more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piknik Naukowy 2022

Podsumowujemy 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia [ZOBACZ WIDEO]

Ponad pięćdziesięciu wystawców, kilkadziesiąt eksperymentów i niezliczone rozmowy z naukowcami. - Tak wyglądał Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Podczas całodniowego wydarzenia słuchacze mogli liczyć nie tylko na audycje i wejścia reporterskie, ale także wcielić się w rolę badaczy wody i spotkać ulubionych dziennikarzy. Podsumowujemy i zapraszamy do zapoznania się z relacją. 
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 W POLSKIM RADIU woda Centrum Nauki Kopernik Piknik Naukowy Polskie Radio

Dwójka na Pikniku Naukowym. Woda jako siła napędowa cywilizacji

- Woda odgrywała także w kulturze zawsze bardzo istotą rolę. Wielkie rzeki były osiami powstawania i rozwoju cywilizacji, były też rzeki święte, wokół których budowały się wielkie religie. Woda to także temat rozmaitych mitów, podań, legend, woda to inspiracja wielu dzieł kultury,w tym także dzieł muzycznych - mówił Andrzej Sułek, otwierając plenerowe studio Dwójki podczas Pikniku Naukowego.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2022 Dwójka woda Andrzej Sułek Paweł Siwek

25. Piknik Naukowy za nami. Wszystkie oblicza wody!

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było znaleźć na 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W audycji specjalnej "Trójka na Pikniku Naukowym" wprost ze studia plenerowego rozmawialiśmy m.in.  o znaczeniu wody dla życia na Ziemi i wpływie pary wodnej na klimat. 
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 W POLSKIM RADIU woda Centrum Nauki Kopernik Piknik Naukowy Polskie Radio Trójka

Piknik Naukowy od środka: "Woda odgrywa ogromną rolę"

Woda może myć mokra, może też być twarda jak kostka lodu, jak również parzyć, kiedy unosi się obok nas jak obłok gorącej pary. Czego jeszcze nie wiemy, a co powinniśmy wiedzieć o wodzie? Tego dowiedzieliśmy się na 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, na którym pojawił się Roman Czejarek.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek społeczeństwo woda Agnieszka Kamińska Robert Firmhofer Polska Akademia Nauk Centrum Nauki Kopernik Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2022

Koordynator Pikniku Naukowego Polskiego Radia i CNK: 50 gości specjalnych urządzi ok. 200 pokazów

- Warsztaty, eksperymenty i wykłady zaprezentuje 50 gości specjalnych, ale tych pokazów jest zdecydowanie więcej, to jest ok. 200 pokazów. Proszę pamiętać, że piknik naukowy to wydarzenie nie tylko dla dzieci - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Koordynator Pikniku Naukowego Polskiego Radia i CNK Iwona Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kuba Marcinowicz Maja Kluczyńska POLSKA Polskie Radio Centrum Nauki Kopernik Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2022 społeczeństwo NAUKA woda

25. Piknik Naukowy. Prezes PR: możemy być z naszymi słuchaczami tu na miejscu

- Bezpośredni kontakt ze słuchaczami, kiedy mogą przyjść i zobaczyć znane im "głosy" w takiej prawdziwej wersji, to wielka przyjemność - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o 25. Pikniku Naukowym Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek społeczeństwo woda Agnieszka Kamińska Robert Firmhofer Polska Akademia Nauk Centrum Nauki Kopernik Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2022

Zastępca dyrektora CNK: potrzebujemy spotkań twarzą w twarz

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wraca w plener po ponad dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. - Każdy, kto przyjdzie, na pewno będzie miał okazję doświadczyć, zobaczyć i poczuć, jak o tej nauce można rozmawiać i jak można ją robić - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Młynek, zastępca dyrektora Centrum Nauki Kopernik ds. wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo NAUKA Piknik Naukowy 2022 Patryk Michalski Centrum Nauki Kopernik

Prezes PR zaprasza słuchaczy na 25. Piknik Naukowy. "Wielka przyjemność i radość"

- Bardzo się cieszę, że Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wraca w przestrzeń, w plener, i że będziemy mogli z naszymi odbiorcami spotkać się bezpośrednio. Kontakt bezpośredni z nauką to jest coś, czego nie da się przecenić. To jest wielka przyjemność i wielka radość - mówiła w Jedynce prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo NAUKA Piknik Naukowy 2022 W POLSKIM RADIU Agnieszka Kamińska Patryk Michalski

Poznajcie skrzypłocza z jury. Paleobiologia na Pikniku Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Gwiazdą pokazu Instytutu Paleobiologii PAN podczas 25. Pikniku Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie pochodzący z jury skrzypłocz, a dokładnie skamieniałość przedstawiciela morskich stawonogów, które niemal niezmienione do dziś żyją w oceanach. - Skrzypłocze przetrwały ponad 400 milionów lat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr hab. Błażej Błażejowski.
Zobacz więcej na temat:  woda natura przyroda badania prehistoria Katarzyna Kobylecka Piknik Naukowy 2022