more_horiz
PR24 Portal
Section05

PKN Orlen

Akcje PKN Orlen spadają po zapowiedziach opozycji. Obajtek: to uderzenie w stabilność finansową koncernu

W reakcji na propozycję ustawy regulującej ceny energii zapowiedzianą przez koalicję ugrupowań opozycyjnych, akcje PKN Orlen spadły o blisko 10 proc., co oznacza, że państwowy gigant stracił ponad 5,5 mld zł. "Najpierw opozycja atakowała fuzje, potem zapowiadała rozbijanie koncernu, a dziś powoduje spadek wartości Orlenu" - ocenił na X prezes paliwowego giganta Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen gospodarka polska Daniel Obajtek GOSPODARKA

Eksperci: widzimy efekty stabilizacji na rynku energii i rynku pracy

Niższy zysk Orlenu tym roku, wynika przede wszystkim z tego, że w roku 2022 był on nadzwyczajnie wysoki. Obecnie sytuacja na rynkach energii jest znacznie bardziej stabilna więc i ceny, i zyski są na niższym poziomie - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i radca prawny Paweł Pelc. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja emerytura zatrudnienie PKN Orlen

ART. SPONSOROWANY Sezon pod znakiem dominacji żużlowców wspieranych przez ORLEN

Grupa ORLEN na początku tego roku rozszerzyła swoje zaangażowanie w żużel. Koncern wspiera m.in. indywidualnych mistrzów świata – Bartosza Zmarzlika i Mateusza Cierniaka, a także reprezentację Polski, dla której kończący się sezon był historyczny pod względem sukcesów. Biało-czerwoni odzyskali miano najlepszej drużyny na świecie.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Bartosz Zmarzlik SPORT GOSPODARKA żużel

"Właścicielem Rafinerii Gdańskiej jest w dużej części państwo polskie". Obajtek odpowiada na zarzuty opozycji w debacie

"Dzięki zakończonym fuzjom Orlen ma potencjał, aby zapewnić swoim klientom stabilne ceny paliw, które od kilku lat należą do jednych z najniższych w UE" - napisał na X (d. Twitter) Daniel Obajtek. Prezes Orlenu odniósł się w ten sposób do wypowiedzi polityków opozycji, które padły podczas przedwyborczej debaty w TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Daniel Obajtek PKN Orlen lotos Rafineria Gdańska GOSPODARKA

Kupowanie paliwa na zapas nie ma sensu. Ekspert ostrzega: uleganie panice może być niebezpieczne

Kupowanie na zapas benzyn i oleju napędowego o parametrach letnich przed zimą nie ma sensu i może przysporzyć problemów kierowcom - ostrzega prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski. Jego zdaniem nie jest to dobry moment, żeby wpadać w zakupową panikę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Orlen benzyna bezpieczeństwo ropa naftowa paliwa zapasy GOSPODARKA PKN Orlen zima mróz kierowcy samochody