more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piotr Gliński

Rada Mediów Narodowych broni niezależności mediów. Będą zmiany w statutach TVP, PR i PAP

- Rada Mediów Narodowych zgodziła się w poniedziałek na dokonanie zmian w statutach TVP, Polskiego Radia i PAP - dowiedziała się PAP. Informację tę potwierdził przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. Zgodnie ze zmianami "w razie otwarcia likwidacji likwidatorami są wszyscy członkowie Zarządu oraz kierownik komórki organizacyjnej Spółki zajmującej się obsługą prawną".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVP Polskie Radio media Piotr Gliński Rada Mediów Narodowych

Sekretarz generalny NATO: wspieranie Ukrainy jest ważne dla całego Sojuszu

Będziemy stać u boku Ukrainy; wspieranie tego kraju jest ważne dla całego NATO - zapewnił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przed rozpoczęciem dwudniowego spotkania ministrów obrony w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli. Stoltenberg wystąpił na konferencji prasowej wspólnie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który w środę przybył do Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Hamas NATO Ukraina Pałac Saski Biblioteka Polska Polonia język polski Piotr Gliński

BohaterONy 2023. "Naród bez historii to nie naród" [ZOBACZ WIDEO]

Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich przyznano w czwartek (12.10) już po raz piąty. - Mam wielką radość, że pamiętacie o nas, że się spotykamy, że nareszcie czujemy, że jesteśmy doceniani. To bardzo piękne - mówił podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Janusz Walendzik ps. Czarny, 92-letni powstaniec warszawski.
Zobacz więcej na temat:  BohaterON konkurs Powstanie Warszawskie Piotr Gliński gala Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego studio Lutosławskiego Dwójka kampania społeczna KULTURA Martyna Szymczakowska

Odbudowa Pałacu Saskiego. Wiemy, kto opracuje koncepcję architektoniczną

W siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej. - Dla Warszawy to miejsce wręcz magiczne - mówił prezydent Andrzej Duda. Kto opracuje koncepcję odbudowy tych budynków?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Andrzej Duda Piotr Gliński Sylwia Białek Pałac Saski Pałac Brühla Jan Edmund Kowalski

Minister Gliński: musimy wygrać wybory i kontynuować naszą pracę w kulturze

- Muzeum Historii Polski jest ogromne, bo Polska jest wielka i potrzebuje takich instytucji. Musimy wygrać wybory i kontynuować naszą pracę w kulturze, tak jak odbudowę Pałacu Saskiego, którą rozpoczął już Lech Kaczyński, ale Hanna Gronkiewicz-Waltz ją zasypała - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Gliński PiS polityka Beata Michniewicz Muzeum Historii Polski HISTORIA KULTURA

Ministrowie: rząd zwiększył nakłady na kulturę, edukację. "Przywrócono poczucie ciągłości narodu polskiego"

- Rząd znacznie zwiększył nakłady na kulturę i edukację - mówili w audycji "Gdzie Jest Pan Cogito" w Programie 1 Polskiego Radia ministrowie Piotr Gliński i Przemysław Czarnek. Szef resortu dyplomacji Zbigniew Rau podkreślił, że tego rodzaju polityka rządu pozwoliła na przywrócenie poczucia ciągłości polskiego narodu.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg kampania wyborcza wybory 2023 referendum Zbigniew Rau Piotr Gliński Przemysław Czarnek

PR24 Piotr Gliński: władze Warszawy nie radzą sobie z inwestycjami

- Mamy od lat zamkniętą Salę Kongresową, ciągle budowana jest sala koncertowa dla Sinfonii Varsovii, to przykłady pierwsze z brzegu, jak źle zarządzana jest Warszawa. To niezgulstwo i nieradzenie sobie z podstawowymi wyzwaniami. Infrastruktury kulturalnej jest w Warszawie za mało, dlatego my budujemy Polską Operę Królewską, dlatego zbudowaliśmy Muzeum Historii Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Piotr Gliński

Polskie straty wojenne. Jak się odzyskuje zrabowane obrazy?

Polska właśnie odzyskała kolejne straty wojenne. Do kraju powrócił obraz "Portret starszego mężczyzny w peruce, z laską" Godfrieda Schalckena i "Widok na morze" szkoły Claude'a Josepha Verneta. To wciąż jednak kropla w morzu. Szacuje się, że w wyniku II wojny światowej Polska straciła ponad pół miliona ruchomych dzieł sztuki. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak SZTUKA KULTURA malarstwo Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego