X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
polityka

"Łukaszenka walczy o zachowanie władzy". Kamil Kłysiński o sytuacji na Białorusi

- Spirala przemocy i gniewu na Białorusi jest na tyle duża, że ludzi ponownie wyjdą na ulice. Możemy spekulować, czy będzie ich mniej i czy będą bardziej zdeterminowani?  - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich, który komentował sytuację po wyborach prezydenckich w kraju rządzonym od 26 lat przez Alaksandra Łukaszenkę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Aleksander Łukaszenka Białoruś

Dr Bonikowska: Unii Europejskiej zależy na stabilności białoruskiego państwa

- Unii Europejskiej zależy na tym, żeby Białoruś i inne kraje objęte Partnerstwem Wschodnim były państwami stabilnymi, rozwijającymi się w kierunku, który nie powoduje problemów na zewnętrznej granicy Unii - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Białoruś wybory na Białorusi Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska

Wyższe emerytury dla opozycjonistów z czasów PRL. Piotr Müller: rząd przyjmie projekt ustawy

We wtorek rząd przyjmie projekt ustawy podnoszącej do co najmniej 2400 zł emerytury działaczom opozycji antykomunistycznej i represjonowanym z powodów politycznych w okresie PRL-u - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, przepisy mają wejść w życie tuż po rocznicy Sierpnia '80.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka emerytura opozycja demokratyczna PRL Solidarność sierpień 80 represje

Gliński: polski rząd w żadnym wymiarze nie narusza godności osób o innej orientacji seksualnej

- My kierujemy się nauką Jana Pawła II. To jest sfera spraw prywatnych, do których państwo się nie wtrąca i w związku z tym nie ma mowy o wykluczeniu kogokolwiek, czy szczuciu - powiedział we wtorek wicepremier Piotr Gliński pytany o to, czy nie obawia się, że nadchodzące ważne państwowe rocznice zostaną zakłócone przez aktywistów LGBT.
Zobacz więcej na temat:  LGBT prawo polityka POLSKA Piotr Gliński

Andrzej Poczobut: Moskwa chce utrzymać Białoruś w strefie swoich wpływów

- Wiadomo, jaką grę prowadzi Federacja Rosyjska - chce za wszelką cenę utrzymać Białoruś w strefie swoich wpływów - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Poczobut, dziennikarz, członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi, który komentował sytuację po wyborach prezydenckich w kraju rządzonym od 26 lat przez Alaksandra Łukaszenkę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Platforma Obywatelska Aleksander Łukaszenka Białoruś

Ustawa o dekoncentracji mediów możliwa jesienią. Lichocka: chcemy uporządkować rynek medialny

Poseł PiS, członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka powiedziała, że wolą jej obozu politycznego jest, by ustawa o dekoncentracji mediów "została pokazana szybko w tej kadencji parlamentu". - Liczę na to, że będzie to jesienią. Prace trwają i decyzje należą do kierownictwa partii - podkreśliła na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joanna Lichocka media Polskie Radio 24 ustawa medialna repolonizacja

Sawicki: w sprawie Białorusi Polska popełniła błędy na początku lat 90.

- Polska popełniła błędy na początku lat 90., wtedy, kiedy i Białoruś, i Ukraina ogłosiły niepodległość. Gdybyśmy bardziej zaangażowali się w demokratyzację Ukrainy i Białorusi, dzisiaj te kraje byłyby po stronie państw demokratycznych, a nie pod wpływem Rosji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Białoruś wybory na Białorusi Polityka zagraniczna Polski Marek Sawicki Piotr Gociek

Joanna Lichocka: Białorusini muszą wiedzieć, że jesteśmy z nimi

- Zawsze wspieramy swoich sąsiadów. Teraz wspieramy Białoruś. Premier Mateusz Morawiecki niezwłocznie zaapelował o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej i zdecydowaną reakcję Unii na wydarzenia w tym kraju. Mamy obowiązek solidarnie wspierać Białorusinów - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Joanna Lichocka POLSKA polityka Białoruś wybory na Białorusi Polityka zagraniczna Polski

Piotr Jedliński nie jest już prezesem Radia Nowy Świat. Wcześniej naraził się aktywistom LGBT

"Informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radio Nowy Świat" - podano na Twitterze rozgłośni Radio Nowy Świat. Wcześniej kierujący spółką został ostro zaatakowany w sieci za sposób wypowiadania się o aresztowanym tymczasowo Michale Sz. podającym się za "Margot".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka LGBT dziennikarstwo dziennikarze media areszt radio radio internetowe

Wybory na Białorusi. Kłysiński: zagrożony jest dialog z Zachodem

- Łukaszenka będzie musiał mierzyć się w najbliższych miesiącach i latach z rządzeniem zupełnie inną Białorusią, gdzie prawie nikt nie patrzy na niego z entuzjazmem. Ludzie będą tolerowali go jako konieczne zło - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak Białorusini zareagowali na wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata polityka Michał Strzałkowski Białoruś Aleksander Łukaszenka Rosja Artur Wróblewski

Stanisław Fudakowski: "Solidarność" pozwala budować Polakom własną podmiotowość i tożsamość

- "Solidarność" to źródło siły, której ludzie potrzebują, żeby budować własną podmiotowość i tożsamość - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Fudakowski, działacz "Solidarności". Tematem audycji były zbliżające się uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i utworzenia NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Piotr Duda Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gdańsk porozumienia sierpniowe Jan Paweł II