more_horiz
PR24 Portal
Section05

Platforma Obywatelska

Dziś nowy odcinek "Resetu". Autorzy ujawnią kulisy polityki Tuska względem Rosji

TVP Info i TVP1 wyemitują dziś o godz. 21.13 kolejny - 13 - odcinek "Resetu", pt. "Dajcie Człowieka". Autorzy serialu Michał Rachoń i dr hab. Sławomir Cenckiewicz odsłaniają kulisy polityki resetu względem Rosji, prowadzonej przez rząd PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz serial Platforma Obywatelska PO Donald Tusk relacje polsko-rosyjskie Władimir Putin Kreml Rosja

PR24 "Bardzo naiwna, dziecinna polityka". Parys o działaniach rządu Tuska wobec Rosji

- Za czasów Donalda Tuska przyjęto bardzo naiwną, dziecinną tezę o tym, że Rosja jest przyjacielem Europy i jest życzliwym sąsiadem wobec Polski, że nie będzie nam nic zagrażało z jej strony. Z fałszywej diagnozy wynikały błędne decyzje, dotyczące bezpieczeństwa naszego kraju - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Parys wojsko Donald Tusk Platforma Obywatelska służby i bezpieczeństwo

Morawiecki do Tuska: Herr Donald, zostawiłeś Polskę, by za duże pieniądze służyć niemieckim interesom

"Herr Donald, zostawiłeś Polskę, by za duże pieniądze służyć niemieckim interesom w Brukseli. Ty dorobiłeś się na polityce, a ja zrezygnowałem z wysokiej pensji, żeby służyć Polsce. Nie graj cwaniaka i pokaż, ile euro zarobiłeś z Brukseli" - napisał na X premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Donald Tusk polityka Platforma Obywatelska POLSKA

PO naciskała na Holland? Fogiel: nie można mówić o dziele artystycznym, z którym nie mają nic wspólnego

Poseł PiS Radosław Fogiel odniósł się do słów Agnieszki Holland o naciskach PO, by nie puszczać filmu "Zielona granica" przed wyborami. Jego zdaniem, rzucają one "nowe światło na całą sprawę". - To pokazuje, że nie można mówić o odrębnym dziele artystycznym, z którym politycy Platformy nie mają nic wspólnego, skoro sama reżyserka przyznaje, że próbowali z nią negocjować termin premiery - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Holland Platforma Obywatelska polityka Radosław Fogiel POLSKA

Sobolewski: uwierzyć Tuskowi to jak wpuścić lisa do kurnika

"Kolejne obietnice szefa PO mogą usypiać, ale uwierzyć Donaldowi Tuskowi to jak wpuścić lisa do kurnika. 15 października powinniśmy zaryglować przed nim drzwi raz na zawsze" - napisał w mediach społecznościowych sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Jak dodał, "gdyby Rosja zaatakowała Polskę za czasów Tuska, kilkanaście milionów Polaków trafiłoby do ruskiej niewoli".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk wybory w Polsce kampania wyborcza opozycja Platforma Obywatelska polityka POLSKA Krzysztof Sobolewski

"Polityka rozbrajania faktycznie istniała za rządów PO". Wiceszef MSZ wskazuje przykład Straży Granicznej

Likwidacja Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu pokazuje, że polityka rozbrajania Polski faktycznie miała miejsce za rządów Platformy Obywatelskiej - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk. Ocenił też, że za rządów PO doszło do likwidacji wielu jednostek SG i rozproszenia funkcjonariuszy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Arkadiusz Mularczyk opozycja Platforma Obywatelska straż graniczna służby i bezpieczeństwo

Poseł PO szokuje: mogliśmy wpuszczać ludzi przez polsko-białoruską granicę

- Mogliśmy zachować się bardziej humanitarnie i wpuszczać ludzi przez polsko-białoruską granicę. (...) Taniej by nas kosztowała odwózka tych ludzi, (...) jak stawianie murów i angażowanie setki tysięcy ludzi do ochrony granicy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PO Jerzy Borowczak, komentując sytuację na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Jerzy Borowczak Katarzyna Gójska imigranci w Europie Polska w Unii Europejskiej wojna hybrydowa Białoruś polityka

PR24 "Nikt w rządzie PO-PSL nie chciał dzielić Polski w ten sposób". Zdrojewski o strategii obrony na Wiśle

- To są rozmaite warianty, które nie wchodzą w rachubę, kiedy jesteśmy państwem sprawnie zarządzanym - powiedział w Polskim Radiu 24 senator KO Bogdan Zdrojewski, broniąc strategii rządu PO-PSL dotyczącej obrony Polski na linii Wisły. Podkreślił, że to "ewentualne warianty, nie mające żadnego pokrycia w realnym życiu". 
Zobacz więcej na temat:  Bogdan Zdrojewski Platforma Obywatelska Wojsko Polskie polityka

Minister Sasin w Łapach na Podlasiu: dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma podziału na Polskę A i Polskę B

- Dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma podziału na Polskę A i Polskę B. I to nie jest jakaś nasza taktyka. To jest coś, co jest głęboko zakodowane w naszym programie, w naszym politycznym DNA - podkreślał minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas niedzielnej wizyty w Łapach na Podlasiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych polityka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory parlamentarne Podlasie Donald Tusk Platforma Obywatelska PO opozycja podlaskie PiS

"Marsz miliona serc". Miał być gestem wsparcia dla pani Joanny, dziś politycy PO nie przyznają się do niej

Politycy Platformy Obywatelskiej zapraszali w niedzielę na "Marsz miliona serc", który 1 października odbędzie się w Warszawie. Kiedy jednak zostali zapytani o panią Joannę z Krakowa, której sprawa była - według oficjalnej wersji PO - przyczynkiem do zorganizowania wydarzenia, unikali odpowiedzi i dostawali nagłej amnezji. Skąd takie zachowanie?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory parlamentarne Platforma Obywatelska PO Donald Tusk opozycja

"Oni się nie zmienili, a będą jeszcze gorsi". Prezes PiS przestrzega przed powrotem PO do władzy

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie powtórzyło się to, z czym mieliśmy do czynienia w latach 2007–2015. Oni się nie zmienili, a będą jeszcze gorsi - mówił wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji wojewódzkiej PiS w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Gdynia Prawo i Sprawiedliwość PiS Donald Tusk Platforma Obywatelska PO polityka kampania wyborcza