more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Szrot

Burza w Sejmie ws. uznania Rosji za sponsora terroryzmu. Poboży: PO ma fobię na punkcie Antoniego Macierewicza

– PO ma fobię na punkcie Antoniego Macierewicza i poprzez tak wniesioną poprawkę PO ma pretekst, aby nie głosować za uchwałą uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm – powiedział Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także: Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta RP), Marek Sawicki (Koalicja Polska, były minister rolnictwa) oraz Marcin Kierwiński (sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA polityka Błażej Poboży Marcin Kierwiński Trójka Marek Sawicki Paweł Szrot

Szef gabinetu prezydenta spotkał się z delegacją rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Znamy szczegóły

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, na prośbę Andrzeja Dudy, spotkał się z delegacją rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. W spotkaniu uczestniczyła Paulina Malinowska-Kowalczyk - Doradca Prezydenta RP do spraw osób z niepełnosprawnościami, oraz Grażyna Wereszczyńska z Biura Dialogu, Samorządu i Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni Paweł Szrot kancelaria prezydenta społeczeństwo POLSKA

Wybuch w Przewodowie. Szrot: sojusznicy są pod wrażeniem polskiej postawy

– Sojusznicy są pod wrażeniem polskiej postawy, spokojnej i z zachowaniem zimnej krwi – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Szrot z Kancelarii Prezydenta RP, nawiązując do ostatnich wydarzeń z Przewodowa, gdzie wybuchła rakieta, w wyniku czego zginęły dwie osoby. Gośćmi Beaty Michniewicz byli też: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego), Maciej Gdula (poseł Nowej Lewicy) i Marcin Kierwiński (sekretarz generalny PO).
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka Beata Michniewicz Paweł Szrot Jarosław Sellin Marcin Kierwiński Maciej Gdula wybuch w Przewodowie

Udział prezydenta Litwy w obchodach Święta Niepodległości. Szrot: to wyraz dobrych relacji naszych krajów

Paweł Szrot w "Trójkowym komentarzu dnia" podkreślił, że w tym roku w obchodach Narodowego Święta Niepodległości wyjątkowy będzie udział prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy i jego małżonki. Jak ocenił szef gabinetu prezydenta, "to jest czytelny wyraz bardzo dobrych od kilku lat relacji pomiędzy naszymi krajami, które się wewnętrznie zintegrowały wobec rosyjskiej agresji". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak POLSKA polityka Paweł Szrot immunitet konstytucja

Amerykanie wybudują elektrownię jądrową w Polsce. Sellin: postawiliśmy na pewnego partnera

Elektrownię atomową w Polsce wybuduje amerykański Westinghouse Nuclear. - Zdecydowaliśmy się na pewnego partnera - skomentował w "Śniadaniu w Trójce" Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał "nie zamykamy się na innych partnerów w kwestii energetyki jądrowej" i wymienił m.in Koreę Południową oraz Francję. Gośćmi Beaty Michniewicz byli też Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka elektrownia atomowa USA Stany Zjednoczone atom Izabela Leszczyna Marek Sawicki Jarosław Sellin Paweł Szrot

Będzie zwołanie RBN? Szrot: wpłynęły nieformalne wnioski, prezydent je oceni i podejmie decyzję

Prezydent Andrzej Duda oceni nieformalne wnioski o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które już wpłynęły i podejmie decyzję w tej sprawie - powiedział szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, pytany o to, czy prezydent przychyli się do apeli polityków opozycji o zwołanie RBN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda wojna na Ukrainie Rada Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Szrot

Paweł Szrot: nominacja dla Szymona Szynkowskiego vel Sęka to sygnał dla Brukseli, że Polska się nie ugnie

- Taka zmiana była potrzebna, żeby zasygnalizować, że Polska w szeregu kwestii się nie ugnie i będzie konsekwentna w relacjach z UE - powiedział Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta, pytany o nominację na ministra ds. europejskich dla Szymona Szynkowskiego vel Sęka, o której premier Mateusz Morawiecki poinformował wywiadzie dla Programu 3 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szrot polityka Unia Europejska Szymon Szynkowski

Wpis Sikorskiego nt. Nord Stream. Szrot: prezydent uważa, że powinny zostać wyciągnięte konsekwencje

- To, co się stało na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, czyli wymachiwanie kartką z tweetem przez ambasadora Federacji Rosyjskiej i cytowanie ministra Sikorskiego, to jest bardzo ewidentny znak, że stało się coś bardzo poważnego i bardzo niedobrego, coś, co się nie powinno stać. Pan prezydent uważa, że konsekwencje powinny być wyciągnięte - powiedział na antenie TVP Info szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Paweł Szrot Andrzej Duda Nord Stream polityka

Mobilizacja w Rosji. Skurkiewicz: armia Putina to kolos na glinianych nogach

- Ta armia, która jeszcze kilkanaście miesięcy temu była uznawana za gigantyczną, dobrze wyposażoną, dziś jest wielkim kolosem na glinianych nogach - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w "Śniadaniu w Trójce". Odniósł się tym samym do mobilizacji ogłoszonej w Rosji. Gośćmi Beaty Michniewicz byli także Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta), Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica) i Andrzej Halicki (europoseł Platformy Obywatelskiej).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz Paweł Szrot Krzysztof Gawkowski Andrzej Halicki Wojciech Skurkiewicz Rosja wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie Władimir Putin

"Ma wymiar symboliczny i praktyczny". Szrot o uchwale Sejmu ws. zadośćuczynienia od Niemiec za II WŚ

Według Pawła Szrota uchwała Sejmu ws. dochodzenia przez Polskę zadośćuczynienia od Niemiec za II wojnę światową ma symboliczny i praktyczny wymiar. Szef gabinetu prezydenta zapewnił, że Andrzej Duda włączy się w działania dyplomatyczne, jeśli rząd zwróci się w tej sprawie do niego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Paweł Szrot II wojna światowa reparacje wojenne repatriacje Niemcy Zachodnie