more_horiz
PR24 Portal
Section05

PiS

W czwartek głosowanie ws. zamrożenia cen energii. Iwona Arent: robimy wszystko, by przygotować kraj do zimy

- Rząd PiS i my posłowie robimy wszystko, żeby się przygotować do zimy. Kryzys dotyczy nie tylko Polski, ale i całej Europy. Dzięki rządom PiS udało się zabezpieczyć Polskę. Nie zamknęliśmy kopalni w przyspieszonym tempie, jak chciała tego Komisja Europejska. Otworzyliśmy Baltic Pipe, a teraz zamrażamy ceny energii elektrycznej - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA energetyka energia elektryczna PiS zjednoczona prawica

Wsparcie dla nielegalnej imigracji? Chce go prezydent Gdańska, radni PiS stanowczo mówią: nie

- Jako radni Prawa i Sprawiedliwości z oburzeniem przyjmujemy to, że Ppni Aleksandra Dulkiewicz chciałaby przekazać 100 tys. złotych na nielegalną imigrację - powiedział radny PiS Andrzej Skiba. Chodzi o pomoc finansową dla gminy Michałowo (podlaskie) przeznaczoną na zakup pojazdu, którym - wedle pomysłu inicjatorów - mają być przewożone osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS regiony granica Białoruś uchodźcy Aleksandra Dulkiewicz

TYLKO U NAS Rząd myśli o podatku od nadmiarowych zysków dużych firm. PiS: cel jest jeden, Polacy powinni płacić mniej za energię

- Dzięki temu Polacy będą płacili mniej za energię - chwali pomysł Anna Kwiecień z PiS. Opozycja proponuje, aby podatkiem objąć jedynie energetyczne spółki Skarbu Państwa. - Nie wiem, dlaczego firmy z pozostałych branż mają być potraktowane tak samo - mówi Robert Kropiwnicki z PO. 
Zobacz więcej na temat:  Sejm PiS energia elektryczna paliwa Orlen lotos ustawa POLSKA polityka

Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda

- Zmieniliśmy politykę społeczną, ale także historyczną. Dbamy o bezpieczeństwo i obronność, a to dlatego, że przerwano proceder okradania naszego kraju. Zabezpieczyliśmy środki na inwestycje, które są widoczne w gminach - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Opola. - Stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Opole Jarosław Kaczyński polityka POLSKA

"Te wybory muszą być uczciwe i transparentne". Rusecka o słowach prezesa PiS

- Prezes PiS podkreślał, że bardzo ważne jest to, aby te wybory zostały przeprowadzone w sposób demokratyczny i transparentny, dlatego potrzebne są osoby, które będą patrzeć komisji na ręce. To jest istotne, aby wzmocnić przejrzystość wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory Polskie Radio 24 PiS

Gontarz: blokowanie środków z KPO służy zmianie władzy w Polsce

- Nie ma żadnych wątpliwości, my już od dawna o tym mówimy, że Komisja Europejska gra tymi pieniędzmi tylko po to, żeby zmienić władzę w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz, odnosząc się do blokowania środków z KPO przez Komisję Europejską.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach PiS POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Europa Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen

Przekop Mierzei Wiślanej. Poseł PiS: Polska nie będzie już krajem, w którym cudzy interes liczy się bardziej od własnego

- Duże państwo w Europie, obojętnie, gdzie by nie leżało, nie może pozwolić na to, żeby do części jego terytorium nie było swobodnego dostępu. Jesteśmy chyba jednym krajem na kontynencie, który taką sytuację jeszcze kilka dni temu miał - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska opozycja PiS Mirosław Skowron Mierzeja Wiślana Elbląg bezpieczeństwo Rosja POLSKA

Premier Morawiecki: w Europie spadły maski, widać jak na dłoni, kto jest za Putinem

W czwartek premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że "gdy Lech Kaczyński ostrzegał przed Rosją, Donald Tusk to bagatelizował". - Gdy śp. prezydent, a potem Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość mówili "nie" Putinowi, premier Tusk ochoczo przytakiwał prezydentowi Federacji Rosyjskiej - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier polityka PiS Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość

"Techniczna konieczność". Prezes PiS zapowiada ustawę o przesunięciu wyborów

Projekt ustawy dotyczący przedłużenia kadencji samorządów zostanie złożony prawdopodobnie w tym tygodniu - zapowiedział na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, jest "techniczna konieczność" przesunięcia wyborów i mogłyby się one odbyć wiosną 2024 roku, choć - jak zaznaczył - trwają w tej sprawie konsultacje z prezydentem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS wybory w Polsce wybory samorządowe legislacja polityka Jarosław Kaczyński