more_horiz
PR24 Portal
Section05

płyta gramofonowa

DCz #637. Wspominamy pianistę Michaela Pontiego. "Był rasowym winylowcem"

"Ponti jest rasowym winylowcem. Wypadł z obiegu przez wylew, który sparaliżował mu na długi czas lewą rękę, i właściwie, gdy pojawiły się płyty kompaktowe, Ponti, owszem, coś tam nagrywał, ale gros jego dorobku fonograficznego, 60-70 płyt, to są winyle, lata 60., 70." - tak o zmarłym w tym roku pianiście mówił w Dwójce Marcin Zgliński.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Przemysław Psikuta fortepian płyta muzyka klasyczna płyta gramofonowa

"Europa 67/21" - album Sławka Jaskułke na winylu

- To było moje pierwsze takie doświadczenie, w jaki sposób konstruować muzykę dookoła słowa, tak żeby go nie naruszyć, wyciągnąć sens, odpowiednio sformułować konstrukcję, aby to miało "ręce i nogi". Bo sens poszczególnych poezji jest nie bez znaczenia - mówił o krążku "Europa 67/21" jego kompozytor Sławek Jaskułke. Materiał kilka dni temu został wydany na płycie winylowej.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Dwójka Sławek Jaskułke Jazz płyta gramofonowa Krzysztof Komeda poezja kompozytor KULTURA

DCz #606. TELDEC - owocna fuzja

- Telefunken połączył siły z angielską Deccą w roku 1950. Tuż po tej fuzji zapoczątkowana została słynna seria, legendarna dziś Das Alte Werk - rzecz wychodząca naprzeciw modzie na muzykę dawną graną i nagrywaną na oryginalnych instrumentach z epoki - opowiadał w audycji "Duża czarna" Przemysław Psikuta. Po raz drugi śledziliśmy dzieje słynnej niemieckiej wytwórni płytowej.
Zobacz więcej na temat:  płyta gramofonowa Przemysław Psikuta Dwójka muzyka klasyczna

Debiutanci na winylu "Będzie głośno!" Kordowska, Dżentelmenels i Szpilersi

Czwórkowa audycja "Będzie głośno!", która obchodzi w tym roku pięciolecie, doczekała się własnego, czarnego krążka! Do sprzedaży trafił winyl "The Best of Będzie Głośno!" - to płyta kolekcjonerska - wytłoczono jedynie 500 sztuk. Artyści, których utwory znalazły się na tym winylu, mówią o wydarzeniu mistycznym. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Damian Sikorski MUZYKA Sara Kordowska płyta płyta gramofonowa