more_horiz
PR24 Portal
Section05

pielgrzymka

Pielgrzymka papieża do Mongolii. Rozpoczyna się oficjalna część wizyty

Papież Franciszek w sobotę, w drugim dniu pobytu w Mongolii i po odpoczynku po podróży, zostanie oficjalnie powitany przez najwyższe władze państwa w stolicy Ułan Bator i wygłosi do nich przemówienie. Odwiedzi też katedrę świętych Piotra i Pawła, gdzie spotka się z duchowieństwem kraju, w którym wspólnota katolicka liczy około 1500 osób i jest jedną z najmniejszych na świecie.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek pielgrzymka Kościół katolicki Mongolia ŚWIAT Azja

Pielgrzymka do Santiago de Compostela: droga nauki miłości [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

– To jest chyba tak jak w życiu, bo Camino to jest takie małe życie. Wszystko się na tej drodze przechodzi: i te dobre momenty, i te złe momenty, i kłótnie też – przyznaje Katarzyna Moskwiak. – Wiadomo, jest cierpienie, przyjdzie radość. Po tym trzecim Camino wiem, że to jest taka droga nauki miłości – dodaje Michał Moskwiak.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Monika Chrobak religia Santiago de Compostela pielgrzymka pr poleca

Pielgrzymki na Jasną Górę. Trud, który odmienia codzienność

Pątnicy z całej Polski dotarli na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do Częstochowy. Osiągnięcie tego celu, jak przyznaje Cezary Baca, rekompensuje wszystkie wcześniejsze trudy. To kulminacyjny moment, w którym wierzący składają wszystkie swoje modlitwy i intencje, z którymi pielgrzymowali. – Zazwyczaj każdy pielgrzym bierze ze sobą intencję, może to być prośba, ale może to być też intencja dziękczynna, w której dziękujemy Bogu i Maryi za wszystko, co już otrzymaliśmy – wyjaśnia gość Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz pielgrzymka Jasna Góra Częstochowa

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Częstochowie rozpoczyna się szczyt pielgrzymkowy

W poniedziałek, w przededniu Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tradycyjnie już na Jasną Górę przybywają kolejne najliczniejsze grupy, w szczególności 312. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej oraz 40. Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin - informuje Biuro Prasowe sanktuarium.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Częstochowa pielgrzymka społeczeństwo wiara chrześcijaństwo Kościół katolicyzm Kościół katolicki

Podróż z braćmi i siostrami. Reportaż "Rekolekcje w drodze" Urszuli Żółtowskiej [POSŁUCHAJ]

Chodzą na pielgrzymki od lat. Całe rodziny. Mówią, że są to rekolekcje w drodze. Wielu z nich idzie z prośbami i intencjami na Jasną Górę. Czego doświadczają w drodze? Czego szukają na pielgrzymkowym szlaku? Co ich motywuje do pielgrzymki i jak uczestnictwo wpływa na ich życie?
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska reportaż reportaż w Jedynce pielgrzymka pr poleca

312. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Kard. Nycz: jesteśmy powołani do wieczności

Trzeba prosić Boga, żeby Jasna Góra była miejscem głoszenia Chrystusa; żeby stamtąd nie wychodziły żadne sygnały fałszywych lęków - powiedział w niedzielę podczas mszy św. poprzedzającej wymarsz 312. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Kazimierz Nycz Jasna Góra pielgrzymka Warszawska Pielgrzymka Piesza społeczeństwo wiara religia chrześcijaństwo

Na Jasną Górę wyrusza 312. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Pątnicy pójdą pod hasłem "Sakramenty dają życie"

Dziś 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego ze stolicy na Jasną Górę wyruszy 312. Warszawska Pielgrzymka Piesza nazywana paulińską. Pielgrzymi wyruszą ze stołecznego sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia po Mszy świętej o godz. 6.00, której przewodniczył będzie metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  pielgrzymka Częstochowa Warszawa wiara Kościół katolicki POLSKA społeczeństwo

TYLKO U NAS Papież zadeklarował chęć przyjazdu do Polski. Wiceszef MSZ: zaproszenie niebawem zostanie wystosowane

- To świetna deklaracja. Cieszymy się, że papież Franciszek chciałby do Polski przyjechać i myślę, że jeżeli takie słowa padły, to zaproszenie niebawem zostanie wystosowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA papież Światowe Dni Młodzieży pielgrzymka Ministerstwo Spraw Zagranicznych Arkadiusz Mularczyk papież Franciszek Kościół