X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
podatki

Projekt budżetu na 2022 r. Rząd przewiduje wzrost PKB oraz dochodów i spadek inflacji

We wtorek rząd będzie omawiał projekt ustawy budżetowej na 2022 r., wynika z porządku obrad Rady Ministrów. Przewiduje on wzrost PKB o 4,6 procent, utrzymanie w ryzach inflacji na poziomie 3,3 procent, stopę bezrobocia 5,9 proc. oraz wzrost dochodów budżetu. Pozwoli to na zmniejszenie deficytu do 30 miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski GOSPODARKA finanse podatki vat finanse publiczne

Finanse państwa w bardzo dobrym stanie. Po ośmiu miesiącach 43,4 mld zł nadwyżki budżetowej

Wszystko wskazuje na to, że firmy a wraz z nimi cała gospodarka otrząsnęła się koronawirusowego syndromu. Świadczy o tym bardzo dobry stan finansów państwa - po ośmiu miesiącach tego roku budżet ma nadwyżkę 43,4 mld zł. A to za sprawą większych wpływów do budżetu i trzymanych w ryzach wydatkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet finanse finanse publiczne vat cit pit podatki dochody

Premier: dzięki uszczelnieniu VAT do budżetu trafia teraz o 100 mld zł więcej

Mateusz Morawiecki powiedział, że dzięki domykaniu luki VAT-owskiej Polska poprawiła możliwości polityki społecznej i inwestycyjnej państwa. - To, że mogliśmy ratować was kwotą ponad 200 mld zł, było możliwe dzięki uszczelnieniu podatków, w pierwszej kolejności VAT - zaznaczył podczas konferencji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców "Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich" w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA GOSPODARKA społeczeństwo vat podatki

Krzysztof Mróz: od dłuższego czasu trwa próba zakłamywania Polskiego Ładu

- Polski Ład w zakresie zmian w systemie podatkowym to obniżka lub neutralność dla 90 proc. polskich podatników. Natomiast przedstawia się te zmiany jako podwyżkę. To oczywiście nie jest prawda - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Mróz, senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład Jerzy Jachowicz Prawo i Sprawiedliwość podatki polityka GOSPODARKA gospodarka polska POLSKA społeczeństwo

POLSKI ŁAD "Zmniejszają obciążenia dla średnio zarabiających". Kuźmiuk o rozwiązaniach podatkowych Polskiego Ładu

- W kieszeniach podatników zostaje 16,5 mld złotych, w związku z tym mówienie o tym, że Polski Ład to rozwiązania obciążające dodatkowo Polaków, to są księżycowe porównania, których nie rozumiem - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Jakub Kulesza, polityk Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Polski Ład podatki ekonomia Zbigniew Kuźmiuk Stanisław Janecki

Eksperci: pieniądze na zdrowie powinny pochodzić od firm stosujących agresywną optymalizację podatkową

Ponad 120 państw na świecie próbuje już stosować rozwiązania, które mają ograniczać ucieczkę od opodatkowania w danym kraju. Jeśli zostanie w Polsce wprowadzony podatek przychodowy, zaproponowany w Polskim Ładzie, to też będziemy jednym z nich. A jest to potężny problem na skalę światową, który musi być rozwiązany - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak z banku PKO BP i ekonomista Marek Zuber.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki fiskus Polski Ład inwestycje zagraniczne inflacja

Eksperci: potrzeby ochrony zdrowia powinny zaspokoić wyższe podatki od konsumpcji, a nie wzrost składki zdrowotnej

Wyższe opodatkowanie konsumpcji to właściwy kierunek pozyskiwania przez budżet dodatkowych pieniędzy, które można będzie przeznaczyć na ochronę zdrowia. Krokiem w dobrym kierunku jest też podatek przychodowy dla największych firm, ale może się okazać, że obciąży on dodatkowo także spółki Skarbu Państwa, a nie tylko zagraniczne korporacje, które dziś unikają płacenia podatków w Polsce - mówili goście audycji Rządy Pieniądza w PR24: Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  podatki służba zdrowia pieniądze GOSPODARKA

"Zmiany są czytelne dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej". Bartoszewicz o reformie w podatkach

- Szereg zmian jest korzystnych, a to co boli, to składka zdrowotna i jej wielkość w zależności od umowy czy rodzaju działalności - tak o reformie podatkowej mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista z SGH.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polski Ład reforma podatki kwota wolna od podatku GOSPODARKA rząd Mateusza Morawieckiego społeczeństwo zjednoczona prawica