more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piotr Metz

Stanisław Soyka: od swingu zaczynałem moją sceniczną karierę

- To utwory, które śpiewałem pod koniec lat siedemdziesiątych. Wtedy miałem ambicję, żeby robić to inaczej, żeby to było awangardowe. Brałem coś pięknego, jak np. przepiękne piosenki Ellingtona, a potem niszczyłem je, śpiewałem to na przekór wszystkiemu, zwłaszcza zdrowemu rozsądkowi. Okazuje się, że trzeba to zaśpiewać tak, jak kompozytor napisał - mówił w Dwójce Stanisław Soyka przed piątkowym (1.12) koncertem w cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Soyka Dwójka Piotr Metz Jazz koncert

Young Power New Edition - nieposkromiony duch wolności [ZOBACZ WIDEO]

Muzyczny kolektyw Young Power pod dowództwem Krzysztofa Popka i Krzysztofa Zawadzkiego był jednym z najważniejszych zjawisk w młodym polskim jazzie połowy lat osiemdziesiątych, przyciągając i wychowując czołówkę ówczesnych scen jazzowej i rockowej, od Piotra Wojtasika i Ziuta Gralaka po Jerzego Piotrowskiego. 7 listopada o 19.00 zespół zagrał w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w ramach cyklu "Jazz.PL". Retransmisja koncertu miała miejsce w piątek 10 listopada o 18.00 na naszej antenie, w formie wideo na stronie internetowej, na kanale YouTube i Facebooku Dwójki, a także w TVP Kultura. 
Zobacz więcej na temat:  Jazz Piotr Metz koncert muzyka współczesna pr poleca

Piotr Damasiewicz i Dominik Wania: nasz koncert to podróż w głąb siebie

 - Pewne rzeczy są nieprzewidywalne, obaj z Piotrem liczymy na to, że na koncercie poniesie nas w rejony, które nie zostały odkryte podczas sesji nagraniowej. Ciekawe było dla mnie doświadczenie interpretacji tej materii dźwiękowej. Czasami jest ona oszczędna, a wyzwanie polega na tym, aby nie zepsuć esencji tej muzyki - mówił pianista Dominik Wania, który 9 czerwca z trębaczem Piotrem Damasiewiczem wystąpi w cyklu "Jazz.PL" w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Dominik Wania Piotr Metz Piotr Damasiewicz