more_horiz
PR24 Portal
Section05

Pekao

Grupa PZU pokazała wyniki za III kwartał. Zysk netto jest wyższy od oczekiwań rynkowych

Zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU w III kwartale 2022 r. spadł do 660 mln zł z 739 mln zł rok wcześniej - podała spółka. Zysk okazał się jednak 13 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 583 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU Pekao ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie domu POLSKA społeczeństwo

Duża zmienność na rynku obligacji skarbowych. Ekspert: ważne będzie listopadowe posiedzenie RPP

Wyceny polskich obligacji pokazują, że rynek oczekuje dalszych podwyżek stóp procentowych, do ok. 7,5 proc. Dla sytuacji na rynku długu duże znaczenie będzie miało listopadowe posiedzenie RPP i listopadowa projekcja inflacji - uważa strateg rynków walutowych w PKO BP Arkadiusz Trzciołek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA obligacje Ministerstwo Finansów rentowność Pekao PKO BP finanse osobiste

BGK udzielił kredytu Pekao Leasing. Środki będą skierowane na wspieranie polskich przedsiębiorców

Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł z Pekao Leasing umowę dotyczącą kredytu na kwotę 300 mln zł - poinformował BGK. To już piąta taka umowa między tymi podmiotami. Udzielony kredyt ma umożliwić Pekao Leasing wspieranie polskich przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK leasing Pekao kredyt małe i srednie przedsiębiorstwo małe przedsiębiorstwo małe firmy POLSKA inwestycje

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw poprawia się. Nowy raport Pekao pokazuje koniunkturę

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw w ubiegłym i bieżącym roku jest lepsza niż w 2020 roku - wynika z raportu banku Pekao SA. Wskaźnik koniunktury mikro-, małych i średnich firm, który mierzy nastroje przedsiębiorców, wyniósł w badanym okresie 93,9 punktu. Autorzy raportu podkreślają, że to lepszy wynik niż w poprzednim badaniu, ale gorszy niż w 2019 roku, kiedy indeks wyniósł 102,6 punktu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma msp raport rozwój sytuacja finansowa Pekao

Kredyt studencki dla przyszłych lekarzy. Ministerstwo Zdrowia podpisało porozumienie z bankami

Ministerstwo Zdrowia zawarło umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Pekao SA na świadczenie kredytów dla studentów kierunków medycznych. Studenci będą mogli skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach z możliwością umorzenia po przepracowaniu określonego czasu w państwowych placówkach służby zdrowia. Kredyty mają być dostępne już od 18 lipca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA studenci POLSKA Ministerstwo Zdrowia BGK Pekao finanse osobiste

Polacy ponownie zaczynają oszczędzać. Rośnie liczba kont osobistych w Polsce

Banki obsługują w Polsce już ponad 35,5 mln kont osobistych. Trzymanie pieniędzy na koncie jest przede wszystkim bardziej bezpieczna forma oszczędzania. Sprzyja temu nowa oferta banków, które podnoszą oprocentowanie depozytów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Pietraszkiewicz prezes Związku Banków Polski.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pekao lokata terminowa PKO BP bank centralny banki stopy procentowe stopy rynkowe

Inflacja, ceny i stopy procentowe. Ekonomiści o możliwych scenariuszach

Analitycy, których opinie zebrał PAP, prezentują różne prognozy, dotyczące tego, kiedy będziemy mieli szczyt inflacji. Najwięksi optymiści mówią o najbliższych miesiącach letnich, a pesymiści o końcu roku. Wszyscy obawiają się wystąpienia różnych dodatkowych zagrożeń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prognozy inflacja ceny paliw ceny żywności stopy procentowe ing bank śląski Pekao PKO BP analityka

Banki muszą i chcą wspierać transformację energetyczną. Pekao: dostrzegamy potencjał OZE

Nawet 100 mld zł rocznie mogą wynieść, w perspektywie najbliższych lat, wydatki związane z zieloną transformacją, które pozwolą Polsce spełnić cele klimatyczne. - Tak kolosalne wyzwanie jest niemożliwe do podjęcia bez zaangażowania i determinacji całego sektora bankowego - powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao SA.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA davos 2022 Pekao energetyka finansowanie banki OZE Europejski Zielony Ład

Wiceprezes Banku Pekao w Davos: potrzeba nawet 1,7 bln zł na polską transformację energetyczną

Nawet bilion siedemset miliardów złotych - tyle zdaniem wiceprezesa Banku Pekao Pawła Strączyńskiego może kosztować polska transformacja energetyczna do 2030 roku. Jednym z tematów dyskusji podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos jest globalna odpowiedź na zmiany klimatyczne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pekao Jacek Sasin energetyka davos 2022 wojna na Ukrainie energia elektryczna energia odnawialna energia atomowa energia POLSKA polityka