more_horiz
PR24 Portal
Section05

PiS

Obajtek skierował list do prezydenta ws. koalicji Tuska. Pisze o działaniach wymierzonych w stabilność finansową Orlenu

Prezes Orlenu Daniel Obajtek skierował do prezydenta Andrzej Dudy list w sprawie złożonego w Sejmie przez grupę posłów Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła.
Zobacz więcej na temat:  Orlen POLSKA prezydent Daniel Obajtek energetyka list inwestycje ustawa PiS

Sejmowa większość chce komisji śledczych. Wassermann: mają służyć za igrzyska

- Jeśli większość rządowa chce komisji śledczej, oczywiście ma do tego prawo, jednak ja mam prawo ocenić, że robienie z tego głównego programu dla nowego rządu nie świadczy dobrze - powiedziała Małgorzata Wassermann (PiS). -  Komisje śledcze w nowym parlamencie mają służyć za igrzyska, bo chleba nie widać po tym nowym rządzie, który się kształtuje - skomentowała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka komisja śledcza Sejm PiS Małgorzata Wassermann

Czarnek mówi o "mnóstwie chętnych" w PiS do zasiadania w komisjach śledczych. Wskazał, w której chciałby pracować

- Jak się popatrzy na listę posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy są prawnikami, naukowcami, to jest ich pięć razy więcej niż miejsc w komisji - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. Jak dodał, on sam chciałby zasiadać w komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza polityka Sejm Przemysław Czarnek PiS

"Wykażemy niekonstytucyjne działania". Czarnek do PO: wy doprowadziliście do zmarnowania pieniędzy na wybory kopertowe

- Zagłosujemy za komisją śledczą ws. wyborów kopertowych, jeśli będzie zgodna z prawem, a PiS będzie miał w niej czterech członków - mówił we wtorek w Sejmie Przemysław Czarnek. Jak dodał, PiS chciałby wykazać w komisji niekonstytucyjne działania PO. - To z winy opozycji wydano kilkadziesiąt milionów złotych na wybory, które się nie odbyły - argumentował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm PiS Przemysław Czarnek komisja śledcza

PiS wzywa Sejm do rozpatrzenia uchwały ws. zmian traktatów UE. Jabłoński: projekt jest blokowany

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wzywają sejmową większość do rozpatrzenia projektu uchwały, w którym Sejm wyraża sprzeciw wobec zmian traktatów unijnych. Do izby został wniesiony w ubiegłym tygodniu. Trafił do komisji do spraw Unii Europejskiej. PiS domaga się jego procedowania.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Unia Europejska UE Europa POLSKA polityka Paweł Jabłoński PiS Prawo i Sprawiedliwość

Nowy rząd premiera Morawieckiego. Sasin: ma być manifestacją otwartości ze strony Zjednoczonej Prawicy

- Nowy rząd ma być manifestacją otwartości ze strony Zjednoczonej Prawicy na różne środowiska, zaproszeniem różnych środowisk do tego rządu - stwierdził w poniedziałek były wicepremier i były minister aktywów Jacek Sasin. Dodał, że ten rząd ma być inny od tego, w którym był.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość PiS rząd Mateusza Morawieckiego polityka zjednoczona prawica

Premier Morawiecki zapowiada kolejne projekty ustaw. "Będziemy intensywnie pracować w najbliższych dwóch tygodniach"

- Proponujemy trzy bardzo dobre ustawy: wakacje kredytowe, zerowy VAT na żywność i zamrożenie rachunków na energię elektryczną; będzie gotowych kilka kolejnych ustaw, ponieważ rząd będzie bardzo intensywnie pracował w najbliższych dwóch tygodniach - powiedział w poniedziałek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Sejm rząd Mateusza Morawieckiego Szymon Hołownia Prawo i Sprawiedliwość PiS ustawa polityka legislacja żywność ceny prąd energia elektryczna vat kredyt