more_horiz
PR24 Portal
Section05

podatek VAT

Orlen wspiera budżet. Wiceprezes Szewczak: z tytułu różnych podatków i opłat wpłacimy około 70 mld zł

- W pierwszej połowie roku 40 mld zł zapłaciliśmy w formie podatków i różnych opłat. W całym roku szacujemy, że będzie to łącznie około 70 mld zł i jest to ogromny zastrzyk dla budżetu państwa - powiedział wiceprezes Orlenu ds finansowych Janusz Szewczak. Dodał, że będzie to stanowiło ok. 12 proc. całych przychodów do budżetu państwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen PGNiG gaz Daniel Obajtek benzyna paliwa diesel podatek VAT cit prywatyzacja Janusz Szewczak POLSKA

"Zawsze przygotujemy działania osłonowe dla Polaków". Premier zapewnia o rządowym wsparciu w kryzysach

- Niezależnie od tego, jaki będzie kryzys, zawsze przygotujemy działania osłonowe dla Polaków, którzy tego potrzebują; od dodatków na węgiel i gaz, poprzez zamrożenie cen energii czy zerowy VAT na żywność - powiedział w sobotę w Kościerzynie premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier tarcza antyinflacyjna tarcza antykryzysowa podatek VAT POLSKA polityka

Nierzetelne faktury na miliony złotych. KAS rozbiła grupę przestępczą

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła grupę przestępczą, która wyłudzała podatek od towarów i usług. Firmy z branży tekstylnej korzystały z nierzetelnych faktur o wartości 130 mln zł i podawały nieprawdę w składanych deklaracjach podatkowych. Skarb Państwa stracił ponad 23 mln zł w podatku VAT.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowa Administracja Skarbowa POLSKA przestępczość gospodarcza podatek VAT

Premier: potrafimy dobrze zarządzać finansami publicznymi, czego nie można było powiedzieć o opozycji

Polski budżet ma się bardzo dobrze. Potrafimy dobrze zarządzać finansami publicznymi, czego nie można było powiedzieć o opozycji. Z tego powodu rząd PiS obniżył wszystkie główne podatki z PIT na czele – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie opublikowanym przez portal I.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki podatki pit podatek VAT finanse publiczne GOSPODARKA