more_horiz
PR24 Portal
Section05
pedofilia

Watykan wydał werdykt ws. działań kard. Dziwisza. "Jestem wdzięczny za sprawiedliwe osądzenie sprawy"

"Jestem wdzięczny Stolicy Apostolskiej za sprawiedliwe osądzenie sprawy. Mam nadzieję, że dzisiejszy komunikat nuncjatury apostolskiej w Polsce przyczyni się do jej wyjaśnienia" - napisał biskup senior archidiecezji krakowskiej kard. Stanisław Dziwisz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół Stanisław Dziwisz religia Watykan pedofilia papież Franciszek wiara walka z pedofilią Kościół katolicki

Ksiądz z filmu Sekielskich uniewinniony. Zapadł prawomocny wyrok

W Sądzie Okręgowym w Łomży zapadł prawomocny wyrok uniewinniający Adama S., byłego proboszcza parafii w Grądach-Woniecku, który był oskarżony i nieprawomocnie skazany m.in. za przestępstwa pedofilii. Mężczyzna był jednym z antybohaterów filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich - o czym możemy przeczytać na stronach portalu tvp.info. Adam S. występuje już jako osoba świecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół społeczeństwo przestępczość pedofilia

Śmierć molestowanej 12-latki. Prokuratura zbada okoliczności sprawy

Jak przekazała w mediach społecznościowych Prokuratura Krajowa, okoliczności śmierci nastolatki z okolic Dąbrowy Tarnowskiej zostaną zbadane w Departamencie Postępowania Przygotowawczego PK. Chodzi o samobójstwo 12-letniej Kingi, której historię opisał portal TOK FM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dzieci dziecko przestępczość sąd pedofilia prawo prokuratura molestowanie seksualne małopolskie przemoc

Samobójstwo molestowanej 12-latki. Wcześniej opowiedziała o swoim dramacie, nikt jej nie pomógł

Dziewczynka o dramacie napastowania seksualnego powiedziała w szkole nauczycielce, którą darzyła zaufaniem. Historię – także molestowania przez partnera matki - opowiedziała swojej cioci, u której spędzała wakacje. Sprawy po zgłoszeniach odpowiednio policji, prokuraturze i w sądzie, przez biurokrację przedłużały się, a stan psychiczny nastolatki pogarszał się. Dziewczynka 29 grudnia popełniła samobójstwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci dziecko przestępczość molestowanie seksualne społeczeństwo pedofilia prawo sąd prokuratura regiony służby i bezpieczeństwo dolnośląskie małopolskie

"Nie chodzi o wizerunek Kościoła, lecz o Chrystusa". Przełomowe słowa przewodniczącego Episkopatu Francji ws. pedofilii

- Tu nie chodzi o poprawę wizerunku Kościoła, lecz o Chrystusa, o to, by ludzie mogli Go spotkać. Tym, co się liczy, nie jest Kościół, lecz Chrystus – powiedział abp Éric de Moulins-Beaufort, przewodniczący Episkopatu Francji odnosząc się do wyników dochodzenia niezależnej komisji w sprawie nadużyć seksualnych w środowisku kościelnym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja społeczeństwo pedofilia Kościół duchowieństwo raport
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem