more_horiz
PR24 Portal
Section05

piec

Dopłaty do ogrzewania. Minister Moskwa: wnioskujący o dodatek sami wskażą, jakiego źródła dotyczy

Osoby występujące o dodatek na ogrzewanie same wskażą, jakiego źródła dotyczy wniosek, jeśli mają ich kilka - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Projekt ustawy o wsparciu odbiorców ciepła przewiduje jednorazowe dodatki o różnej wysokości dla ogrzewających się drewnem, LPG, olejem opałowym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste węgiel dofinansowanie ministerstwo klimatu piec POLSKA społeczeństwo Anna Moskwa

Kompleksowe wsparcie odbiorców ciepła. Anna Moskwa podała kwoty, jakie mogą zaoszczędzić gospodarstwa domowe

- Maksymalna podwyżka za ogrzewanie i ciepłą wodę dla odbiorców indywidualnych ciepła systemowego wyniesie 40 proc. - poinformowała minister środowiska i klimatu Anna Moskwa. Dodała, że od 1 tys. do prawie 4 tys. zł wyniesie kwota, którą zaoszczędzi gospodarstwo domowe w całym sezonie grzewczym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne gaz ziemny węgiel piec energetyka energia energia elektryczna Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska Ministerstwo Finansów społeczeństwo POLSKA Mateusz Morawiecki samorząd

poradnik Dodatek węglowy. Sprawdź, jak, gdzie i kiedy złożyć wniosek

W środę weszły w życie przepisy o dodatku węglowym. Jest on przeznaczony dla gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Dla ubiegających się o te pieniądze nie ma kryterium dochodowego, czyli dostają je wszyscy uprawnieni bez względu na ich sytuację majątkową.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel Ministerstwo Klimatu i Środowiska inflacja Sejm gospodarka budżet domowy rodzina piec energetyka

Rządowe wsparcie dla innych paliw niż węgiel. Soboń: dodatki będą zróżnicowane

- Jeśli mamy różne paliwa, to oczywiście musi być zróżnicowanie - mówił wiceminister finansów Artur Soboń, pytany, czy dodatki dla gospodarstw ogrzewających się innym paliwem niż węgiel będą zróżnicowane. Wiceszef MF, pytany na antenie PR1 o wsparcie dla gospodarstw ogrzewających się innym paliwem niż węgiel powiedział, że to wsparcie już jest, ponieważ mamy funkcjonujący dodatek osłonowy od 400 do ponad 1.400 zł, z którego skorzystało 6,8 mln Polaków.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów dofinansowanie węgiel gaz ziemny piec

PGG tworzy bazę przewoźników. Chodzi o ułatwienie dostaw węgla do odbiorców indywidualnych

Polska Grupa Górnicza, która blisko dwa miesiące temu wprowadziła możliwość internetowego zakupu węgla opałowego luzem, tworzy bazę przewoźników dostarczających zakupiony surowiec do odbiorców. Gotowość do współpracy w tym zakresie zgłosiło już kilkadziesiąt firm transportowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel transport piec POLSKA społeczeństwo sankcje Unii Europejskiej