more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Sztompke

"Będzie po prostu pięknie". Startuje XX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka

- Publiczność zawsze nam dopisuje, a amfiteatr na 2800 miejsc wypełnia się po brzegi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury. Przed nami XX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Co dokładnie będzie się działo w Kozienicach w najbliższe piątek i sobotę?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Elwira Kozłowska Bogusław Klimczuk Kozienice

Polska stolica country. "Muzyczna Jedynka" na festiwalu w Mrągowie

Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk w Mrągowie to największy festiwal muzyki country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych z tym gatunkiem muzyki. Przez trzy dni na scenie tamtejszego amfiteatru prezentują się zarówno legendarni wykonawcy country z Polski i całego świata, jak również młodzi artyści. Na miejscu obecna była również "Muzyczna Jedynka".
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke muzyka rozrywkowa country Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo Korneliusz Pacuda

Mrągowo jak polskie Nashville. "Muzyczna Jedynka" na Festiwalu Piknik Country i Folk

Rozpoczął się 42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk w Mrągowie - najstarsza i największa impreza w Polsce poświęcona temu gatunkowi muzyki. Plenerowe studio Programu 1 odwiedzili artyści: Kayera, Klaudia Magica i Mariusz Kalaga, którzy wezmą udział w festiwalowych koncertach. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo country MUZYKA Klaudia Magica Kaeyra Korneliusz Pacuda

NaVi z nowym singlem "Zawsze ty". Prapremiera w "Muzycznej Jedynce"

Nowy utwór zespołu NaVi pt. "Zawsze ty" jest pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę formacji. - Teraz wypuszczamy pierwszy singiel, a płyta ukaże się we wrześniu - mówi na antenie Jedynki Paweł Poszytek, leader NaVi. Singiel wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Paweł Sztompke Paweł Poszytek NaVi Agencja Muzyczna Polskie Radio Sonia Stochmiałek Grzegorz Wilk muzyka rozrywkowa

"Utwory Andrzeja Zauchy bardzo mnie ujęły". Przed nami 15. Festiwal "Serca Bicie"

Opera Nova w Bydgoszczy już po raz 15. będzie gościć wspaniałych artystów, którzy oddadzą hołd Andrzejowi Zausze. - Ta muzyka i utwory Andrzeja Zauchy bardzo mnie ujęły w sercu i psychice. Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy miał być na jeden raz, a w tym roku mija 15 lat - mówi na antenie radiowej Jedynki Krzysztof Wolsztyński, dyrektor festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Paweł Sztompke Andrzej Zaucha Bydgoszcz

25. Festiwal Operowo-Operetkowy w Ciechocinku. "Kontynuujemy tradycje Kazimierza Kowalskiego"

Już 5 sierpnia rozpocznie się 25. Festiwal Operowo-Operetkowy im. Kazimierza Kowalskiego w Ciechocinku. - To będzie jubileuszowa edycja, nie z Kazimierzem, ale z jego duchem. Kontynuując te tradycje, staram się temu sprostać - mówi Małgorzata Kowalska, żona zmarłego artysty. Program 1 Polskiego Radia przygotowuje audycję specjalną poświęconą Kazimierzowi Kowalskiemu.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Kazimierz Kowalski ciechocinek opera

"To piosenki odkurzone". Nula Stankiewicz i Janusz Strobel prezentują nową płytę

Na najnowszej płycie Nuli Stankiewicz pt. "Śpiewam" znalazły się zarówno te najpopularniejsze, jak i te mniej znane kompozycje Janusza Strobla. Sam muzyk jest spoiwem tych utworów, jednak były one pisane dla rozmaitych artystów. - To są piosenki odkurzone, w nowych odsłonach aranżacyjnych - opowiada Nula Stankiewicz w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Janusz Strobel muzyka rozrywkowa

Paderewski w Parku Ujazdowskim. Wiesław Dąbrowski zapowiada cykl koncertów plenerowych

- Chopin został wylansowany przez Paderewskiego. Teraz my, wzorem Koncertów Chopinowskich, realizujemy koncerty Paderewskiego - zapowiada Wiesław Dąbrowski, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego. W każdy weekend sierpnia, podczas darmowych koncertów plenerowych w Parku Ujazdowskim, usłyszymy m.in. dzieła z repertuaru kompozytora.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Ignacy Jan Paderewski muzyka klasyczna muzyka fortepianowa Warszawa

"Czas nas uczy pogody". Jacek Cygan zaprasza na koncert

- Razem ze mną na scenie, prowadząc państwa w podróż po moich największych przebojach, będzie Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective ze znakomitym dyrygentem i reżyserem Mateuszem Walachem, a także znakomici artyści: Joanna Smajdor, Magdalena Zawartko oraz Artur Caturian - tak Jacek Cygan zaprasza na swój najbliższy koncert w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Jacek Cygan koncert Warszawa polska piosenka