more_horiz
PR24 Portal
Section05

Pekao

ART. SPONSOROWANY Światowy Dzień Oszczędzania – trendy na rynku produktów oszczędnościowych

31 października przypada Światowy Dzień Oszczędzania. U podstaw tej ustanowionej niemal sto lat temu inicjatywy legło przekonanie, że  kluczem dla zapewnienia  stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw jest promowanie idei oszczędzania. Jakie dziś produkty oszczędnościowe cieszą się największą popularnością? Jakie są obecnie trendy w oszczędzaniu? 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank oszczędzanie konto oszczędnościowe obligacje Pekao

Rakiety Piorun eksportowy hit PGZ, docenione w konkursie "Lubię, bo polskie 2023"

Nagroda w konkursie "Lubię, bo polskie 2023" dla rakiety Piorun, to wielkie wyróżnienie dla pracowników PGZ - powiedział Krzysztof Sola wiceprezes PGZ w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. Ręczne, rakiety przeciwlotnicze Piorun zostały wyróżnione w kategorii "Najlepszy Polski Produkt Eksportowy 2023"
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia Trójka Polska Grupa Zbrojeniowa LOT Orlen nask Pekao

ART. SPONSOROWANY Bank Pekao S.A. w ważnych debatach podczas Krynica Forum

Krynica Forum to międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie. Podczas tegorocznej edycji, w dniach 13-15 września, poruszane były kluczowe tematy z punktu widzenia nowej architektury bezpieczeństwa państwa. Przedstawiciele Banku Pekao S.A. wzięli udział w panelach dotyczących najważniejszych tematów społeczno-gospodarczych, bezpieczeństwa finansowego, bezpieczeństwa energetycznego, wsparcia inwestycji w Ukrainie, cyberbezpieczeństwa czy komunikacji z konsumentem w dobie AI.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank Pekao nowe technologie inwestycje innowacje

Inflacja poniżej psychologicznej bariery 10 proc.? Ekonomiści: dane okazały się lepsze, niż oczekiwano

Spadek inflacji przebiega lepiej, niż przewidywała większość analityków - powiedział główny ekonomista Banku Pekao Ernest Pytlarczyk. Jak dodał, obecnie wszyscy oczekują, że Rada Polityki Pieniężnej obniży w tym roku stopy procentowe. W ocenie dra Piotra Maszczyka, kierownika Zakładu Makroekonomii i Ekonomii Sektora Publicznego SGH, nie jest wykluczone, że już w sierpniu osiągnięty zostanie jednocyfrowy poziom rocznej inflacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja stopy procentowe wzrost gospodarczy ceny Rada Polityki Pieniężnej Pekao

Czy czujemy się bezpiecznie w Internecie? Raport Pekao prezentuje cztery typy postaw

Co drugi dorosły Polak deklaruje, że czuje się w Internecie bezpiecznie - wynika z najnowszego raportu Banku Pekao, dotyczącego zachowań w wirtualnej rzeczywistości. Zdaniem aż 82 proc. respondentów najlepszą odpowiedzią na zagrożenia w sieci jest rozwaga i bycie uważnym. Bank udostępnił również test, dzięki któremu każdy może określić, jakim jest typem internauty i jakie kroki powinien podjąć, aby bezpiecznie poruszać się w sieci.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA raport Pekao cyberbezpieczeństwo internet społeczeństwo