more_horiz
PR24 Portal
Section05
płyta

"Niezapominajki" – płyta z piosenkami do wierszy Marii Konopnickiej

Płyta "Niezapominajki" została wydana w związku z rocznicą urodzin Marii Konopnickiej, patronki roku 2022. Przeznaczona jest zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych odbiorców. Premiera płyty w Dniu Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  Maria Konopnicka Joanna Racewicz Narodowe Centrum Kultury płyta wiersze piosenka dzień dziecka premiera jesień taniec pisarz pisarze i poeci literatura MUZYKA KULTURA dzieci poezja proza

"One". Cello Brothers i ich debiutancka płyta z miłosnym kluczem

- Są to utwory inspirowane naszymi relacjami miłosnymi, naszymi zawodami miłosnymi. Świadczy o tym już sam tytuł płyty, który można odczytać jako angielskie "jeden" lub jako polskie "one" - mówił w "Muzycznej Jedynce" Kuba Dublik, czyli połowa duetu wiolonczelowego Cello Brothers. W czwartek, 1 czerwca, ukaże się debiutancka płyta formacji pt. "One".
Zobacz więcej na temat:  wiolonczela Maria Szabłowska płyta Grupa MoCarta MUZYKA

PR24 "Zawsze chciałam zaśpiewać te piosenki". Nula Stankiewicz o płycie "Śpiewam"

- Te piosenki nie mieściły się w programach, które prezentowaliśmy naszej publiczności. Śpiewaliśmy je jakoś pojedynczo, wybrane fragmenty, wybrane utwory. Postanowiliśmy je złożyć w całą płytę - mówiła w Polskim Radiu 24 Nula Stankiewicz, wokalistka. Gościem audycji był także współtwórca płyty "Śpiewam" Janusz Strobel, muzyk i kompozytor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska Janusz Strobel MUZYKA płyta KULTURA

Stanisława Celińska: przytulanie pozwala równoważyć szerzące się zło

- W tych czasach, gdy do pandemii dołączyła jeszcze wojna, tak naprawdę niewiele możemy zrobić. Możemy się tylko do siebie przytulić, czyli mnożyć dobro, żeby to dobro w jakiś sposób zrównoważyło to zło, które coraz bardziej szerzy się na świecie - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Stanisława Celińska dzień po premierze swojej najnowszej płyty pt. "Przytul".
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska Zbigniew Zegler płyta MUZYKA

"Nocne zmory". Luna: moją największą inspiracją są sny

- Uwielbiam śnić, uwielbiam wszelakie senne wizje, czasami trochę niepokojące, wykraczające poza sferę jakiegokolwiek zrozumienia. Te obrazy, które pojawiają się we śnie, są dla mnie niesamowicie fascynujące. Wielokrotnie zapisuję je tuż po przebudzeniu i później powstają z tego piosenki - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Aleksandra Wielgomas. Wokalistka, której artystyczny pseudonim to Luna, zadebiutowała niedawno płytą "Nocne zmory".
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska płyta MUZYKA

Breakout w nowych aranżacjach. Przybysz: z szacunkiem dla starego brzmienia

Zespół Rita Pax oddał hołd legendarnej grupie Tadeusza Nalepy. W maju ukazał się album "Piękno. Tribute to Breakout". - Być może istnieje na tej płycie taka harmonia pomiędzy tym, co wprowadziliśmy zupełnie nowego, a tym, co było jakby nie do ruszenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paulina Przybysz. W jaki sposób udało się to pogodzić?
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska płyta paulina przybysz Breakout Tadeusz Nalepa

"Jazz dla młodego". Płyta nie tylko dla dzieci

Wiesław Wysocki jest jednym z najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce, a jego syn Wiktor też już jest multiinstrumentalistą. Sławek Wierzcholski jest natomiast tuzem polskiej sceny bluesowej i autorem kilkuset tekstów. A Piotr Zubek to jeden z najbardziej niezwykłych wokalistów młodego pokolenia. Tych czterech spotkało się w projekcie o tytule przewrotnym, jak wszystkie teksty Wierzcholskiego na tej płycie skierowanej do słuchaczy spragnionych świetnie zagranej i zaśpiewanej melodii.
Zobacz więcej na temat:  płyta Jazz

"Czarny neseser". Radiowe świadectwo chwili i wojennych zbrodni

- Pracownicy Polskiego Radia dokonali niezwykle ważnej rzeczy - nie tylko umożliwili komunikację z obywatelami Rzeczpospolitej, którzy 1 września zostali zaskoczeni agresją Niemiec na Polskę, ale utrwalili głosy ważnych postaci na płytach, które po kapitulacji Warszawy zostały wyniesione z siedziby Polskiego Radia i ukryte - przekonuje Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio płyta 1939

Polskie Radio wydaje nagrania z września '39. "To dokumenty, których nie da się zafałszować"

- Na pięciu płytach CD zawarte są dźwięki archiwalne, które zostały nagrane we wrześniu 1939 roku, podczas wojny, właśnie tu, w Polskim Radiu - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podczas konferencji promującej wydaną właśnie "Kolekcję płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Katarzyna Hagmajer-Kwiatek historia radiofonii płyta album II wojna światowa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem