more_horiz
PR24 Portal
Section05

piosenka

60. KFPP w Opolu. Iwaneczko z utworem "Miłość" w konkursie "Premiery"

Iwaneczko znalazł się w gronie uczestników konkursu Premiery podczas 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wokalista zaprezentuje publiczności utwór "Miłość". - To jest miłość w zupełnie innym ujęciu, niż do tej pory o niej myślałem, bo przede wszystkim pojawia się w tam leitmotiv, czyli nikt nam nie zabroni miłości i to można tak różnie interpretować - mówi wokalista w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka Marcin Kusy Opole Krzysztof Iwaneczko album konkurs MUZYKA Opole 2023 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

"Wosk" - Baasch wraca z pierwszym singlem z nowej płyty

Baasch konsekwentnie idzie własną muzyczną drogą, jednak tym razem wpuścił do swojej muzyki więcej światła. - "Wosk" jest utworem o miłości i to chyba słychać od razu. Jestem romantykiem i muszę się już z tym pogodzić - mówi artysta w Czwórce. - Mam nadzieję, że ludzie to poczują i poczują tę miłość poprzez ten utwór, który im wysyłam.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka elektroniczna Alternatywa piosenka Kasia Dydo Katarzyna Dydo

Kasia Moś "Miód". Nowy singiel Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Bliska współpraca Kasi Moś i Mateusza Krautwursta trwa od kilku lat. Piosenka "Miód" jest najnowszym przejawem kooperacji tych dwojga. Tym ciekawszym, że śpiewane przez Kasię Moś wersy niby nie pasują do jej wizerunku. Ale to tylko pozory… Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawia najnowszy singiel Kasi Moś.
Zobacz więcej na temat:  Kasia Moś premiera piosenka Mateusz Krautwurst W POLSKIM RADIU MUZYKA Agencja Muzyczna

"Traktujemy ten koncert zupełnie wyjątkowo". Filip Lato zaprasza do Studia im. W. Szpilmana

Filip Lato z piosenką "Lepiej mieć" zdobył nagrodę Programu 1 Polskiego Radia podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii "Premiery". Nagrodą jest występ w Studiu Koncertowym im. W. Szpilmana. Jak zapowiada artysta, podczas wydarzenia usłyszymy znane i nowe single, jak również niezwykłe covery. - Myślę, że to będzie coś ciekawego nawet dla fanów i fanek, którzy jeżdżą za nami po Polsce - zapowiada Filip Lato.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Marcin Kusy Filip Lato muzyka rozrywkowa

"Moglibyśmy go przenieść na Broadway". Prof. Piotr Sułkowski o musicalu "Kopernik"

- Mam nadzieję, że ten musical za chwilę rozleje się na cały świat i będziemy mogli o nim słyszeć - mówił o musicalu "Kopernik" prof. Piotr Sułkowski, dyrygent Opery Krakowskiej. Prapremiera dzieła odbędzie się we Fromborku, 20 i 21 maja 2023 r. na dziedzińcu wzgórza katedralnego, a od 1 października musical "Kopernik" wejdzie na stałe do repertuaru Opery Krakowskiej.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Marcin Kusy Piotr Sułkowski Opera Krakowska musical Mikołaj Kopernik Agnieszka Trzeciakiewicz

Danuta Błażejczyk: czerpię z życia pełnymi garściami

Mówi się, że jej znakiem rozpoznawczym są uśmiech, życzliwość i ruda grzywa pięknych włosów. Danuta Błażejczyk na scenie muzycznej jest obecna już od wielu lat, ma też spory zbiór przeróżnych nagród i wyróżnień. W tym roku świętuje kolejne "okrągłe" urodziny. W rozmowie z Anną Popek mówiła m.in. o swoich planach na przyszłość.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Danuta Błażejczyk piosenka koncerty Anna Popek Trójka

Paulina Przybysz o płycie "Wracając": odzwierciedlam swój stan umysłu

- Czasami fabularyzuję jakąś historię, koloryzuję opowieści - trochę pewnie po mojej matce - po to, żeby miały wymiar bardziej poetycki albo były nieco ciekawsze. Natomiast te uczucia, które tam są, na pewno są przeze mnie przeżyte - tak Paulina Przybysz mówiła w Programie 1 Polskiego Radia o swojej nowej płycie pt. "Wracając".
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa paulina przybysz

Władysław Szlengel - satyryczny kronikarz warszawskiego getta

– Jest przykładem człowieka, który w twórczości kabaretowej szukał kontrataku. Sam napisał, że jego utwory są próbą stawienia oporu rozpaczy i beznadziei, jaka panowała w getcie – opowiadała w radiowej Jedynce dr Agnieszka Żółkiewska z Żydowskiego Instytutu Historycznego. 8 maja 1943 roku w Warszawie z rąk niemieckich zginął poeta Władysław Szlengel. 
Zobacz więcej na temat:  poezja kabaret wiersze piosenka Żydzi getto warszawskie II wojna światowa Warszawa okupacja niemiecka HISTORIA historia warszawy