more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piotr Semka

Czechy na rozdrożu. Kto zostanie nowym prezydentem?

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich w Czechach, która odbyła się w minioną niedzielę, do decydującej rozgrywki przeszli ekspremier Andrej Babiš oraz nowa postać na czeskiej scenie politycznej, były wojskowy i były członek partii komunistycznej, Petr Pavel. Obaj mają zupełnie inne programy, odmienne życiorysy i prezentują dwie różne tradycje polityczne.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Czechy wybory Piotr Semka Wojciech Stobba

Myśl teologiczna papieża Benedykta XVI [POSŁUCHAJ]

Benedykt XVI (Joseph Aloisius Ratzinger) był niemieckim duchownym, profesorem nauk teologicznych, 265. papieżem i 7. suwerenem Państwa Watykańskiego. Posługę sprawował od 19 kwietnia 2005 roku do 28 lutego 2013 roku. Od 28 lutego 2013 do śmierci był emerytowanym papieżem, pierwszym od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu. Jaka myśl teologiczna towarzyszyła jego pontyfikatowi?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Piotr Semka Benedykt XVI Trójka

Związki zawodowe: ich pozycja i rola w sytuacji kryzysu gospodarczego

Po latach rozwoju gospodarczego i społecznego w naszym kraju nastąpił kryzys finansowy i gospodarczy. Mieszkańcy Polski, Unii Europejskiej, jak i innych państw wysoko rozwiniętych zdążyli przyzwyczaić się do stałego wzrostu poziomu dobrobytu. Taka sytuacja była także korzystna dla funkcjonowania związków zawodowych. Jak odnajdują się one obecnie? Jakie są ich perspektywy na nadchodzący rok? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi Piotr Semka i jego goście w "Klubie Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo związki zawodowe Solidarność NSZZ OPZZ Piotr Semka

Hołodomor – zaplanowane z zimną krwią ludobójstwo na narodzie ukraińskim

80 lat temu, w listopadzie 1932 roku, w Związku Radzieckim rozpoczęto wprowadzanie aktów prawnych będących przygotowaniem do jednej z najstraszniejszych zbrodni w historii ludzkości. W efekcie zaplanowanej z zimną precyzją akcji zmarło z głodu – według różnych źródeł – od trzech do sześciu milionów Ukraińców.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Semka Ukraina Związek Sowiecki Związek Radziecki Bogumiła Berdychowska hołodomor

Obrazy "Łukaszowców" – polska historia na wystawie światowej w 1939 roku

"Łukaszowcy" to określenie grupy twórczej, która na zlecenie polskiego rządu w 1938 roku rozpoczęła prace nad cyklem sześciu malowideł obrazujących dzieje Polski. Wraz z czterema gobelinami przedstawiającymi życie króla Jana Sobieskiego, dzieła wystawiono w polskim pawilonie na wystawie światowej w Nowym Jorku w 1939 roku. O działalności "Łukaszowców" w "Klubie Trójki" mówili prof. Joanna Sosnowska, historyk sztuki z Polskiej Akademii Nauk oraz dr Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Semka Robert Kostro historia Polski malarstwo

Ważą się losy środków unijnych dla Polski. Piotr Semka: KE chce w ten sposób ingerować w nasze wybory

- Jakie jest przesłanie pani von der Leyen? Pieniędzy nie będzie. Jakie jest przesłanie opozycji? Wybierzcie nas, to pieniądze będą - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka (tygodnik "Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Semka Europa Antoni Opaliński Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej opozycja Donald Tusk

Andrzej Łomanowski: nasz podstawowy problem to pytanie, "co siedzi w głowie Putina?"

Aneksja czterech regionów republiki Ukrainy, ogłoszona przez Władimira Putina, przyjęta została jako chęć eskalacji wojny i przekreślenie szans na rychłe rozmowy pokojowe. Jaki jest sposób myślenia rosyjskiego przywódcy, czy chce on nastraszyć Zachód? Czy zagraża mu spisek na szczytach władzy, czy raczej generalicja będzie mu posłuszna? Czy społeczeństwo wytrzyma trudy związane z sankcjami i powszechną mobilizacją?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki aneksja Władimir Putin Piotr Semka Ukraina wojna na Ukrainie Trójka Ukraina

Nie żyje Jerzy Urban. Piotr Semka: żegnają go jako swojego towarzysza walki z prawicą

- Hasło głoszone przez Jerzego Urbana zostało przez część elit przyjęte i wcielone w życie. Dlatego dziś żegnają go jako swojego towarzysza walki z prawicą, a epizod stanu wojennego chcą zamknąć lub też zbanalizować poprzez opowiadanie, jakim był dowcipnym publicystą - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka ("Do Rzeczy"). 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 Piotr Semka Jerzy Urban odeszli 2022