X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pieniądze

Dr Kędzierski o środkach z unijnego Funduszu Odbudowy: możemy nie zdążyć wydać tych pieniędzy

- Może być tak, że nawet jeżeli otrzymamy pierwszą zaliczkę z opóźnieniem, to nie ma żadnej gwarancji, że kolejne zaliczki dostaniemy w terminie. Przypomnę, że te pieniądze muszą być wydane do końca 2023 roku i część w 2024 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska pieniądze fundusze unijne pandemia POLSKA polityka Polskie Radio 24

Wynagrodzenia nauczycieli wzrosną? Szef MEiN zapewnia o dialogu ze związkowcami

- Rozmawiamy ze związkami na temat wynagrodzeń. To jest możliwe, jeśli chodzi o realia finansowe, natomiast jest bardzo trudne, jeśli chodzi o prawo i reguły budżetowe - również unijne - które ograniczają możliwość zaciągania zobowiązań długoterminowych - powiedział Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek szkoła edukacja nauczyciel Ministerstwo Edukacji i Nauki pieniądze wynagrodzenia

Wójtowie gmin sąsiadujących z niemiecką kopalnią: powoduje ogromne szkody

Lubuskie gminy Gubin i Brody sąsiadują z niemiecką kopalnią węgla brunatnego Jänschwalde, którą kilka lat temu wykupił czeski koncern. Kopalnia od wielu lat powoduje szkody w środowisku na ich terenie, m.in. obniża poziom wód gruntowych, przez co samorządy muszą płacić więcej za pozyskiwanie i uzdatnianie wody.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów Niemcy energetyka pieniądze środowisko POLSKA regiony

Wyłudzenia z PAPR, kwota sięga 44 mln zł. CBA zatrzymało kolejnych podejrzanych

Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzenia środków unijnych usłyszały w gdańskiej prokuraturze regionalnej cztery osoby - poinformowało CBA. To kolejni podejrzani w śledztwie dotyczącym wyłudzenia przez firmy meblarskie 44 mln z programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA przestępczość gospodarcza CBA fundusze unijne pieniądze PARP służby i bezpieczeństwo

Czy szef PE pozwie KE za bezczynność ws. mechanizmu warunkowości? Ma ograniczony czas

Do 2 listopada szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli ma czas na decyzję, czy pozwać Komisję Europejską za bezczynność w sprawie uruchomienia mechanizmu warunkowości w budżecie UE - poinformowały służby prasowe PE. W czwartek wieczorem komisja prawna PE zarekomendowała, żeby to zrobił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europarlament David Sassoli Unia Europejska Komisja Europejska pieniądze polityka

Prof. Grosse o wstrzymaniu prac na polskim Planem Odbudowy: to była osobista decyzja przewodniczącej KE

- Pomimo tego, że nie ma żadnego formalnego związku pomiędzy krajową aprobatą KPO w danym państwie a innymi przesłankami, to tutaj wyraźnie takiego związku doszukała się pani przewodnicząca - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska dyplomacja pieniądze polityka Polskie Radio 24 POLSKA

Mateusz Wyrwich o sytuacji w UE: teraz rządzi tam Putin

- UE rządzi tak naprawdę Putin. To on decyduje o polityce unijnej. Dostarcza w tej chwili taką ilość gazu, jaką chce. Wpływa to na zadowolenie bądź niezadowolenie ludności poszczególnych państw UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z tygodnika "Niedziela". Gościem "Debaty dnia" był także Mariusz Gierej z mPolska24.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja Nord Stream 2 pieniądze energetyka Niemcy ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Jakóbik: Kreml wykorzystuje gaz do walki politycznej

- Obecnie mamy do czynienia z wykorzystywaniem przez Rosjan gazu do walki. Nawet niemiecki ambasador mówi, że Rosji grozi utrata wizerunku jeżeli wykorzysta obecny kryzys energetyczny do swoich celów, a na pewno tak będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z binzesalert.pl. Gościem "Spojrzenia na wschód" był także Jan Piekło, były ambasador na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny Gazprom pieniądze Rosja Ukraina ŚWIAT Europa Polskie Radio 24