X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
płaca minimalna

Autorski podkast Mateusza Morawieckiego. "Nie możemy konkurować wyłącznie kosztami pracy"

Nowoczesna gospodarka nie powinna konkurować wyłącznie kosztami pracy, a jakością, produktywnością i innowacyjnością przedsiębiorstw - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w autorskim podkaście. Dodał, że minimalne wynagrodzenie na rozsądnym poziomie motywuje firmy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA premier Mateusz Morawiecki media społecznościowe nowe technologie płaca minimalna

Eksperci: wzrost płacy minimalnej już tak nie zaskakuje pracodawców

Płace rosną na tyle szybko, że podwyżki płacy minimalnej nie są już tak odczuwalne przez przedsiębiorców jak inne koszty prowadzenia firmy. Ale wzrost płac negatywnie wpływa na poziom inflacji, choć wspiera budżet państwa przez rosnącą konsumpcję. W niektórych branżach problemem może nastąpić nadmierne spłaszczanie wynagrodzeń, ale na takie działania państwa wyrównujące poziom dochodów liczyli Polacy - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Sławomir Dudek (FOR) i Adam Ruciński (BTFG).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA płace inflacja płaca minimalna pkb zatrudnienie pracodawcy

"Od 2015 roku wzrost o 72 proc.". Rzecznik rządu o płacy minimalnej

Rada Ministrów skłoniła się ku temu, aby w 2022 roku płaca minimalna wynosiła 3010 zł brutto. W porównaniu z rokiem 2015 oznacza to wzrost o 72 proc. - podkreślił w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Poinformował też, że lipcu 2021 roku zatrudnienie było wyższe o 1,8 proc. w porównaniu z lipcem ubiegłego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład PiS pieniądze GOSPODARKA praca społeczeństwo Piotr Müller płaca minimalna

"Płaca minimalna wyniesie 3010 złotych". Marlena Maląg o planach rządu na przyszły rok

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że rząd przyjął rozporządzenie, zgodnie z którym płaca minimalna w przyszłym roku wyniesie 3010 złotych. Zaznaczyła, że jest to wzrost o 210 złotych w stosunku do obecnego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej społeczeństwo płaca minimalna

Czy wynagrodzenia w administracji publicznej będą podlegać reformie? Wiceminister finansów wyjaśnia

- Proponujemy reformę wynagrodzeń w administracji publicznej. Zadeklarowałem chęć rozmów na temat reformy wynagrodzeń w administracji i deklaruję chęć kontynuowania rozmów - powiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski w trakcie poniedziałkowego posiedzenia prezydium Rady Dialogu Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA administracja publiczna zatrudnienie płace Ministerstwo Finansów pracodawcy płaca minimalna społeczeństwo

PiS a gospodarka – nie tylko 500 plus, ale wyższa płaca minimalna, emerytury, za to niższe podatki

Podczas sobotniego kongresu PiS Jarosław Kaczyński podsumował rządy partii dotyczące m.in. polskiej gospodarki. Przypomniał o rosnącej gospodarce i poprawie finansów publicznych, pozwalającej na podnoszenie emerytur, czy płacy minimalnej, na wdrożenie takich programów jak 500 plus przy obniżce podatków.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ finanse publiczne płaca minimalna emerytura waloryzacja emerytur Koronawirus w Polsce pkb przemysł pracownicy

Eksperci: płaca minimalna musi rosnąć, ale warto wrócić do dyskusji o jej regionalizacji

Podwyższanie płacy minimalnej jest oczywiste ze względu na wzrost inflacji I średnich wynagrodzeń w gospodarce. Realny wzrost tego, co w kolejnym roku będziemy mieć w kieszeniach może być jeszcze większy ze względu na wzrost  kwoty wolnej od podatku – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja gus płace płaca minimalna NBP zatrudnienie

Ludwisarze, dekarze i piwowarzy. Zobacz, jakie zawody mają przyszłość

Ludwisarz, dekarz czy piwowar to zawody, które mogą skorzystać z powracającej mody na rzemiosło. W perspektywie najbliższych lat zarobki osób tych profesji będą rosnąć - prognozują eksperci Personnel Service. Dodali, że małe szanse na wzrost wynagrodzeń mają zaś rodzimi maszyniści i krawcy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zawody zawody przyszłości zarobki płaca minimalna wynagrodzenia społeczeństwo rynek pracy