more_horiz
PR24 Portal
Section05
pociągi

Bezpieczeństwo na szlabanach - Kampania "Bezpieczny Przejazd"

Pośpiech, brawura i brak rozsądku to główni zabójcy na torach. Tarczą chroniącą przed nieszczęściem jest wiedza na temat przepisów oraz odpowiedzialność za siebie i innych - po raz kolejny przypomina nam o tym kampania społeczna "Bezpieczny Przejazd".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód wypadek pociągi kolej bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowcow radio kierowcow Radio kierowców

Program Kolej Plus. Znamy inwestycyjne plany na Mazowszu

W województwie mazowieckim zakwalifikowano cztery inwestycje, dotyczące infrastruktury kolejowej w ramach Programu Kolej Plus. Celem programu jest budowa, odbudowa oraz rewitalizacja linii kolejowych. Oznacza to, że do 2028 r. obszar tak zwanego wykluczenia komunikacyjnego ma się znacząco zmniejszyć. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przedstawił właśnie szczegóły planowanych inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  kolej GOSPODARKA inwestycje infrastruktura pociągi

Rozpoczęła się przebudowa stacji Olsztyn Główny. Szykują się duże zmiany w rozkładzie jazdy

PKP PLK przystąpiły do rozbiórki pierwszego peronu na stacji Olsztyn Główny. Roboty prowadzone są też na torach i sieci trakcyjnej. Inwestycja za ok. 400 mln zł ma zapewnić sprawne podróże w stolicy Warmii i Mazur. Docelowo, stacja będzie pozbawiona barier architektonicznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Olsztyn kolej pociągi kolejnictwo infrastruktura transport publiczny

Komunikacja kolejowa dla uchodźców z Ukrainy: nowe zasady wydawania bezpłatnych biletów. Zobacz, co się zmieni

Z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity skorzystało dotychczas ponad milion 68 tysięcy Ukraińców uciekających przed wojną - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Od jutra zmieniają się zasady wydawania bezpłatnych biletów.
Zobacz więcej na temat:  PKP PKP Intercity GOSPODARKA wojna na Ukrainie transport pociągi uchodźcy społeczeństwo wojna 2022 POLSKA infrastruktura

Dodatkowe składy, bezpłatne przejazdy. Kolejarze pomagają uchodźcom z Ukrainy

Specjalne pociągi, dodatkowe informacje i współpraca z zagranicznymi przewoźnikami. Ministerstwo infrastruktury podsumowało dotychczasową pomoc uciekinierom z Ukrainy. W związku z trwającą wojną rosyjsko-ukraińską resort i podległe spółki od początku rosyjskiej napaści realizują wiele działań pomocowych, a także wprowadzają szereg ułatwień transportowych. 
Zobacz więcej na temat:  transport GOSPODARKA wojna na Ukrainie wojna 2022 pociągi POLSKA uchodźcy społeczeństwo

Specjalne pociągi z uchodźcami z Ukrainy. Szefernaker: Niemcy poprosili o ich wstrzymanie

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker powiedział, że każdemu uchodźcy wojennemu z Ukrainy, który dobrowolnie chce się udać do innego państwa w Unii Europejskiej, polski rząd zapewnia bezpłatny transport. Szefernaker powiedział, że obecnie trwają rozmowy z niemieckim MSW dotyczące transportu uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szefernaker uchodźcy społeczeństwo polska pomoc Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni pociągi transport
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem