more_horiz
PR24 Portal
Section05

pogrzeb

"Człowiek nie może żyć bez miłości". W Rzymie odbyły się uroczystości pogrzebowe prof. Stanisława Grygiela

W rzymskim w kościele Santa Maria in Traspontina odbyły się uroczystości pogrzebowe profesora Stanisława Grygiela, doktoranta i przyjaciela świętego Jana Pawła II. Profesor Grygiel wykładał filozofię w Krakowie, Waszyngtonie, Lugano i w Rzymie, gdzie zmarł w poniedziałek w wieku 89 lat.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Grygiel rodzina wiara Kościół katolicki pogrzeb ŚWIAT Europa

Ostatnie pożegnanie Leonarda Pietraszaka. Aktor spocznie na cmentarzu w Bydgoszczy

W południe w katedrze pod wezwaniem świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Leonarda Pietraszaka. Wybitny aktor filmowy i teatralny zmarł 1 lutego w wieku 86 lat. Leonard Pietraszak zagrał w wielu kultowych polskich produkcjach, takich jak: "Vabank", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Czterdziestolatek" czy "Czarne chmury".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bydgoszcz Leonard Pietraszak aktor pogrzeb odeszli 2023

300 koni w karawanie - najbardziej nietypowy Mustang?

Modyfikacje samochodów bywają spektakularne, ale czasami zdarzają się te zwyczajnie dziwne. Mustanga Mach-E przerobionego na karawan trzeba zaliczyć do tej drugiej kategorii.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność mustang ford pogrzeby pogrzeb

Ostatnie pożegnanie Marka Gaszyńskiego. Dziennikarz spocznie na Starych Powązkach

W warszawskim kościele Świętego Karola Boromeusza o godzinie 13 odbędą się uroczystości pogrzebowe Marka Gaszyńskiego. Po mszy pogrzebowej urna z prochami zostanie złożona w rodzinnym grobowcu na Starych Powązkach. Legendarny dziennikarz i prezenter muzyczny, przez lata zawiązany z Programem 3 Polskiego Radia, zmarł 15 stycznia, w wieku 83 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogrzeb

"Plac Świętego Piotra był zapełniony". Milena Kindziuk o pogrzebie Benedykta XVI

- Pamiętajmy o tym, że Benedykt XVI już od 10 lat nie był papieżem, nie był urzędującym papieżem. To też na pewno wpłynęło na frekwencję, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że Plac Świętego Piotra był zapełniony - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Milena Kindziuk (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Benedykt XVI Watykan ŚWIAT aktualności katolickie Kościół katolicki pogrzeb Polskie Radio 24 Europa

PR24 "Wysoce zdumiewające". Lisicki o wystąpieniu papieża Franciszka na pogrzebie Benedykta XVI

- Takie potraktowanie kogoś - kto był bardzo znaczącym teologiem, autorem wielu ważnych wystąpień i papieżem, który przez osiem lat pełnił pontyfikat - wydaje się być wysoce zdumiewające - skomentował w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki, odnosząc się do wystąpienia papieża Franciszka na pogrzebie Benedykta XVI.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Watykan pogrzeb Benedykt XVI papież Franciszek

"Santo subito" Benedykt XVI? Tekieli: Boże młyny mielą powoli

"Santo subito" (natychmiast święty) - taki transparent pojawił się wśród wiernych uczestniczących w czwartek we mszy pogrzebowej emerytowanego papieża Benedykta XVI na placu Świętego Piotra. - Będzie tak, jak ma być. Papież Benedykt XVI był niezwykle skromnym i pokornym człowiekiem, bardzo głębokiej wiary. Umarł, pełen wewnętrznego pokoju - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta i komentator Robert Tekieli. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Benedykt XVI Kościół katolicki Watykan papież ŚWIAT pogrzeb