more_horiz
PR24 Portal
Section05

pedofilia

Krzywdził inne dzieci? Nowe informacje ws. zachodniopomorskiego urzędnika skazanego za pedofilię

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi postepowanie dot. możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, której miał dopuścić się Krzysztof F., były pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego. O sprawie poinformował portal wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zachodniopomorskie prokuratura pedofilia Platforma Obywatelska regiony

Sprawa Krzysztofa F. "GP": politycy PO chronili pedofila, "zadbali o czyste papiery"

Gdy Krzysztof F. usłyszał zarzuty pedofilskie - wbrew twierdzeniom liderów Platformy Obywatelskiej - nie został natychmiast wyrzucony z pracy w Urzędzie Marszałkowskim, który jest kierowany przez Olgierda Geblewicza z PO. Był tam zatrudniony jeszcze przez trzy miesiące, choć przebywał w areszcie. I odszedł "za porozumieniem stron". W ten sposób uniknął niekorzystnego dla siebie wpisu w świadectwie pracy o rzeczywistych powodach zakończenia pracy w urzędzie - ujawniono na łamach "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska pedofilia

Biskupi chcą zbadać skalę nadużyć w Kościele. Powołają zespół niezależnych specjalistów

- Mam nadzieję, że prace zespołu badawczego niezależnych specjalistów do podjęcia badań dotyczących wykorzystania seksualnego osób małoletnich w Kościele będą realną pomocą dla osób skrzywdzonych, którym należy się prawda - powiedział prymas Polski Wojciech Polak. Podkreślił, że wszyscy biskupi byli za powołaniem zespołu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia Kościół Wojciech Polak

"Śmierć nastolatka bez związku z publikacją Radia Szczecin". Pełnomocnik poseł PO zabrał głos

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" pełnomocnik poseł PO Magdaleny Filiks odniósł się do tragicznej śmierci jej 16-letniego syna. Jak powiedział, "każdy nastolatek ma swoje problemy". - Nigdy nie twierdziliśmy, że Mikołaj popełnił samobójstwo z powodu publikacji Radia Szczecin i hejtu, który się na niego wylał - mówił adwokat Mikołaj Marecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media Platforma Obywatelska pedofilia Szczecin

Afera pedofilska w PO. Sakiewicz: politycy Platformy chcą zastraszyć ludzi zajmujących się tą sprawą

- Platforma Obywatelska zrobiła wszystko, co mogła, żeby zastraszyć ludzi, którzy chcieli się zajmować aferą pedofilską w Szczecinie - największą chyba aferą pedofilską w Platformie. Oni chcą ścigać papieża, a sami mają gigantyczne problemy. I to świeże problemy: takie, które można wyjaśnić od ręki, jeśli ma się odrobinę dobrej woli - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Sakiewicz polityka Platforma Obywatelska pedofilia Szczecin

"Ekspert" TVN i RASP od pedofilii przed sądem. Kim jest skompromitowany mec. Artur Nowak?

Sprawa znanego mecenasa i byłego sędziego Artura Nowaka trwa już w sądach od lat. Zdaniem śledczych - jak zaznacza portal tvp.info - "prawnik wykorzystywał informacje z prokuratorskich postępowań, by uzyskiwać wyższe honoraria". Później zaczął występować w mediach, m.in. w stacji TVN, jako ekspert od spraw związanych z pedofilią w Kościele. W tvp.info opisano, na czym polegały "przekręty" Artura Nowaka, i jak sprytnie "realizował plan na wyciąganie pieniędzy od ludzi".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVN media pedofilia Platforma Obywatelska sąd sądownictwo

Co kardynał Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II, wiedział o pedofilii w Kościele?

Polska żyje debatą wokół kontrowersji sformułowanych w filmie "Franciszkańska 3" i książce Ekke Overbekka "Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział". Stawiają one pytanie w jakim stopniu Kościół, a szczególnie archidiecezja krakowska na czele z ówczesnym arcybiskupem Karolem Wojtyłą reagowała na przypadki molestowania osób młodocianych przez kapłanów. Idzie za tym kolejne pytanie: czy miało to wpływ na posługę Jana Pawła II jako pontifeksa?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jan Paweł II pedofilia Kościół Karol Wojtyła Klub Trójki Piotr Semka Adam Hlebowicz Marcin Przeciszewski

tylko u nas Kłamstwa w reportażu o Janie Pawle II. Czego nie powiedziano w dokumencie

W poniedziałek telewizja TVN24 wyemitowała reportaż Marcina Gutowskiego, zatytułowany "Franciszkańska 3". Zdaniem autorów dokumentu kardynał Wojtyła wiedział o problemie pedofilii w Kościele, zanim został papieżem Janem Pawłem II, i jako biskup krakowski dopuścił się w tych sprawach zaniechań. Goście Polskiego Radia 24 i Programu 3 Polskiego Radia rozprawili się z manipulacjami i przekłamaniami w reportażu TVN24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Trójka Krzysztof Ziemiec Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II pedofilia Kościół katolicki TVN

Rafał Bochenek: materiał o Janie Pawle II opublikowano, by odwrócić uwagę od sprawy pedofilii w PO

- Po raz kolejny komunistyczna hydra podniosła głowę, to gigantyczny atak i kolejne przekroczenie granic przez TVN - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. Odniósł się do publikacji materiału "Franciszkańska 3" w TVN24, atakującego Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość Sygnały Dnia polityka Jan Paweł II Platforma Obywatelska pedofilia bronimy Jana Pawła II

"Mamy do czynienia z drugim zamachem na papieża". Piotr Litka o reportażu nt. Jana Pawła II

- Osoby, które mienią się obrońcami i poszukiwaczami prawdy, zasłaniają swoją niekompetencję dobrem ofiar. Nadinterpretują dokumenty bezpieki, które w tych samych środowiskach były kiedyś traktowane jak śmieci. Dziś ten wektor się odwrócił. Obok Jana Pawła II zaatakowano też jego mentora kardynała Stefana Sapiehę - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Litka. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II papież pedofilia Kościół katolicki bronimy Jana Pawła II

"Użyto materiałów stworzonych przez komunistyczne państwo". Sellin o atakach medialnych na Jana Pawła II

- Jan Paweł II jest najważniejszym Polakiem w 1000-letniej historii Polski. Najwyraźniej osobom atakującym uwiera gorset polskości. Osłabia się Kościół katolicki i polską wrażliwość, to jest ojkofobia, niechęć do własnego gniazda, kompleks. Chodzi o podważenie instytucji Kościoła i podstawowych idiomów polskości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jan Paweł II Kościół katolicki pedofilia bronimy Jana Pawła II