more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piotr Gociek

PR24 Utracone "światy w głowie drugiego człowieka". Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski żegnają nieobecnych literatów

- Kiedy myślę o śmierci pisarza, myślę, że nieodwołalnie gaśnie jakiś świat, kosmos obecny w głowie drugiego człowieka, do którego nigdy się już nie zbliżę - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski wspominając literatów zmarłych w minionych dwunastu miesiącach. - Z każdym gaśnięciem świecki kolejnego pisarza, tracimy te 95 procent niewidzialnych światów, które nigdy go nie opuściły - zgodził się Piotr Gociek.
Zobacz więcej na temat:  literatura Piotr Gociek Łukasz Orbitowski odeszli 2023

PR24 "Dzieło pełne". Łukasz Adamski o "Chłopach" w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana

W najnowszym odcinku audycji "Nakręceni - Magazyn premier filmowych" Piotr Gociek i Łukasz Adamski pochylili się nad filmem animowanym "Chłopi" w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana. W dalszej części audycji poruszono także temat "Znachora" w reż. Michała Gazdy oraz serialu "Zagłada domu Usherów" w reż. Mike'a Flanagana.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM chłopi Władysław Reymont Piotr Gociek Łukasz Adamski Znachor

48. FPFF w Gdyni. "W konkursie głównym jest miejsce na różne odcienie polskiego kina"

- Festiwal w Gdyni jest absolutnie wyjątkową imprezą poświęconą kinu polskiemu, a to pojęcie się bardzo komplikuje. To miejsce prezentacji rozmaitych dokonań filmowych z danego roku, a także spotkań twórców i ludzi związanych z polskim kinem, przestrzeń do różnych dyskusji - mówili w Dwójce Adriana Prodeus i Piotr Gociek podczas specjalnej audycji z 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka kino festiwal filmowy festiwal filmowy w Gdyni film polski Adriana Prodeus Piotr Gociek Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni chłopi

"Bill, bohater galaktyki". Orbitowski: bardzo wesoła książka o bardzo smutnych rzeczach

- Ta książka wyrasta ze swoich czasów, silnie polemizuje z amerykańskim militaryzmem; to bardzo wesoła książka o bardzo smutnych rzeczach - powiedział w Polskim Radiu 24 pisarz Łukasz Orbitowski o książce Harry'ego Harrisona "Bill, bohater galaktyki". - Gdzieś za tymi żartami kryje się odmalowana przerażająca wojenna bestia - przyznał Piotr Gociek. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Łukasz Orbitowski literatura