more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piotr Kędziorek

„Ludowe Oskary” po raz 48.! Nagroda im. Oskara Kolberga

Różnorodni artyści ludowi, animatorzy, dokumentaliści folkloru, naukowcy – wszyscy, którzy gromadzą i przekazują przyszłym pokoleniom wiedzę o kulturze ludowej mogą ubiegać się o to wyjątkowe wyróżnienie. Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, wyróżnienie nazywane „ludowym Oskarem”, zostanie rozdana po raz 48!
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa wieś Piotr Dorosz Oskar Kolberg

Boże Narodzenie chrześcijan wschodnich

W folkowym Poranku Dwójki, 7 stycznia (w pierwszy dzień Bożego Narodzenia u chrześcijan obrządku wschodniego), porozmawiamy z ks. mitratem Stefanem Batruchem – prezesem Fundacji Kultury Duchowej „Pogranicza” i proboszczem parafii greckokatolickiej w Lublinie o wschodnich tradycjach bożonarodzeniowych. Nasz Gość Poranka od wielu lat zaangażowany jest w rozwijanie międzykulturowego dialogu Wschodu i Zachodu. W audycji ks. Batruch opowiedział między innymi o tym dialogu przez pryzmat migracji, przybliżył różnice między kalendarzami liturgicznymi.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa sztuka ludowa Boże Narodzenie Wigilia