more_horiz
PR24 Portal
Section05
polityka

Wpadka podczas konwencji PO. Chodzi o Janinę Ochojską

Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, jest jedynką na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. – Unia ma taką siłę żeby zmniejszać ilość konfliktów - mówiła podczas Rady Krajowej w Warszawie. Przed wystąpieniem musiała zmierzyć się jednak z nieprzyjemną sytuacją. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koalicja Europejska Platforma Obywatelska Janina Ochojska

Komentarze po konwencji PiS. "Akcent na politykę społeczną"

- PiS wyciągnęło wnioski z piątki Kaczyńskiego i tego, że się sprawdziła - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń, dziennikarz, komentator z think tanku FIBRE. Do tematu odnieśli się również eksperci i publicyści: prof. Mieczysław Ryba (KUL), Adrian Stankowski (GPC) oraz Grzegorz Osiecki (DGP).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński Wrocław wybory do Parlamentu Europejskiego konwencja PiS we Wrocławiu Parlament Europejski Unia Europejska POLSKA polityka Adrian Stankowski Grzegorz Osiecki

Wybory do PE. Jak zmieni się układ sił?

– Potrzebny jest powrót do wartości, które konstytuowały Unię Europejską – mówił w "Pulsie Trójki" Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie", odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej ocenił zaś, że – po wyborach – w UE z pewnością zmieni się układ sił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marcin Pośpiech Adrian Stankowski wybory do Parlamentu Europejskiego polityka

Karol Karski: Unia Europejska zmierza do modelu imperialnego

– Unia Europejska stała się nie wspólnotą wartości, nie wspólnotą gospodarczą ani polityczną. To pewien instrument, który jest opisaniem układu sił istniejącego obecnie w Europie – ocenił prof. Karol Karski – Wobec Wielkiej Brytanii zastosowano model okładania kijami państwa, które odważyło się mieć inne zdanie – europoseł PiS odniósł się w ten sposób do sprawy brexitu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Karol Karski Prawo i Sprawiedliwość PiS Brexit Unia Europejska Wielka Brytania

Prof. Andrzej Zybertowicz: UE wypiera się swojej tradycji

- Jeśli UE wyjdzie z kryzysu, jeśli przy współudziale Polski uda się dokonać jej reformy, to Brytyjczycy będą sobie pluli w brodę, że dokonali brexitu, bo zapłacą za to wysoką cenę. Natomiast jeśli Unia nie wyjdzie z kryzysu to za 10 czy 15 lat Brytyjczycy będą mogli powiedzieć: "dobrze, że opuściliśmy statek, którego konstrukcja zaczynała trzeszczeć w szwach" – podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zybertowicz ŚWIAT polityka Brexit Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej migracja uchodźcy imigranci w Europie

"Debata poranka" o żądaniach nauczycieli: Trwa gra nerwów

- Jeżeli rząd da po 1000 zł, to najbardziej ukarani będą dobrzy nauczyciele. Gdyby udało się Sławomirowi Broniarzowi osiągnąć cel, to dojdzie do rozwalenia systemu płac na lata - powiedział Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska" i TV Republika). O nauczycielskich pensjach i tym, jak w sporze z rządem zachowają się oświatowe organizacje związkowe, dyskutowali także Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy" i PR24) oraz Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Koalicja Europejska Sławomir Broniarz edukacja Anna Zalewska

Prof. Krasnodębski: jestem krytyczny wobec polityki Niemiec

- Jest tak, że efektywne wypełnianie roli europosła wymaga umiejętności związanych z komunikowaniem się, z językami. Wszyscy wiemy, że dużo spraw rozstrzyga się podczas rozmów nieformalnych - powiedział w audycji "24 pytania - rozmowa poranka" prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Lider wielkopolskiej listy PiS w wyborach do PE w Polskim Radiu 24 mówił również m.in. o roli Niemiec w Unii Europejskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Parlament Europejski Prawo i Sprawiedliwość

Europoseł PO: sytuacja skłoniła opozycję do zjednoczenia

- Dzisiejsza opozycja, która odnosi się niezwykle krytycznie do sposobu władzy i zawłaszczenia instytucji przez obecną większość parlamentarną, widzi politykę polską w taki sposób, że należy się zjednoczyć, tak jak zjednoczyła się strona rządząca, aby móc wygrać wybory - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PO Bogusław Sonik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europarlament polityka Bogusław Sonik Koalicja Europejska Platforma Obywatelska Brexit

Brexit. "Bycie w Unii przestało się Brytyjczykom opłacać"

- Brytyjczycy byli w Unii, kiedy im się to opłacało i wychodzą z Unii, kiedy im się to przestało opłacać – powiedział w czwartkowej "Debacie dnia" Robert Tekieli (Polskie Radio). O brexicie dyskutowali także: Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność) i Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterpise Institiute).
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska ŚWIAT Parlament Europejski polityka wybory do Parlamentu Europejskiego Wielka Brytania Theresa May