more_horiz
PR24 Portal
Section05

PO

Znajomy byłego ministra Sławomira Nowaka, Jacek P., skazany za korupcję

Na karę 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz 120 tys. zł grzywny warszawski sąd okręgowy skazał  gdańskiego biznesmena Jacka P. Sąd uznał go za winnego m.in. przyjmowania milionowych łapówek. Biznesmen został zatrzymany w obszernym śledztwie związanym z grupą przestępczą, którą - według śledczych - kierować miał Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak PO PSL przestępczość korupcja społeczeństwo

ANALIZA Terminal LNG w Świnoujściu. Zasługa PO i Tuska? Niekoniecznie. Najważniejsze fakty

Ostatnio politycy Platformy Obywatelskiej przypisują sobie budowę gazoportu w Świnoujściu - na czele z Donaldem Tuskiem. A jak było naprawdę? W 2006 r. rząd Jarosława Kaczyńskiego przyjął uchwałę, której najważniejszym zapisem była decyzja o budowie terminala LNG. Co zrobił rząd Tuska w kolejnych latach?
Zobacz więcej na temat:  Waldemar Pawlak Polskie Stronnictwo Ludowe PSL polityka Rosja Świnoujście Donald Tusk Platforma Obywatelska PO POLSKA Baltic Pipe 2022 GOSPODARKA

ANALIZA Tusk i Pawlak uzależnili Polskę od rosyjskiego gazu. Przypominamy działania rządu PO-PSL

Baltic Pipe, czyli strategiczna inwestycja Polski stanowiąca silny fundament bezpieczeństwa energetycznego kraju, został sfinalizowany. Idea tego projektu powstała jednak już na początku lat 90. Jak zachował się rząd Tuska w tej sprawie? Jakie działania podjął ówczesny minister gospodarki Waldemar Pawlak? Przypominamy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Waldemar Pawlak Władysław Kosiniak-Kamysz Platforma Obywatelska PO Polskie Stronnictwo Ludowe PSL bezpieczeństwo energetyczne Rosja Baltic Pipe Baltic Pipe 2022 polityka POLSKA

Czy Trzaskowski minął się z prawdą ws. "Czajki"? "Oczekujemy sprostowania i przeprosin"

- Przypominam, że w 2019 r. to wojsko i rząd budowały system oczyszczania i przesyłu ścieków przez most pontonowy na Wiśle - powiedziała minister Anna Moskwa, odnosząc się w ten sposób do zarzutów prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który uznał, że podczas katastrofy ekologicznej w "Czajce" urzędnicy związani z PiS urządzali kolejne konferencje prasowe - zamiast włączyć się - jak uznał - w pomoc w walce  z awarią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Anna Moskwa PiS PO

Fuzja PKN Orlen i Lotosu: Porzucek: multienergetyczny koncern stwarza wiele możliwości

- Jak słyszę Donalda Tuska, który mówi, że chętnie obniżyłby ceny paliw, to ja się pytam, gdzie on był 11 lat temu? Przecież miał takie same narzędzia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Porzucek z PiS. Poseł zwrócił również uwagę, że ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek PiS PO Daniel Obajtek Donald Tusk polityka

Afera w gorzowskim WORD-zie. Karczewski: to środowisko polityczne determinuje standardy postępowania

- To jest bardzo przykre, że takie sprawy mają miejsce. One powinny być do gruntu wyjaśniane - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski z PiS, odnosząc się do głośnej sprawy mobbingu w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Stanisław Karczewski PO PiS molestowanie seksualne Gorzów Wielkopolski Jerzy Jachowicz

"Takie są standardy pracy według PO". Joanna Lichocka o aferze mobbingowej w gorzowskim WORD

"Gazeta Lubuska" opisała skandal dot. byłej pracownicy gorzowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, która miała otrzymać propozycję pracy za seks. Kobieta odmówiła i już w tym ośrodku nie pracuje. Próby zainteresowania tym tematem poseł PO Krystyny Skibińskiej nie przyniosły jednak żadnych rezultatów. - Platforma Obywatelska nie ma w zwyczaju wyjaśniania zarzutów wobec siebie - oceniła poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka PiS PO polityka Gorzów Wielkopolski