more_horiz
PR24 Portal
Section05

PGE

Umowa PGNiG ze spółkami PGE. Kontrakt na dostawy gazu zapewni bezpieczeństwo energetyczne

PGNiG podpisało ze spółkami z Grupy PGE ponad 3-letni kontrakt na dostawy gazu do elektrowni i elektrociepłowni. Jak poinformowały strony umowy, szacunkowa wartość kontraktu to 23 mld zł. Ceny w umowach będą indeksowane do cen rynkowych gazu. PGNiG zawarło umowę ramową sprzedaży gazu z PGE Energia Ciepła, PGE Toruń, Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja oraz spółką PGE Gryfino.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGNiG PGE umowa gaz ziemny dostawy energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Do końca sezonu PGE zaimportuje 10 mln ton węgla. Dąbrowski: nie będzie problemów w zimie

- Sprowadziliśmy już 4 mln ton węgla, do końca roku będzie to 8 mln ton. Natomiast do końca sezonu łącznie zaimportujemy 10 mln ton. To o 30 proc. więcej, niż do tej pory sprowadzały wszystkie spółki w Polsce, jeśli chodzi o import drogą morską. Pragnę zapewnić wszystkich klientów PGE, że nie będzie problemów z węglem w zimie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia prezes spółki Wojciech Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Jankowski Wojciech Dąbrowski PGE węgiel bezpieczeństwo energetyczne energetyka GOSPODARKA

Президент PGE: импортируемый из Колумбии уголь имеет все сертификаты

Глава польского энергетического концерна PGE Войцех Домбровский заверил, что импортируемый из Колумбии каменный уголь отвечает всем стандартам, чтобы поступить на польский рынок.
Zobacz więcej na temat:  PGE Энергетика

PGE Paliwa sprowadzi 10 mln ton węgla do końca kwietnia 2023 r. W tym roku będzie to ok. 8 mln ton

Spółka PGE Paliwa do 30 kwietnia 2023 r. ma sprowadzić 10 mln ton zamówionego importowanego węgla - poinformował prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Od września co miesiąc ma docierać do Polski 1,1 mln ton, import w 2022 r. wyniesie ok. 8 mln ton.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne węgiel PGE Tauron statek import energia elektryczna energetyka POLSKA społeczeństwo

Prezes Instytutu Jagiellońskiego: za kryzys energetyczny w całej UE odpowiada reżym Putina

Obecne problemy z węglem nie muszą się powtarzać w przyszłości, bo dzięki pompom cieplnym, panelom słonecznym i innych technologiom, z czasem  zmniejszy się energetyczne uzależnienie od węgla - powiedział Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGE inwestycje pomoc społeczna węgiel tarcza antyinflacyjna Polska Grupa Górnicza