X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
podsumowanie 2018 roku

To był dobry rok w polskiej gospodarce

Wysoki wzrost gospodarczy, niskie bezrobocie, niższa od przewidywanej inflacja - tak krótko można scharakteryzować 2018 rok w polskiej gospodarce. Na świecie wzrost też był szybki, ale główną uwagę absorbował konflikt handlowy USA-Chiny. Eksperci są zgodni, że 2018 r. w kwestiach ekonomicznych przyniósł wiele pozytywów, ale uwidoczniły się też zjawiska, które mogą mieć negatywny wpływ na gospodarkę.
Zobacz więcej na temat:  podsumowanie 2018 roku

Co wydarzyło się w polskiej polityce w 2018 roku?

Rok 2018 na krajowej scenie politycznej obfitował w wiele wydarzeń, które wywołały fale dyskusji i komentarzy. Ponownie zetknęliśmy się z rządowymi reformami, a także z nieustającymi sporami w polskim parlamencie. Jak kończący się rok zapamiętają przedstawiciele partii politycznych? Czy ograniczenie handlu w niedziele mocno wpłynęło na życie Polaków?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka handel w niedzielę handel rodo opozycja Platforma Obywatelska Nowoczesna podsumowanie 2018 roku

Gospodarka Polski. Debata podsumowująca 2018 rok

Wyższy od prognoz wzrost gospodarczy, konsumpcja prywatna powyżej oczekiwań i dobra koniunktura na rynku pracy. Zdaniem ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego to trzy filary, na jakich w kończącym się roku oparta była siła polskiej gospodarki. Czy oprócz pozytywów były również czynniki które hamowały jej rozwój? O tym wszystkim rozmawiali goście Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA gospodarka polska finanse publiczne budżet Polski podsumowanie 2018 roku

Podsumowanie politycznych wydarzeń roku

- Wybory samorządowe były pierwszym sprawdzianem po 2015 r., który miał dać odpowiedź na pytanie o obraz polskiej sceny politycznej - komentował w Polskim radiu 24 Karol Gac, publicysta (dorzeczy.pl). Najważniejsze wydarzenia toku omawiał także politolog, prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska podsumowanie 2018 roku polityka

ANALIZA Droższy prąd i wojna handlowa. 2018 rok w gospodarce

W tym roku głównym tematem w gospodarce bez wątpienia była wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Przez wiele miesięcy napięcie rosło, spirala się nakręcała, ale końcówka roku przyniosła w tej kwestii odprężenie. Na krajowym podwórku mieliśmy do czynienia z dobrą koniunkturą, pojawiły się też lepsze oceny naszej gospodarki. Na koniec roku dużo mówiło się o podwyżkach cen prądu, których jednak mamy nie odczuć. Zapraszamy na subiektywne podsumowanie głównych wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  2018 GOSPODARKA podsumowanie 2018 roku

TYLKO U NAS Rok 2018 na świecie. Historyczne spotkania Korei Północnej

Czerwcowe spotkanie przywódcy Korei Północnej z prezydentem USA Donaldem Trumpem było jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie mijającego roku. Było też przełomowe - do takiego szczytu doszło premierowo. Z czym jeszcze będziemy kojarzyć 2018 r. jeśli chodzi o Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Północna Korea Południowa USA Kim Dzong Un podsumowanie 2018 roku