more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piotr Król

PR24 Posłowie PO poręczyli za podejrzaną o przemyt migrantów. Król: w mediach nielubiących PiS będzie o tym cicho

Dwóch posłów PO Tomasz Olichwier i Tomasz Aniśko poręczyło w sądzie za kobietę, która trudniła się przemytem nielegalnych migrantów z Białorusi do Europy. - Zakładam, że w mediach, które Prawa i Sprawiedliwości nie lubią, ten wątek będzie bardzo mało poruszany - stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Król.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Piotr Król PiS migracja przemyt prokuratura kryzys migracyjny 2023

Piotr Król: jesteśmy zwolennikami tego, żeby państwo polskie wzmacniać

- Jesteśmy zwolennikami tego, żeby państwo polskie wzmacniać, a opozycja bez względu na to, jaki aktualnie ma szyld, generalnie była zwolennikiem "prywatyzacji", a ona tak naprawdę oznaczała oddawanie majątku, na który pracowały całe pokolenia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Król z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk skomentował w ten sposób pierwsze pytanie referendalne. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Piotr Król polityka referendum

Piotr Król o decyzji ws. kopalni Turów: brutalna polityka pseudoorganizacji

- Wygląda na to, że mamy do czynienia z brutalną polityką prowadzoną za pośrednictwem pseudoorganizacji, które tak naprawdę są stricte organizacjami lobbingowymi, które działają przeciwko nam - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Król, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia elektryczna energetyka bezpieczeństwo energetyczne PGE węgiel kopalnia Turów Turów Piotr Król PiS Krzysztof Świątek Prawo i Sprawiedliwość

Opozycja chce odwołać szefa MON. Piotr Król: Mariusz Błaszczak odbudowuje polską armię, będziemy go bronić

- To, co Mariusz Błaszczak robi, będzie zapisane w książkach historycznych. Od 1989 roku polska armia jest tylko albo rozbrajana, albo likwidowana. (...) Po wygraniu przez nas wyborów w 2015 roku konsekwentnie odbudowujemy wojsko. Twarzą tego (...) jest Mariusz Błaszczak. Będziemy go bronić, bo mamy głębokie przekonanie co do tego, że to, co robi, jest w pełni słuszne i zasadne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Król.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Król Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA PiS Mariusz Błaszczak MON polityka

Raport C40 Cities. Piotr Król: jeśli to jest program opozycji, to trzecia kadencja PiS się zbliża

Raport organizacji C40 Cities wywołał w Polsce duże kontrowersje. W Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Król zauważył, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, iż "jeśli opozycja przejmie rządy, to przyspieszy ten proces". - Jeśli tak będzie wyglądał program opozycji, to myślę, że trzecia kadencja Prawa i Sprawiedliwości się zbliża - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Piotr Król ekologia ochrona środowiska społeczeństwo POLSKA polityka Warszawa

Poseł PiS: rozwiążemy problem z KPO i będziemy reformować sądownictwo. Jest determinacja w tej kwestii

- Jest w naszym środowisku determinacja, żeby tej jakościowej zmiany w wymiarze sprawiedliwości, takiej, która byłaby odczuwalna dla każdego Polaka, żeby takiej zmiany dokonać - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Król. Gość audycji podkreślił, że reforma sądownictwa będzie "jednym z głównych zadań na trzecią kadencję".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Król Adrian Klarenbach POLSKA polityka PiS sądownictwo reforma sądownictwa

Limity cen gazu w UE. Piotr Król: niechęć Niemiec związana jest z ich dotychczasową polityką

Piotr Król z Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że niechętne podejście Komisji Europejskiej i Niemiec do ustalenia limitów na ceny gazu we Wspólnocie jest podyktowane interesami Berlina. - Pomysł współpracy Niemiec z Rosją był taki, że niemiecka gospodarka dzięki taniemu gazowi z Rosji ma mieć przewagę konkurencyjną - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska gaz bezpieczeństwo energetyczne dyplomacja ŚWIAT Europa Jerzy Jachowicz Piotr Król

Pieniądze z UE nie będą zagrożone po zwycięstwie KO? Poseł PiS odpowiada Izabeli Leszczynie

Nie ma zagrożenia dla płatności z "normalnego" budżetu UE, bo jesienią przyszłego roku KO - prawdopodobnie razem z innymi partiami demokratycznymi - wygra wybory i te pieniądze nie będą zagrożone - mówiła poseł KO Izabela Leszczyna. Wypowiedź skomentował na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Król, poseł PiS. W jego ocenie, gdyby tak się stało "to świadczyłoby tylko o tym (...) że jest to polityczna gra".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Piotr Król