more_horiz
PR24 Portal
Section05

pogoda

ALERTY POGODOWE Pogoda na weekend: czeka nas ostry atak zimy. Sprawdź alerty IMGW

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy w całym kraju zachmurzenie, tylko na północy można liczyć na większe przejaśnienia. Do tego wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Wydano alerty przed marznącym deszczem dla woj. śląskiego i małopolskiego. W sobotę z kolei synoptycy przewidują opady deszczu ze śniegiem, a w niedziele śnieżyce i zamiecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody IMGW Radio kierowców śnieg deszcz

TYLKO U NAS Uwaga kierowcy: zbliża się załamanie pogody. IMGW zapowiada nadejście prawdziwej zimy i atak śnieżyc

- Przed nami bardzo niebezpieczne pogodowo dni - zapowiada w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW wydał ostrzeżenia przed możliwymi oblodzeniami i gęstą mgłą dla części kraju. W kolejnych dniach ostrzeżenia obejmą całą Polskę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda społeczeństwo prognoza pogody wiatr śnieg alert pogodowy kierowcy regiony pomorskie lubelskie podkarpackie Podhale zima

PROGNOZA POGODY Pochmurno, ale ciepło. Prognoza pogody na początek tygodnia

Jak informuje IMGW Europa północno-wschodnia i wschodnia oraz rejon Wysp Brytyjskich pozostają w zasięgu wyżów znad Rosji i Grenlandii. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Atlantykiem i Europą Środkową. Polska jest w zasięgu płytkiego niżu przemieszczającego się znad południowych Niemiec w stronę naszej zachodniej granicy. Z południowego wschodu napływa dość ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW zima