more_horiz
PR24 Portal
Section05

PGNiG

Nowa strategia PKN Orlen. Prezes Obajtek: chcemy być petrochemicznym centrum Europy Środkowej

- Nasze zakłady muszą być bezpieczne i nowoczesne, trzeba optymalizować ich działalność - powiedział prezes Daniel Obajtek. Zapowiedział także, że koncern chce być centrum petrochemicznym w Europie Środkowej, a nakłady inwestycyjne sięgną 40 mld zł w tym segmencie działalności.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne Daniel Obajtek PKN Orlen PGNiG lotos

Czy UE uda się pozyskać gaz LNG zamiast gazu rosyjskiego? Znamy raport DISE na ten temat

Przez dwa kolejne lata Europa może mieć problemy ze zdobyciem LNG w miejsce gazu z Rosji, a w Polsce powinno się przemyśleć plany budowy nowych elektrowni gazowych - to główne wnioski raportu "Gaz zakładnikiem geopolityki"  przygotowany przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych (DISE).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska import gaz ziemny LNG PGNiG OZE PKN Orlen wodór

Wiceprezes PKN Orlen: dzięki fuzji z Lotosem zaoszczędziliśmy 10 miliardów złotych

Przejęcie przez PKN Orlen Grupy Lotos musiało się kiedyś stać. Obie firmy należą do państwa i całe lata ze sobą rywalizowały na polskim rynku. Ale takich sytuacji nie było w Europie. A dziś dzięki fuzji nasza grupa jako multienergetyczna, może negocjować lepsze ceny hurtowe ropy. Dotyczy to także dostaw gazu do Polski po włączeniu koncernu PGNiG - tłumaczył Janusz Szewczak wiceprezes zarządu Orlenu w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen lotos ropa naftowa PGNiG

Tusk oburzony rachunkiem pizzerii za gaz. PGNiG prostuje: "Prosimy nie rozsiewać dezinformacji"

W internecie zrobiło się głośno o jednaj z gdańskich pizzerii, która miała dopłacić za gaz ponad 72 tys. złotych. Sprawę skomentował na Twitterze także Donald Tusk. PGNiG odniosło się do jego wpisu i przedstawiło fakty. "Rachunek, jaki otrzymała pizzeria, został wystawiony za okres… 2 lat (od 19.01.2021)" - czytamy w odpowiedzi na nagranie lidera PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka gaz PGNiG Donald Tusk

PKN Orlen planuje miliardowe inwestycje. Zapowiada nowe obszary działalności

PKN Orlen za ponad miesiąc przedstawi zapowiadaną aktualizację strategii po połączeniu z Grupą Lotos i PGNiG - poinformował dyrektor wykonawczy Orlenu ds. inwestycji kapitałowych Robert Śleszyński. Prezes Orlenu Daniel Obajtek zapowiada, że w tym roku inwestycje grupy sięgną 36 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen PGNiG lotos Energa paliwa benzyna ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne Daniel Obajtek