more_horiz
PR24 Portal
Section05
policja

Prawicowi ekstremiści w berlińskiej policji. Problemem rasizm i antysemityzm

W ciągu ostatnich trzech lat w przypadku 93 pracowników policji oraz Urzędu Ochrony Konstytucji w stolicy Niemiec miały miejsce "oznaki prawicowych działań ekstremistycznych". Poinformował o tym Senat Berlina na podstawie aktualnego raportu, dotyczącego obecności prawicowego ekstremizmu w federalnych agencjach Urzędu Ochrony Konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Berlin rasizm antysemityzm policja

Auto jechało zygzakiem, kierowca miał ponad 2 promile. Nieoficjalnie: to pracownik urzędu dzielnicy Warszawa-Włochy

W poniedziałek około godziny 12 policjanci pod siedzibą urzędu dzielnicy Warszawa-Włochy zatrzymali pijanego kierowcę. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to jeden z pracowników stołecznego ratusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa pijani kierowcy Radio kierowców regiony mazowieckie policja

Dziś 21. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Pod hasłem "Z Maryją na drogach pokoju" odbywa się dziś 21. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę, której uczestnicy modlą się o bezpieczne podróże, o życzliwość i szacunek na drogach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo pielgrzymka Częstochowa Jasna Góra

"Dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą". Sekundy od śmierci. Zobacz nagranie

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z warszawskiej Pragi Północ dostali zgłoszenie: dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą. Niespełna po dwóch minutach mundurowi byli na miejscu. W ostatniej sekundzie złapali 17-latkę, która targnęła się na swoje życie i wspólnie ze świadkami wciągnęli ją na bezpieczną stronę mostu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Warszawa samobójstwo psychologia dziecięca zdrowie dziecka

Policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

– Trwają ogólnopolskie policyjne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - podkreślił kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowców 24 Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online bezpieczeństwo drogi mandat

Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego 2022

W związku z dzisiejszym Międzynarodowym Dniem Kierowcy Zawodowego wyjaśniamy wątpliwości związane z regulacjami Pakietu Mobilności dot. ujednolicenia czasu pracy kierowców, sposobu ich delegowania oraz warunków odpoczynku.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody mobilność przepisy drogowe zmiany 2022 Polskie Radio POLSKA społeczeństwo prawo policja samochód transport radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowcy

Ogromny pożar lasu na Mazowszu opanowany. Z żywiołem walczyła załoga policyjnego Black Hawka

Mł. insp. Anna Kędzierzawska z Biura Komunikacji Społecznej KGP poinformowała, że załoga policyjnego Black Hawka, która brała udział w ćwiczeniach Renegade/Sarex-22 nad Zalewem Zegrzyńskim, została przekierowana do gaszenia pożaru. W powiecie grójeckim płonęło ponad 100 ha lasu. Komendant Główny PSP podaje, że ogień został opanowany; wieczorem rozpoczęto "przelewanie pogorzeliska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja las pożar Black Hawk straż pożarna mazowieckie

Lubuskie: Kierowcy grozi grzywna do 30 tys. zł za zbyt szybką jazdę

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich (Lubuskie) skierowali do sądu wniosek o ukaranie 42-latka, który rażąco przekroczył prędkość. Na DK 90 pędził 180 km/h, a w obszarze zabudowanym zwolnił, lecz tylko do 130 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli punkty karne. Mężczyźnie grozi dodatkowo wysoka grzywna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja drogi bezpieczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio prawo społeczeństwo punkty kierowca kierowcy samochód samochody
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem