more_horiz
PR24 Portal
Section05

plebiscyt

Maj Polskiej Piosenki 2023. Poznaliśmy Polski Przebój XXI wieku [ZOBACZ WIDEO]

Znamy już największe hity muzyczne akcji "Maj Polskiej Piosenki 2023". - Z wielką radością i zaszczytem ogłaszam, że Polskim Przebojem XXI wieku słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia jest piosenka "Chodź, przytul, przebacz" Andrzeja Piasecznego - poinformował prowadzący audycję specjalną Kamil Wicik. Jak wygląda zestawienie 100 najpopularniejszych utworów?
Zobacz więcej na temat:  plebiscyt Ula Kaczyńska Anna Will Kamil Wicik muzyka rozrywkowa

Polski Przebój XXI wieku. Ostatnie godziny na głosowanie w ramach plebiscytu

W ciągu ostatnich 23 lat scena muzyczna w naszym kraju uległa znacznym zmianom - pokazuje to organizowany przez Program 1 Polskiego Radia Plebiscyt Polski Przebój XXI wieku. Na swoje ulubione utwory można głosować już tylko do końca środy (31.05). Wyniki plebiscytu poznamy wkrótce, podczas audycji specjalnej.
Zobacz więcej na temat:  plebiscyt Weronika Puszkar Marcin Kusy Paweł Sztompke muzyka rozrywkowa

Anna Karwan: wszystkie moje piosenki w jakimś stopniu opowiadają o relacjach

- Chciałam wziąć na warsztat rodzaj abstrakcji w tekście. Chciałam zobaczyć w tekście piosenek, czy po prostu potrafię niebezpośrednio opisywać jakąś sytuację, i chyba się udało - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wokalistka Anna Karwan o utworze "Lew", który znalazł się na drugim albumie studyjnym wokalistki pt. "Swobodnie". 
Zobacz więcej na temat:  polska piosenka Ania Karwan muzyka rozrywkowa plebiscyt Paweł Sztompke

Polski Przebój XXI wieku. Zagłosuj w plebiscycie Programu 1 Polskiego Radia

Kiedyś to były przeboje, a teraz to… Teraz także są! I wraz z Państwem wybierzemy te najpiękniejsze polskie piosenki, które powstały już w XXI wieku. Przez blisko 23 lata nowego tysiąclecia nazbierało się ich całkiem sporo. Wiele z nich to piosenki – laureatki rozmaitych festiwali, przebojów radiowych, ale także utworów ważnych już pokoleniowo.
Zobacz więcej na temat:  plebiscyt muzyka rozrywkowa

"Nieprzeciętni". Dyrektor Czwórki: coraz więcej osób zgłasza się samodzielnie

- Kiedyś zgłaszaliśmy przyjaciół, brata, siostrę, kogoś z fundacji czy stowarzyszenia, w którym działaliśmy. Dziś jednak myślimy o sobie trochę lepiej albo może jesteśmy bardziej przekonani do pokazywania światu tego, co robimy - mówiła w "Poranku Dwójki" Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki, organizującej plebiscyt "Nieprzeciętni".
Zobacz więcej na temat:  Hanna Dołęgowska Nieprzeciętni 2023 Dwójka plebiscyt Czwórka Paweł Siwek

"Nieprzeciętni 2023". Hanna Dołęgowska: czekamy na ludzi zaangażowanych w życie

Plebiscyt "Nieprzeciętni" po raz pierwszy ogłoszono 3 stycznia 2005 roku. Od osiemnastu lat kierowany jest do młodych ludzi, którzy robią coś ciekawego, oddają się niesamowitej pasji lub mogą pochwalić się wyjątkowymi umiejętnościami. - Czekamy na ludzi zaangażowanych w życie - podkreśla Hanna Dołęgowska, dyrektor radiowej Czwórki. 
Zobacz więcej na temat:  Hanna Dołęgowska plebiscyt Nieprzeciętni 2023 Daniel Wydrych

Dyrektor Czwórki: Nieprzeciętni to ludzie, którzy wykazują więcej zaangażowania

- Ludzie, z którymi spotykamy się w naszym corocznym plebiscycie "Nieprzeciętni" wykazują więcej zaangażowania w życie. Wkładają więcej w swoją pasję, w swoje zainteresowania, w swoje działania w fundacji, w pomaganie innym - mówiła w "Wybieram Dwójkę" Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Dołęgowska Nieprzeciętni 2023 Dwójka Jakub Kukla plebiscyt Czwórka

XVI edycja Plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku"

Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz szesnasty ogłasza Plebiscyt "Wydarzenie Historyczne Roku", którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Zgłoszenia przyjmowane są od 15 marca do 14 kwietnia 2023 r. przez stronę www.whr.muzhp.pl. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU konkurs historia Polski plebiscyt

Zaprojektuj Twingo. Renault z niecodzienną akcją na 30-lecie małego auta

Renault Twingo kończy w tym roku 30 lat. Ten mały, miejski samochód zapisał się na kartach historii francuskiej marki, która postanowiła oddać mu hołd. Marka ogłosiła plebiscyt na zaprojektowanie auta.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 renault renault twingo lata 90 design projektowanie sztuczna inteligencja plebiscyt

Francuscy i angielscy żołnierze na Górnym Śląsku. Misja Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej

103 lata temu nad terenami plebiscytowymi na Górnym Śląsku kontrolę przejęła Międzysojusznicza Komisja Rządząca i Plebiscytowa, powołana Traktatem Wersalskim. Żołnierze Ententy mieli dopilnować, by referendum w sprawie podziału terytorium przebiegało sprawnie. Trafili w sam środek polsko-niemieckiego konfliktu.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA śląskie Śląsk Górny Wojciech Korfanty plebiscyt Niemcy Francja Wielka Brytania Włochy Wersal I wojna światowa

"Wspólna zielona przyszłość" - inicjatywa na dziś i dla jutra

Plebiscyt ekologiczny "Wspólna zielona przyszłość" to pierwsza tego typu ogólnopolska inicjatywa, która ma szeroko, interdyscyplinarnie spojrzeć na aktywności związane z ochroną środowiska i klimatu, ekologią, wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii czy zarządzaniem zasobami naturalnymi. Jego organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo ekologia plebiscyt planeta Ziemia