katarzyna Gójska gospodarka polska GOSPODARKA inflacja NBP walka z inflacją

Kiedy do Polski popłyną środki z KPO? Paweł Mucha wskazuje, na jakim etapie są rozmowy

– Według naszej wiedzy są spełnione wszelkie warunki, żeby Polsce zostały wypłacone środki z KPO. Jesteśmy na etapie rozmów nt. wniosku o płatność – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia społeczny doradca prezydenta Paweł Mucha. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha Trójka Beata Michniewicz Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne prezydent Sąd Najwyższy

Tusk i Siemoniak chcą "wyprowadzić" prezesa NBP. Mucha: to próba destabilizacji państwa

- Próba destabilizacji państwa, poprzez werbalny atak na prezesa NBP, to działanie na szkodę państwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha społeczny doradca Prezydenta RP, odnosząc się do decyzji prezesa NBP o złożeniu zawiadomienia ws. wypowiedzi Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha Donald Tusk NBP Ukraina wojna 2022

Szczyt NATO. Paweł Mucha: nasze stanowisko to stanowisko całej wschodniej flanki

Wzmocnienie obecności wojsk NATO-wskich na całej wschodniej flance, wsparcie militarne Ukrainy i system, który będzie wspierał państwa najbardziej angażujące się w pomoc Ukrainie, oraz nowa koncepcja strategiczna NATO - to są, jak mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, postulaty Polski przed nadchodzącym szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego w Madrycie.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Paweł Mucha Ukraina wojna na Ukrainie Piotr Gociek ŚWIAT szczyt NATO bezpieczeństwo Bukareszteńska dziewiątka

Paweł Mucha: Polska nagłaśnia i mówi o wszystkich zbrodniach wojennych na Ukrainie

- Nie ulega wątpliwości, że z żadnego innego państwa europejskiego nie idzie tak ogromne wsparcie, jak z Polski dla Ukrainy. Rola Polski jest kluczowa w przypadku kształtowaniu wspólnego stanowiska, które później jest stanowiskiem NATO czy UE - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Krzysztof Świątek Paweł Mucha Andrzej Duda Ukraina Rosja

Rosja odpowie na incydent z udziałem ambasadora? Mucha: mogą się zdarzyć prowokacje

– Wiem, że emocje były ogromne, ale naruszenie nietykalności cielesnej nie powinno mieć miejsca – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP, komentując wczorajszy incydent przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną farbą. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha Trójka Beata Michniewicz Rosja wojna 2022 Warszawa dyplomacja

Paweł Mucha: Polska jest dziś adwokatem Ukrainy

- Jesteśmy bezpośrednim sąsiadem Ukrainy. Jesteśmy kluczowym państwem, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. A z drugiej strony - mamy szczególnie serdeczne i bliskie relacje z Ukraińcami, bezprecedensowa jest ta pomoc milionom Ukraińców, którzy trafili do Polski. To wszystko przekłada się na to, że sprawy ukraińskie często są wzmacniane na forum międzynarodowym przez głos płynący z Polski - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, społeczny doradca Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Paweł Mucha Ukraina wojna na Ukrainie Jedynka Ukraina Piotr Gociek

Paweł Mucha o posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego

- Podczas Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda będzie zapoznawał uczestników m.in. ze stanowiskiem USA w sprawie przyśpieszenia realizacji kontraktów oraz o obecności wojsk amerykańskich w Polsce - informuje na antenie Programu 1 Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Joe Biden Joe Biden w Polsce relacje polsko-amerykańskie wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Jedynka Ukraina Paweł Mucha Andrzej Duda

Paweł Mucha: w kwestii bezpieczeństwa jesteśmy kluczowym państwem na wschodniej flance NATO

- Polska ma ogromną znajomość spraw rosyjskich. I to jest nasz atut. Jesteśmy kluczowym państwem na wschodniej flance NATO, jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa. (...) Tę wiedzę wykorzystujemy we wszystkich formatach, stąd bardzo częste, inspirowane przez Polskę, ale także w bliskim kontakcie z Zachodem, nasze zaangażowanie w kwestie bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha (doradca prezydenta RP). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka ŚWIAT Unia Europejska służby i bezpieczeństwo NATO Rosja Ukraina Andrzej Duda dyplomacja Paweł Mucha

Mucha o wyroku TSUE: wydanie orzeczenia nie oznacza automatycznej utraty środków przez Polskę

– Taki pogląd jest absolutnie fałszywy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha. Doradca prezydenta w Kancelarii Prezydenta był pytany, czy orzeczenie TSUE przesądza, że Polska zostanie pozbawiona unijnych pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha Trójka Unia Europejska Beata Michniewicz Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska prawo fundusze unijne fundusze europejskie