more_horiz
PR24 Portal
Section05

pies

Jak przepisowo przewozić zwierzęta?

Wystająca z okna jadącego samochodu psia głowa jest zabawnym widokiem, który potrafi rozczulić nawet tych, którzy nie przepadają za zwierzętami. Takie podróże narażają jednak na niebezpieczeństwo zarówno zwierzę, jak i współpasażerów. Jak przewozić zwierzęta, aby było bezpiecznie i zgodnie z prawem?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 pies podróże zwierzęta zwierzęta domowe turystyka bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kodeks drogowy przepisy drogowe

Piesek, pieseł, psina – określenia naszych czworonożnych przyjaciół

W audycji rozmawialiśmy o bliskich więziach z czworonogami oraz o tym, jak zmieniająca się świadomość wpływa na obecność psich synonimów w codziennym języku. "Pogoda pod psem", "pieskie życie" czy "francuski piesek" – to tylko nieliczne powiedzenia, które tyczą się naszego życia czy charakteru, a porównują je do psa. W codziennej mowie pojawia się jednak coraz więcej określeń nacechowanych pozytywnymi emocjami.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Karol Gnat pies Józef Niewiarowski

Czujnik wykrywania pozostawionych dzieci i zwierząt w samochodzie. Czy System na stałe wejdzie do wyposażenia Volvo?

Każdego lata słyszy się o pozostawionych wewnątrz auta dzieciach i psach. Samochód w trakcie upałów staje się pułapką, która zagraża życiu wszystkich pozostających w jego wnętrzu osób i zwierząt. Producenci zamierzają coś z tym zrobić i poprawić bezpieczeństwo swoich klientów i ich najbliższych.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 volvo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze dziecko Dziecko w drodze upały pies lato

Ogólnopolski protest "Zerwijmy łańcuchy". Współorganizatorka: to głośny sprzeciw wobec niecnych praktyk

- Rok po roku udawało nam się docierać właśnie w ten sposób "pod strzechy", czyli do ludzi, którzy być może nie wiedzą, myślą inaczej. To jest właściwie główny cel akcji - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Król (redaktor naczelna portali psy.pl i koty.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg zwierzęta PSY społeczeństwo pies

Czujnik wykrywania pozostawionych dzieci i zwierząt w samochodzie. System na stałe w wyposażeniu Volvo?

Niestety każdego lata słyszy się o pozostawionych dzieciach lub psach wewnątrz auta, gdy na zewnątrz panują uciążliwe upały. Wnętrze samochodu staje się wówczas śmiertelną pułapką. Dlatego też producenci chcą poprawiać bezpieczeństwo także w tej kwestii. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 volvo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze dziecko Dziecko w drodze upały pies lato

Międzynarodowy Dzień Psa w Polskim Radiu Dzieciom świętujemy

Dzisiejszy Poranek merda ogonem i poszczekuje z radości! 26 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Święto naszych czworonogów przypada na ostatni miesiąc wakacji. Obecnie dni są gorące, więc pamiętajmy o tym, by naszym pupilom nie zabrakło wody. Warto też przewidzieć dla psa odpoczynek w cieniu, jak również odpoczynek w domu. Nie zapominajmy też o sobie – pijmy dużo wody, stosujmy krem z filtrem i nie zapominajmy o nakryciu głowy.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców pies Poranek Polskiego Radia Dzieciom

"Problem nasila się w wakacje". Właściciele porzucają starsze i schorowane psy

Wakacje to niestety taki czas, kiedy psy zaczynają przeszkadzać niektórym opiekunom. Powód? Kolidują z urlopowymi planami, są za stare albo po prostu chorują. - Właściciele często podwożą je do bramy naszej placówki i zostawiają - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dorota Okrasa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej pies zwierzęta schronisko dla zwierząt Lublin

Ukraina z psiej perspektywy i współczesne greckie tragedie

- Opowiadanie świata z psiej perspektywy sprawia, że możemy z niego wyjąć rozmaite elementy. Pies patrzy na swoich państwa oraz ludzi pojawiających się w ich życiu trochę tak, jak kosmita patrzyłby na ziemian - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek, który wraz z Łukaszem Orbitowskim przedstawił książkę Wiktorii Ameliny "Dom dla Doma".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA literatura KSIĄŻKA książki czytelnictwo społeczeństwo pies