more_horiz
PR24 Portal
Section05

poczta

Choinka i ułani. Historia bożonarodzeniowych pocztówek

Zwyczaj wysyłania świątecznych kartek z życzeniami upowszechnił się na ziemiach polskich wraz z początkiem XX wieku. Ówczesne pocztówki trochę różniły się jednak od tych współczesnych - rzadko można było na nich spotkać Świętego Mikołaja, królowały natomiast sceny biblijne, ilustracje przedstawiające zimowe zabawy i obrazki nawiązujące do historii Polski. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski HISTORIA poczta Henryk Sienkiewicz Boże Narodzenie choinka Wigilia msn21-historia

Krwawe przesyłki, zdemolowane drzwi, wybuch. Szef MSZ Ukrainy: 18 przypadków gróźb wobec dyplomatów

MSZ Ukrainy odnotowało łącznie 18 przypadków gróźb w 12 krajach pod adresem swoich dyplomatów - poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba. Szef MSZ powiadomił na Facebooku, że przeprowadził w piątek naradę z dyplomatami. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Ukraina Rosja serwis wschodni wojna na Ukrainie dyplomacja poczta alarm bombowy Hiszpania POLSKA Czechy

Poczta Polska ostrzega przed oszustami. "Uważnie czytajcie adresy stron przesyłanych mailem jak i SMS-em"

Powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie zespół CERT Poczta Polska ostrzega przed nową kampanią phishingową, w której wykorzystywana jest marka narodowego operatora - poinformowała Poczta Polska. Oszustwo polega na wyłudzaniu danych osobowych i kart płatniczych.
Zobacz więcej na temat:  Poczta Polska poczta GOSPODARKA cyberprzestępczość sms internet

Ustawa Prawo pocztowe. Senat uchwalił pilny rządowy projekt nowelizacji

Senat uchwalił pilny rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo pocztowe. Nowelizacja zmienia dotychczasowy mechanizm finansowania tak zwanego kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. Operatorem wyznaczonym do świadczenia takich usług do końca 2025 roku jest Poczta Polska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Poczta Polska Senat poczta finanse

Memorandum Poczty Polskiej i Poczty Ukraińskiej. Marek Makuch: zwiększamy obecną współpracę

Na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej Marek Makuch skomentował kwestię współpracy Poczty Polskiej oraz Poczty Ukraińskiej, oraz aspekt zawarcia umowy na rzecz wzmocnienia zdolności obronnych państwa z Wojskami Obrony Terytorialnej. - Podpisane 16 sierpnia br. porozumienie dot. współpracy polsko-ukraińskiej jest zwiększeniem szeregu działań, które Poczta Polska podjęła od samego początku brutalnej inwazji na Ukrainę - wskazał gość audycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Poczta Polska poczta relacje polsko-ukraińskie uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Wojska Obrony Terytorialnej WOT