more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Zieliński

"Nastawienie na przyszłość i polityka prosocjalna". Prof. Domański o exposé premiera Morawieckiego

- Exposé premiera Morawieckiego było krótkie i rzeczowe. Jego charakterystyczną cechą było to, że brakowało tu elementu krytyki działalności partii opozycyjnych (…). Pozostałe elementy były zgodne z przewidywaniami, to podkreślenie sukcesów PiS od 2015 r. w roli partii rządzącej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media publiczne Rada Mediów Narodowych Henryk Domański Paweł Zieliński

PR24 "Lex wiatrak". Michał Karnowski: patologiczny system tworzenia prawa

- Mamy do czynienia z klasyczną aferą, gdy w proces legislacyjny wpięte są grupy kapitałowe, w dużej części zagraniczne, czy lobbyści. Jeśli nie zatrzymamy tej patologii, nie dojdziemy do tego, kto ma takie plany, to cena, jaką Polska za to zapłaci, może być straszliwa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski (wpolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka odnawialne źródła energii afera wiatrakowa Prawo i Sprawiedliwość Paweł Zieliński Michał Karnowski

Spór o powołanie komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. Poseł PiS: nie mamy nic do ukrycia

 - Nie mamy nic do ukrycia. Chcemy pokazać, w jak trudnych warunkach wtedy funkcjonowaliśmy, w jak trudnych warunkach rządziliśmy - mam tu na myśli sytuację covidową. Tutaj jest rozdzieranie szat nad czymś, co w moim przekonaniu należało zrobić (przeprowadzić wybory prezydenckie - red.) - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Piotr Kaleta o komisji ds. wyborów korespondencyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Zieliński

Nowa szczepionka przeciw COVID-19. Wiceminister zdrowia: liczę, że przekona osoby, które nie ufały poprzednim preparatom

- Wczoraj chęć szczepienia wyrażało ok. 100 tys. osób. Dzisiaj, wychodząc do studia, dowiedziałem się, że jest zapotrzebowanie na poziomie 160 tys. Polacy chcą się zatem szczepić. To jest bardzo dobra wiadomość - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia, senator PiS Waldemar Kraska, odnosząc się do udostępnionej społeczeństwu nowej szczepionki przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Kraska zdrowie pandemia szczepienia COVID-19 sars-cov-2 służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia bezpieczeństwo społeczeństwo medycyna Paweł Zieliński

"Nie brałem udziału w konsultacjach". Sawicki o pracach nad projektem tzw. ustawy wiatrakowej

- Nie brałem udziału w tych konsultacjach, a energetyką odnawialną zajmuję się od 1995 roku, więc koleżanki i koledzy z Platformy Obywatelskiej i z Polski 2050 wiedzieli, że mam zespoły ekspertów. Gdyby skorzystali z tych zespołów, to z pewnością nie popełniliby błędów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia marszałek senior Marek Sawicki, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka afera wiatrakowa PSL Marek Sawicki Paweł Zieliński

Upadł wniosek dot. uchwały PiS sprzeciwiającej się zmianom traktatów UE. "Zaskakująca decyzja"

- To zaskakująca, niezrozumiała, szkodliwa decyzja i duży błąd polityczny. Ta uchwała pokazywałaby wszystkim Polakom, że polski Sejm stoi na straży suwerenności, dotychczasowych kompetencji - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o odrzuceniu przez sejmową komisję ds. europejskich wniosku o włączenie do porządku obrad prac nad projektem uchwały PiS sprzeciwiającej się zmianom traktatów UE europoseł PiS Elżbieta Rafalska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Rafalska polityka reforma ue Unia Europejska Parlament Europejski Paweł Zieliński

Senator PiS: zmiany traktatów UE prowadzą do wykluczenia USA z teatru europejskiego

- Wykluczenie przez eurokratów Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii z teatru europejskiego - do czego sprowadzają się zmiany w unijnych traktatach - może doprowadzić w nieodległej perspektywie do powrotu polityki resetu z Rosją - ostrzega senator PiS Włodzimierz Bernacki w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm Unia Europejska Parlament Europejski legislacja Paweł Zieliński Stany Zjednoczone USA Bruksela Europarlament parlament ue polityka

Politolog: sprawa marszałek Witek będzie papierkiem lakmusowym

- Nie chcę być złym prorokiem, ale mam przeczucie, że sprawa pani marszałek Witek będzie dla większości sejmowej oraz PiS pierwszą wojną na śmierć i życie w nowej kadencji Sejmu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Zieliński polityka Elżbieta Witek Sejm Marszałek Sejmu PiS PO koalicja obywatelska Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL)

"Deklaracja współpracy, ale na warunkach równorzędności". Dr Żukowski o orędziu prezydenta

- To jest wybór, który jest częścią pewnej całościowej deklaracji czy oferty politycznej, którą prezydent złożył (…). Ta deklaracja polega z jednej strony na podkreśleniu swojej własnej podmiotowości, również pewnie na deklarowaniu, jaka wizja Polski, z którym obozem związana, jest mu bliższa, ale z drugiej strony jest to deklaracja gotowości do współdziałania, do współpracy również z innymi siłami politycznymi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Tomasz Żukowski (UW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Paweł Zieliński prezydent orędzie