more_horiz
PR24 Portal
Section05
pedofilia

Jak zapobiec niebezpiecznym sytuacjom w życiu dziecka?

Pomimo że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze dla każdego rodzica, uświadamianie osoby młodszej na temat możliwych zagrożeń ze strony innych nierzadko następuje dopiero w momencie, gdy pewne granice zostaną przekroczone. W zapobieganiu sytuacjom, w których dziecko staje się ofiarą może pomóc odpowiednia profilaktyka, o której w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica", opowiedziała Sabina Zalewska, psycholog.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców zagrożenia w internecie pedofilia rodzicielstwo

Francja: ponad 216 tysięcy nieletnich padło ofiarą księży pedofili

Ponad 216 tysięcy osób nieletnich było ofiarami pedofilii ze strony księży i zakonników w latach 1950-2021 w Kościele katolickim we Francji. Liczba ta wzrasta do 330 tysięcy, doliczając ofiary laików, działających w strukturach kościelnych. Ofiarami pedofilów byli w 80 procentach chłopcy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Kościół katolicki aktualności katolickie pedofilia społeczeństwo Kościół molestowanie seksualne

Terroryzm, treści pedofilskie i zoofilskie. Szokujące ustalenia polskich służb ws. migrantów

 Każde z wątków na zdjęciach, które odnoszą się m.in. do przestępczości kryminalnej, będziemy wyjaśniali; niektóre sprawy będą kończyły się w prokuraturze - mówił szef MSWiA Mariusz Kamiński na konferencji dot. sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Jako przykład podał zdjęcia o charakterze pedofilskim.
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie Białoruś terroryzm pedofilia przestępczość straż graniczna MSWiA Mariusz Kamiński POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Kościół - powoli, nie bez oporów - staje po stronie osób skrzywdzonych". Ks. Studnicki o walce z pedofilią

- Propozycja Państwowej Komisji dotycząca powołania wspólnego zespołu do zbadania akt kościelnych zostanie poważnie potraktowana i przeanalizowana, ale też przedstawiona Stolicy Apostolskiej - powiedział w poniedziałek kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki. - Być może w trakcie wizyty Ad Limina będzie okazja, by zająć się tą kwestią - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół dzieci pedofilia

Ks. Studnicki: powołanie zespołu do zbadania akt kościelnych skonsultujemy ze Stolicą Apostolską

- Propozycja powołania wspólnego interdyscyplinarnego zespołu z Państwową Komisją ds. pedofilii do zbadania akt kościelnych będzie bardzo poważnie rozważona i przeanalizowana - powiedział w kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki. Zaznaczył, że będzie ona przedmiotem konsultacji ze Stolicą Apostolską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół katolicki pedofilia

We wrześniu sesja Komitetu Praw Dziecka ONZ. Komisja ds. pedofilii przekaże swoje rekomendacje

Komisja ds. pedofilii opracowała 17 rekomendacji dot. praw dzieci skrzywdzonych wykorzystywaniem seksualnym, które przygotowano na potrzeby sprawozdania z realizacji w Polsce zaleceń Komitetu Praw Dziecka z 2015 r. Rekomendacje zostaną przedstawione 13 i 14 września podczas 88. sesji tego komitetu ONZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia dzieci dziecko przestępczość molestowanie seksualne społeczeństwo

Watykan ukarał abp. Gołębiewskiego. Powodem zaniedbania w sprawach molestowania małoletnich

Stolica Apostolska ukarała arcybiskupa seniora archidiecezji wrocławskiej Mariana Gołębiewskiego - poinformowała wrocławska kuria. Dochodzenie dotyczyło zaniedbań w sprawach wykorzystywania seksualnego małoletnich przez niektórych kapłanów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i z archidiecezji wrocławskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia chrześcijaństwo duchowieństwo Kościół katolicyzm Watykan molestowanie seksualne

Opublikowano pierwszy raport Państwowej Komisji ds. Pedofilii. Najmłodsza z ofiar miała rok

349 zgłoszeń trafiło dotychczas do Państwowej Komisji ds. Pedofilii. Informacje te zawarto w pierwszym pełnym raporcie, opublikowanym w internecie. Dokument ma 250 stron i zawiera opis działalności komisji, analizę zgłoszeń, badania nad sprawami sądowymi z lat 2017-2020, a także rekomendacje dotyczące zmian prawnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pedofilia przestępczość raport dziecko seks
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem