more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piotr Nisztor

Piotr Nisztor o tłumaczeniach obrońcy Sławomira Nowaka: kuriozalna i nieprawdopodobna historia

- Obrońca Sławomira Nowaka, twierdzi, że część wątków, które dotyczą Ukrainy powinny być przeniesione na Ukrainę, a w związku z tym, że tam trwa wojna to cały proces powinien być zawieszony do momentu jej zakończenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sap służby i bezpieczeństwo Piotr Nisztor Michał Rachoń Polskie Radio 24

Afera korupcyjna w PE. Bielan: bardzo wielu obywateli Polski zobaczyło inną twarz Parlamentu Europejskiego

- Choćby zbadanie sprawy postępowania antymonopolowego wobec Gazpromu, które nie zakończyło się nałożeniem na tę firmę żadnej kary, pokazuje, jak wielu urzędników Komisji Europejskiej musiało być skorumpowanych, bo nie ma innego wytłumaczenia tej skandalicznej decyzji sprzed kilku lat - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Bielan (Republikanie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Unia Europejska korupcja Parlament Europejski Rosja Adam Bielan Piotr Nisztor

Wątek rosyjski w aferze korupcyjnej PE. Piotr Nisztor wyjaśnia

- Wątek rosyjski za chwilę wybuchnie. Wywiad marokański, który rozgrywał kwestię kupowania rezolucji czy korzystnych decyzji w Europarlamencie, jednocześnie bardzo pracował nad zbieraniem haków na europejskich przywódców. Myślę, że kluczem do rozwiązania zagadki jest współpraca wywiadowcza na linii Rosja-Maroko - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski Rosja wywiad korupcja

"Zmowa milczenia". Tomasz Duklanowski o sprawie pedofila Krzysztofa F.

- To, że PO powinna o sprawie poinformować, jest dla mnie oczywiste. Tu właśnie chodzi o dobro ofiar, Krzysztof F. przez wiele lat współpracował z różnymi środowiskami związanymi z młodymi ludźmi i dziećmi, należy zadać sobie pytanie, czy ofiar nie było więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny Radia Szczecin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor pedofilia POLSKA społeczeństwo

Sekretarz stanu w KPRM: jeśli KE złamie umowę ws. KPO, to będzie dowód na jej złą wolę

- Jeśli Komisja Europejska złamałaby ten kompromis i nie chciałaby Polsce wypłacać należnych nam środków, to Polacy jako naród mieliby bardzo jasną odpowiedź, że zła wola jest tylko i wyłącznie po stronie Komisji Europejskiej, a nie po stronie rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM, odnosząc się do projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, nad którym pracuje Sejm.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Andruszkiewicz Piotr Nisztor polityka dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Parlament Europejski Unia Europejska Komisja Europejska

Afera nie tylko korupcyjna, ale i szpiegowska? Piotr Nisztor o działalności tajnych służb Maroka w UE

- Mamy do czynienia z akredytowanym w Polsce dyplomatą, który jest jednym z najuważniejszych elementów siatki wywiadu marokańskiego w Europie Zachodniej, człowiekiem, który ma ogromną wiedzę ws. funkcjonowania UE - mówił o działalności Abderrahima Atmouna, ambasadora Maroka w Polsce, Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Maroko Michał Rachoń Piotr Nisztor sahara zachodnia

Bossowie mafi pruszkowskiej zatrzymani. Rafał Pasztelański: mentalnie tkwią w latach 90.

- Bossowie "Pruszkowa" stali się filmowymi gangsterami jak Al Capone czy "Ojciec chrzestny" i z tym się kojarzą, to jest zupełnie błędne. Pamiętam lata 90. - dresiarzy bijących ludzi, bo ktoś się źle spojrzał, gwałcących kobiety, kradnących na potęgę samochody czy też narkotyki, które były wszędzie. To nie są dobrzy ludzie, to wyrachowani, brutalni przestępcy - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Pasztelański, dziennikarz portalu TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor przestępczość policja PRL transformacja ustrojowa

Wyrok ws. Niesiołowskiego. Piotr Nisztor: w demokratycznym kraju nie powinno to mieć miejsca

- Nie mieści się w głowie, że człowiek, który był niegdyś jasną postacią opozycji, został uniewinniony z zarzutów korupcyjnych dzięki decyzjom sądów, które zapadły w okresie PRL, reżimu, który kiedyś go uciskał. To pokazuje, jak przełom lat 80. i 90. de facto nie doprowadził do zerwania z komunistycznym reżimem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń sądownictwo Stefan Niesiołowski Piotr Nisztor

"Wybrano najmniej wiarygodną spółkę". Zastrzeżyński o prywatyzacji Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej

- Odrzucono oferty firm takich jak Telekomunikacja Polska czy Netia, wybrano firmę, która zajmowała się głównie numerami 0-700, w swoim biuletynie deklaruje zajmowanie się ezoteryką czy erotyką, to była najmniej wiarygodna spółka - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zastrzeżyński (Gazeta Krakowska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor korupcja małopolskie telekomunikacja

"W cieniu afer". Dariusz Loranty o powstaniu mafii w Polsce: delikatny nadzór Służby Bezpieczeństwa

- Wiadomo, że każda służba, a Służba Bezpieczeństwa w szczególności, musiała pozyskiwać informatorów, dobrze było mieć ich także w świecie przestępczym - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Loranty, były policjant z Wydziału ds. Terroru Kryminalnego i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor przestępczość policja PRL transformacja ustrojowa

Działania PO ws. afery podsłuchowej. Nisztor: Tusk popełnił jeden z największych błędów w swojej karierze

- Skoro rzekomo taśmy zostały przez Marka Falentę sprzedane Rosjanom, to w takim razie Donaldzie Tusku, gdzie jest 600 tys. euro i ta reklamówka z Biedronki? (...) Dziś dyskutujemy o zeznaniach świadka naprawdę mało wiarygodnego. (...) Donald Tusk myślał, że wygra polityczną batalię. Niestety przegrał - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Piotr Nisztor afera taśmowa afera podsłuchowa Donald Tusk Rosja POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo

Taśmy z podsłuchami sprzedane Rosjanom? Piotr Nisztor: teza "Newsweeka" jest absurdalna

- Teza postawiona przez "Newsweek" jest bardzo twarda, mówi o tym, że rosyjskie służby kupiły te nagrania. Została ona postawiona na podstawie zeznań człowieka, który ma dziś poważne problemy z prawem, ma szereg zarzutów, a w jego sprawach toczą się śledztwa - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Piotr Nisztor POLSKA bezpieczeństwo polityka służby i bezpieczeństwo afera taśmowa

Afera podsłuchowa. Prof. Ryba: Tusk chce zrzucić z siebie odium przyjaznych gestów wobec Rosji

- Jest to linia obrony, która mówi, że PiS to "rosyjska agentura". Tego nie da się racjonalnie udowodnić na płaszczyźnie działań rządu i prawicy, choćby w perspektywie trwającej wojny, więc próbuje się to robić na zasadzie pewnych insynuacji, mówiąc o roli służb rosyjskich - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Piotr Nisztor POLSKA bezpieczeństwo polityka służby i bezpieczeństwo afera taśmowa

PR24 "Układ trójmiejski". Wielkie interesy na styku mafii i polityki. Michał Rachoń przypomina postać "Nikosia"

- Ci, którzy wywodzili się z tego środowiska, w momencie kiedy zastrzelony został Nikodem Skotarczak, byli już na poziomie pomnażania swoich pieniędzy w sposób zupełnie legalny. Jeżeli przyjrzymy się historiom powstawania największych fortun w Polsce na przełomie wieku, to ludzie są przedstawiani jako ci, którzy zrobili majątek na kontraktach państwowych, ale jest bardzo wiele wskazówek, że musiało to być coś więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor ropa naftowa Trójmiasto przestępczość narkotyki