more_horiz
PR24 Portal
Section05

płyta

"Traktujemy ten koncert zupełnie wyjątkowo". Filip Lato zaprasza do Studia im. W. Szpilmana

Filip Lato z piosenką "Lepiej mieć" zdobył nagrodę Programu 1 Polskiego Radia podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii "Premiery". Nagrodą jest występ w Studiu Koncertowym im. W. Szpilmana. Jak zapowiada artysta, podczas wydarzenia usłyszymy znane i nowe single, jak również niezwykłe covery. - Myślę, że to będzie coś ciekawego nawet dla fanów i fanek, którzy jeżdżą za nami po Polsce - zapowiada Filip Lato.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Marcin Kusy Filip Lato muzyka rozrywkowa

"Moglibyśmy go przenieść na Broadway". Prof. Piotr Sułkowski o musicalu "Kopernik"

- Mam nadzieję, że ten musical za chwilę rozleje się na cały świat i będziemy mogli o nim słyszeć - mówił o musicalu "Kopernik" prof. Piotr Sułkowski, dyrygent Opery Krakowskiej. Prapremiera dzieła odbędzie się we Fromborku, 20 i 21 maja 2023 r. na dziedzińcu wzgórza katedralnego, a od 1 października musical "Kopernik" wejdzie na stałe do repertuaru Opery Krakowskiej.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Marcin Kusy Piotr Sułkowski Opera Krakowska musical Mikołaj Kopernik Agnieszka Trzeciakiewicz

Paulina Przybysz o płycie "Wracając": odzwierciedlam swój stan umysłu

- Czasami fabularyzuję jakąś historię, koloryzuję opowieści - trochę pewnie po mojej matce - po to, żeby miały wymiar bardziej poetycki albo były nieco ciekawsze. Natomiast te uczucia, które tam są, na pewno są przeze mnie przeżyte - tak Paulina Przybysz mówiła w Programie 1 Polskiego Radia o swojej nowej płycie pt. "Wracając".
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa paulina przybysz

Kasia Pietrzko: wychodząc na scenę, jesteśmy jednością

- Koncerty, które zdążyliśmy zagrać po wydaniu pierwszej płyty, dodatkowy projekt specjalny z saksofonistą Maciejem Kądzielą i jeszcze jeden projekt po drodze – szesnastoosobowy skład na Jesieni Jazzowej, sprawiło, że bardzo się do siebie zbliżyliśmy. I muzyczne, i prywatnie. Wychodząc na scenę jesteśmy absolutną jednością. To co się tam dzieje, jest bardzo organiczne - mówiła w Dwójce Kasia Pietrzko, pianista jazzowa i liderka trio, z którym wydała płytę "Fragile Ego" w słynnej serii Polish Jazz.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Roch Siciński płyta fortepian MUZYKA

Mistrz Mowy Polskiej 2023. Piotr Kossakowski: każdy może zgłosić każdego

Przy okazji Maja Polskiej Piosenki w "Muzycznej Jedynce" przypomnieliśmy kilku spośród dotychczasowych laureatów programu Mistrz Mowy Polskiej. W tym roku wyróżnienia zostaną przyznane we wrześniu, natomiast w czerwcu poznamy nazwiska osób nominowanych. Zgłoszenia są przyjmowane do soboty (6.05). - Każdy może zgłosić każdego. Im lepiej umotywowane zgłoszenie, tym większe szanse na to, że dana osoba uzyska akceptację w oczach rady - wyjaśnia Piotr Kossakowski, dyrektor programu Mistrz Mowy Polskiej
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta muzyka rozrywkowa Paweł Sztompke Mistrz Mowy Polskiej

PR24 "Weekend kulturalny". Album Niemena "Pamiętam ten dzień" trafia do internetu

Agencja Muzyczna Polskiego Radia wznawia dwupłytowy album "Pamiętam ten dzień" zawierający ponad 40 utworów Czesława Niemena. Wydawnictwo po premierze w 2011 roku pokryło się platyną. Tym razem - po raz pierwszy - muzyka Czesława Niemena trafi także do popularnych serwisów streamingowych z muzyką. Premiera 14 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  Czesław Niemen Polskie Radio 24 KULTURA MUZYKA Maja Kluczyńska płyta

"Jest się z czego cieszyć". Premiera płyty z muzyką do spektaklu "Matka odchodzi"

- To wyjątkowy dzień. Po roku wracamy tak pięknie do tematu tego spektaklu w tej pięknej oprawie muzycznej, którą zrobił Tomasz Sroczyński. Sytuacja jest dodatkowo wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz w 70-letniej historii Teatru Telewizji muzyka ze spektaklu ma swoje wydawnictwo. I to jeszcze wydawnictwo światowe, pod auspicjami prestiżowego francuskiego wydawcy - mówił w Dwójce Przemysław Stippa o płycie "Mother Departs" z muzyką do wyreżyserowanego przez siebie spektaklu "Matka odchodzi".
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2022 Dwójka Przemysław Stippa Teatr Telewizji Tadeusz Różewicz KULTURA płyta