more_horiz
PR24 Portal
Section05

podkarpackie

GDDKiA buduje drogi z odpadów. "Destrukt asfaltowy będzie ponownie wykorzystany"

Starosta leski wydał decyzję zezwalającą na ponowne użycie destruktu asfaltowego - odpadu, który powstanie w trakcie remontu drogi krajowej nr 84. Ta decyzja oznacza oszczędności nie tylko ekonomiczne, ale również dla środowiska - poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus. To już siódma tego typu decyzja, jaką uzyskał oddział GDDKiA w Rzeszowie na wykorzystanie destruktu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura GDDKiA podkarpackie drogi odpady

Podkarpackie. Pijany wiózł dwoje małych dzieci, stracił prawo jazdy

Dwoje małych dzieci, w wieku 6 i 7 lat wiózł ich samochodem pijany ojciec. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki świadkowi został zatrzymany w miejscowości Białobrzegi k. Łańcuta. Stracił prawo jazdy i stanie przed sądem, a dzieci trafiły pod opiekę matki.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy pijani kierowcy samochody prawo jazdy policja podkarpackie

Budowa kolejnego odcinka trasy Via Carpatia na Podkarpaciu. Wybrano wykonawcę

Oferta firmy Kolin Insaat Turizm Sanayi ve Ticaret o wartości ponad 1,4 mld zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Lutcz-Domaradz. To przedostatni odcinek trasy Via Carpatia na Podkarpaciu, który nie ma wykonawcy.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców drogi budowa infrastruktura GDDKiA via carpatia podkarpackie kierowcy inwestycje

Rzeszów: 4-miesięczna Nadia o krok od śmierci. Niemowlę jest w śpiączce farmakologicznej

Czteromiesięczna dziewczynka, która z ciężkimi obrażeniami trafiła do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, jest obecnie w śpiączce farmakologicznej. Stan dziecka jest ciężki, ale stabilny. Dziewczynka jest wspomagana oddechowo, ale lekarze "żywią nieśmiałą nadzieję, że przyszłość przyniesie pozytywne wiadomości". Matka niemowlęcia i jej partner usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podkarpackie regiony dzieci służby i bezpieczeństwo

PiS uratował PKP Cargo od prywatyzacji. Sasin: rządy Tuska to okres zwijania państwa

- Gdyby Donaldowi Tuskowi udało się zrealizować plan, to PKP Cargo byłoby dziś firmą w stu procentach prywatną. W żadnym wypadku nie służyłaby obywatelom, polskiemu państwu, nie byłaby tym narzędziem reagowania w sytuacjach kryzysowych - mówił w środę w Jaśle na Podkarpaciu minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych podkarpackie Rzeszów PKP Cargo Donald Tusk kampania wyborcza GOSPODARKA infrastruktura

Niemiec poszukiwany notą Interpolu i ENA za handel ludźmi zatrzymany w Polsce. Wpadł na granicy

63-letni Niemiec poszukiwany przez władze Rumunii czerwoną notą Interpolu i Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej (Podkarpackie). Cudzoziemiec jest podejrzany o handel ludźmi - poinformował w piątek rzecznik BiOSG por. Piotr Zakielarz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podkarpackie granica Interpol areszt służby i bezpieczeństwo straż graniczna Niemcy

Pozostałości Scytów sprzed 2,5 tys. lat. Archeologiczna sensacja na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu odnaleziono szczątki scytyjskiego wojownika sprzed 2,5 tys. lat. W miejscu pochówku były również liczne artefakty: od ceramiki po narzędzia. Odkrycie to jest uznawane za jedną z największych sensacji archeologicznych w Polsce ostatnich lat.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Michał Kowarski archeologia odkrycia i ciekawostki podkarpackie odkrycia archeologiczne Sobiecin Scytowie

Pierwsze takie znalezisko w Polsce. Grób scytyjskiego wojownika odkryty pod Jarosławiem

To pierwszy taki obiekt na ziemiach polskich. Grób wojownika z tzw. scytyjskiego kręgu kulturowego sprzed 2,5 tys. lat odkryto w Sobiecinie pod Jarosławiem (woj. podkarpackie). - Jest to unikatowe znalezisko nie tylko na ziemiach polskich, ale i terenach ościennych – podkreślił w rozmowie z PAP archeolog dr Marcin Burghardt.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA archeologia odkrycia i ciekawostki NAUKA podkarpackie