more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Szefernaker

Paweł Szefernaker: trzeba zbadać skalę rosyjskich wpływów na polskie bezpieczeństwo

– Potrzebne są narzędzia i procedura administracyjna, w której będzie można podjąć skuteczne działania – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker o pomyśle powołania komisji ds. wyjaśnienia rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA polityka Paweł Szefernaker Bartłomiej Graczak Sejm Komisja Weryfikacyjna Rosja

Wiceszef MSWiA o wybuchu w Przewodowie: najważniejsze, że nie był to zamierzony atak

Według informacji wiceministra MSWiA Pawła Szefernakera na przygraniczny Przewodów spadła rakieta ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Na miejscu - jak przekazał - pracują obecnie polscy i natowscy specjaliści, a wszelkie dowody zostaną przedstawione stronie ukraińskiej.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie służby i bezpieczeństwo POLSKA Wojsko Polskie MSWiA Ukraina Rosja Paweł Szefernaker

Ustawy o cenach energii i dystrybucji węgla. Samorządowcy dali zielone światło

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu pozytywnie zaopiniowała projekty ustaw o cenach energii dla odbiorców wrażliwych i o dystrybucji węgla. Poinformował o tym wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. W przyszłym tygodniu ustawy mają trafić do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka węgiel energia energetyka Paweł Szefernaker GOSPODARKA samorząd JST tarcza antyinflacyjna

Dodatkowe środki trafią do samorządów jeszcze w tym tygodniu. Paweł Szefernaker podał dokładne kwoty

- Do końca tygodnia do samorządów trafi około 4,5 mld złotych - zapowiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. To jedna trzecia z środków przewidzianych w ramach dodatkowej pomocy dla władz lokalnych. Druga transza środków trafi do samorządów do końca listopada, a trzecia - w grudniu. W sumie suma opiewa na 13,7 mld złotych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samorząd polityka Paweł Szefernaker GOSPODARKA

Ilu uchodźców z Ukrainy podjęło w Polsce pracę? Paweł Szefernaker przedstawił najnowsze dane

- Z 600 tys. osób, które są zapisane w bazie PESEL, a są to osoby w wieku produkcyjnym, ponad 400 tys. podjęło w Polsce legalnie pracę - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, pełnomocnik rządu ds. uchodźców z Ukrainy Paweł Szefernaker. - To pokazuje, że te osoby się w Polsce adaptują i chcą normalnie żyć - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ukraina uchodźcy pesel Paweł Szefernaker praca

Marszałek woj. lubuskiego celowo dezinformowała opinię publiczną ws. Odry? Wiceszef MSWiA chce interwencji służb

Odpowiednie służby powinny wyjaśnić, czy marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak "dezinformowała opinię publiczną" ws. sytuacji na Odrze - uważa wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA środowisko ekologia katastrofa ekologiczna rzeka Odra Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker dezinformacja MSWiA ochrona środowiska

Zmiana terminu wyborów lokalnych? Szefernaker: chcą tego sami samorządowcy

Pomysł przesunięcia wyborów samorządowych popiera większość samych zainteresowanych - samorządowców - wynika z informacji przekazanych w Polsat News przez wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakera, pełnomocnika rządu ds. współpracy z samorządem. - Równoległe trwanie kampanii samorządowej i parlamentarnej nie byłoby dobre dla demokracji - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory wybory samorządowe wybory parlamentarne Paweł Szefernaker samorząd

Świadczenie dla rodzin goszczących uchodźców. Wiemy, kto będzie mógł pobierać je dłużej

Świadczenie w wysokości 40 złotych dziennie za osobę, przekazywane na zapewnienie uchodźcom zakwaterowania i wyżywienia, przysługuje rodzinom goszczącym przez 120 dni. - Okres ten będzie wydłużany w przypadku pomocy określonym grupom osób - zapowiedział pełnomocnik rządu do spraw uchodźców Paweł Szefernaker. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ukraina wojna 2022 polityka Paweł Szefernaker

Szefernaker o przyjęciu ustawy o SN: jestem przekonany, że to pozwoli na sprawną realizację KPO

- Sejm potwierdził przyjęcie tej ustawy w takim kształcie, w jakim wcześniej ją przyjął, bez poprawek Senatu. Jestem przekonany, że to pozwoli także na sprawną realizację KPO – powiedział w piątek wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, komentując czwartkowe głosowanie nad nowelizacją ustawy o SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo polityka Krajowy Plan Odbudowy Krajowy Program Odbudowy reforma sądownictwa Paweł Szefernaker

Szefernaker: chcemy pomóc uchodźcom się usamodzielnić. Ustawa jest w Sejmie

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, pełnomocnik rządu ds. uchodźców, poinformował, że dla przybyszów z Ukrainy przygotowano rozwiązania, które pomogą im się usamodzielnić. - Nie możemy przekazywać środków na pomoc wszystkim uchodźcom z Ukrainy w nieskończoność - podkreślił w rozmowie z Polsat News.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pomoc uchodźcy Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Paweł Szefernaker MSWiA społeczeństwo Sejm polityka

Szefernaker o słowach Trzaskowskiego ws. KPO: prosić KE o kolejne warunki? To się w głowie nie mieści

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker stwierdził, że w głowie mu się nie mieści, że ktoś prosi KE o kolejne warunki dla polskiego rządu. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który mówił, że jest dobrej myśli, aby Komisja Europejska stawiała Polsce dodatkowe warunki w sprawie odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Rafał Trzaskowski Paweł Szefernaker Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska

Brak nowych środków z UE na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Szefernaker: potrzebujemy miliardów euro

Do Polski nie trafiły żadne nowe kwoty na wsparcie uchodźców z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Po trzech miesiącach od wybuchu wojny poza możliwością przesuwania pieniędzy z innych programów, Komisja Europejska zaoferowała Polsce z budżetu 144,6 mln euro, których jeszcze nie przekazała. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker podkreślił, że to za mało, bo pomoc kosztuje miliardy euro.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 uchodźcy POLSKA Paweł Szefernaker serwis wschodni polityka Unia Europejska

"Potrzebujemy dyskusji i współpracy z innymi państwami". Szefernaker o pomocy dla uchodźców

Wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy Paweł Szefernaker ocenił, że "w kwestii pomocy uchodźcom z Ukrainy potrzebujemy dyskusji i współpracy z innymi państwami". Zaznaczył, że na tę pomoc potrzebne są dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  pomoc uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja ŚWIAT serwis wschodni konflikty międzynarodowe Paweł Szefernaker Unia Europejska UE

240 mln zł dla uzdrowisk. Wiceszef MSWiA przedstawił szczegóły planu rządu

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker ogłosił w Ustce, że ponad 240 mln złotych trafi do gmin uzdrowiskowych w ramach przeznaczonej dla nich edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie otrzymać ma 49 gmin, które wnioskowały o takie wsparcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polski Ład fundusze inwestycyjne Program Inwestycji Strategicznych Paweł Szefernaker

Unijne środki na pomoc uchodźcom. Szefernaker: potrzebujemy funduszu, który idzie w miliardy euro

- Potrzebujemy unijnego funduszu na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy, który idzie w miliardy euro - powiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. W Warszawie, na międzynarodowej konferencji, spotkali się ministrowie ds. uchodźców kilkunastu państw. Kolejne takie forum ma się odbyć we wrześniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Szefernaker uchodźcy kryzys migracyjny Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022