more_horiz
PR24 Portal
Section05

pogrzeby

Paryskie katakumby. Podziemny cmentarz zbudowany z kości

Przed wejściem dla turystów widnieje napis: "Stój! To imperium śmierci!". Tego ostrzeżenia brak przed nielegalnymi włazami. Niejeden śmiałek, który z nich korzysta, gubi się w podziemnym labiryncie. Ale nigdy nie jest sam. Towarzystwa dotrzymuje mu sześć milionów szkieletów. Kilka metrów pod paryskimi ulicami spotkamy bowiem więcej paryżan, niż na powierzchni.
Zobacz więcej na temat:  śmierć Paryż pogrzeby kości HISTORIA historia Europy średniowiecze oświecenie

Pogrzebani żywcem. Makabryczne historie, które dały początek epidemii lęku

Przebudzenie w grobie to niestety nie tylko wymysł autorów powieści grozy. Historia zna przypadki ekshumacji, które zakończyły się przerażającym odkryciem zadrapanych od środka wiek trumien i zdartych do krwi palców przedwcześnie pogrzebanych. Dwa wieki temu strach przed takim losem, tafefobia, dał początek serii niezwykłych wynalazków.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA śmierć pogrzeby NAUKA Edgar Allan Poe Fryderyk Chopin Wszystkich Świętych

Po 79 latach doczekają się godnego pochówku. Na Woli odbędzie się pogrzeb zabitych podczas Powstania Warszawskiego

Na Cmentarzu Powstańców Warszawskich na Woli odbędzie się pogrzeb 9 osób, które zginęły podczas Powstania Warszawskiego. Uroczystości rozpoczną się w południe Mszą świętą w kościele Świętego Grzegorza Wielkiego, po której szczątki zostaną złożone do mogił. W uroczystości wezmą udział weterani walk o stolicę, przedstawiciele władz Warszawy i Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie pogrzeby II wojna światowa zbrodnie wojenne POLSKA społeczeństwo

Pogrzeb Stalina. "Odszedł Wódz postępowej ludzkości" głosiły 5 marca 1953 r. sowieckie komunikaty

9 marca 1953 r. w Moskwie odbył się pogrzeb Józefa Stalina. Na archiwalnych filmach i fotografiach widać było tłumy zasmuconych i żegnających go ludzi. Zabalsamowane zwłoki sowieckiego dyktatora spoczęły w mauzoleum, obok wodza rewolucji październikowej – Włodzimierza Lenina. 8 lat później zdecydowano o przeniesieniu grobu Stalina przed mur kremlowski – tradycyjne miejsce pochówku wybitnych Rosjan.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa ZSRR Józef Stalin pogrzeby historia ZSRR HISTORIA

300 koni w karawanie - najbardziej nietypowy Mustang?

Modyfikacje samochodów bywają spektakularne, ale czasami zdarzają się te zwyczajnie dziwne. Mustanga Mach-E przerobionego na karawan trzeba zaliczyć do tej drugiej kategorii.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność mustang ford pogrzeby pogrzeb

Wierni oddają hołd Benedyktowi XVI. Relacja z uroczystości pogrzebowych w Polskim Radiu

Setki wiernych ustawiały się w kolejce na placu Świętego Piotra w Watykanie, by w bazylice oddać hołd Benedyktowi XVI. W czwartek (5 stycznia) w Polskim Radiu odbędzie się transmisja uroczystości pogrzebowych zmarłego papieża seniora. Specjalne audycje od godziny 9.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia oraz w Polskim Radiu 24. Zachęcamy także do śledzenia relacji oraz streamingu z Watykanu, które na żywo będą prowadzone na portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Benedykt XVI papież Watykan Kościół Kościół katolicki odeszli 2022 pogrzeby

Pogrzeb Benedykta XVI. Jakub Kumoch: prezydent Andrzej Duda zamierza wziąć udział w uroczystościach

- Prezydent Andrzej Duda zamierza wziąć udział w pogrzebie emerytowanego papieża Benedykta XVI, którego uważa za wybitny autorytet moralny oraz jednego z najwybitniejszych ludzi Kościoła naszych czasów - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Zobacz więcej na temat:  Benedykt XVI odeszli 2022 społeczeństwo aktualności katolickie papież śmierć POLSKA pogrzeby Andrzej Duda Jakub Kumoch

Dziś o godz. 13.00 pogrzeb Jana Nowickiego

Dziś w Kowalu koło Włocławka odbędą się uroczystości pogrzebowe Jana Nowickiego, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, przez ponad 40 lat związanego ze Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. O godz. 13.00 rozpocznie się nabożeństwo żałobne w kościele parafialnym św. Urszuli, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na pobliskim cmentarzu. Jan Nowicki zmarł 7 grudnia, w wieku 83 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Nowicki pogrzeby