more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Soloch

TYLKO U NAS Szef BBN w USA: Amerykanie są zdeterminowani, by doprowadzić do korzystnych dla Ukrainy rozstrzygnięć wojny

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch  spotkał się w Waszyngtonie z przedstawicielami Białego Domu, Departamentu Stanu, Senatu oraz ekspertami. Jak poinformował, rozmawiał z amerykańskimi władzami między innymi na temat współpracy wojskowej Polski i USA oraz długofalowego wsparcia Ukrainy w wojnie z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  serwis wschodni wojna 2022 Paweł Soloch Biuro Bezpieczeństwa Narodowego ŚWIAT Ameryka Ukraina POLSKA relacje polsko-amerykańskie

Szef BBN z wizytą w USA. Rozmowy w Pentagonie m.in. o wzmocnieniu wschodniej flanki

Rzecznik Biura Bezpieczeństwa Narodowego Marcin Skowron poinformował, że szef BBN Paweł Soloch podczas wizyty w USA 3 i 4 sierpnia będzie rozmawiał o sytuacji na Ukrainie i dalszym wsparciu naszych sąsiadów. Głównym tematem rozmów m.in. w Pentagonie będą też postanowienia szczytu NATO ws. wzmocnienia wschodniej flanki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo USA Stany Zjednoczone Paweł Soloch Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 NATO

Prezydent zwołuje kolejną Radę Bezpieczeństwa. Paweł Soloch tłumaczy dlaczego

- Prezydentowi zależy na konsensusie w sprawach bezpieczeństwa, stąd kolejne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział PAP szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.Prezydent Andrzej Duda zwołał na dziś posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która ma omówić postanowienia szczytu NATO w Madrycie i bieżącą sytuacje na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo BBN Paweł Soloch dyplomacja

Szef BBN: Tusk i Komorowski w 2010 r. podpisywali się pod strategią, w której Rosja była nazywana partnerem

Lider PO Donald Tusk skrytykował polską delegację na szczycie NATO za "mało ambitne i mało podmiotowe" działania. Słowa Tuska skomentował szef BBN Paweł Soloch. Przypomniał on zapisy koncepcji strategicznej NATO z 2010 roku, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski. W koncepcji tej podkreślano znaczenie bliskiej współpracy Sojuszu z Rosją. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Bronisław Komorowski Paweł Soloch szczyt NATO 2022 polityka NATO

Przywódcy zatwierdzili nową Koncepcję Strategiczną NATO. "Główne polskie oczekiwania zostały spełnione"

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował, że przywódcy NATO przyjęli nową Koncepcję Strategiczną Sojuszu. "Właśnie zakończyła się pierwsza, najważniejsza sesja na Szczycie NATO. Przywódcy przyjęli nową Koncepcję Strategiczną oraz pozostałe dokumenty" - napisał na Twitterze szef BBN. "Wszystkie główne polskie oczekiwania zostały spełnione!" - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa NATO szczyt NATO szczyt NATO 2022 Paweł Soloch Beata Płomecka

Narada w BBN przed szczytem NATO. Prezydent rozmawiał z przedstawicielami rządu

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował, że głównym tematem narady w BBN był udział Polski w nadchodzącym szczycie NATO w Madrycie oraz że służyła też omówieniu działań, jakie zostały podjęte do tej pory. Prezydent Andrzej Duda chciał poznać zdanie przedstawicieli rządu oraz służb w tej kwestii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka BBN NATO Andrzej Duda wojna na Ukrainie Paweł Soloch szczyt NATO 2022

"Im więcej rozmów, tym lepiej". Szef BBN o wizycie Scholza, Macrona i Draghiego w Kijowie

- Stanowisko Andrzeja Dudy jest takie, że im więcej wizyt, rozmów oraz zainteresowania Ukrainą, tym lepiej - powiedział Paweł Soloch w Polsat News. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zaznaczył też, że "prezydent dał wyraz przekonaniu, że wszelkie kwestie dotyczące Ukrainy nie mogą być omawiane bez Ukrainy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Soloch Andrzej Duda dyplomacja wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Olaf Scholz Emmanuel Macron Biuro Bezpieczeństwa Narodowego polityka

"Rozmowy utknęły w miejscu". Soloch o przekazaniu przez Niemców czołgów Polsce

Szef BBN Paweł Soloch powiedział, że "rozmowy na temat przekazania nam przez Niemcy czołgów utknęły w miejscu, miejmy nadzieję, że to się przełamie". - Nie czekamy z założonymi rękami na decyzje niemieckie, chcemy uzupełniać braki, modernizować armię niezależnie od Niemców - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie broń Niemcy BBN Paweł Soloch wojna na Ukrainie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Sytuacja na Ukrainie i rozszerzenie NATO. Specjalna narada z udziałem prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda zwołał na dzisiejszy wieczór naradę z udziałem premiera i ministrów ws. sytuacji na Ukrainie, polskiego wsparcia oraz współpracy sojuszniczej, w tym akcesji Szwecji i Finlandii do NATO. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował na Twitterze że spotkanie odbędzie się po powrocie prezydenta z ćwiczenia wojskowego Defender Europe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA BBN Andrzej Duda Paweł Soloch NATO Jens Stoltenberg Finlandia Szwecja Ukraina wojna 2022