more_horiz
PR24 Portal
Section05
polityka

Władysław Kosiniak-Kamysz: rząd nie pomaga rolnikom

– Rolnicy nie dostają odszkodowań, nie mogą kupić materiału siewnego, mają gigantyczny problem. To jest sprawa dla rządu, który odpowiada za pomoc rolnikom, a tej pomocy do dzisiaj nie udzielił – powiedział lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie Trójki.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe PSL wybory samorządowe 2018 POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz sondaż wieś Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

Były szef MSZ: Polska i USA łączą sprawy bezpieczeństwa

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów spotkania prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Obaj mają jednakową wizję problemów, które dotyczą naszej części Europy i uważają, że należy wzmocnić obecność wojsk amerykańskich w Polsce - ocenił były szef MSZ Witold Waszczykowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dyplomacja stosunki polsko-amerykańskie Andrzej Duda Donald Trump Stany Zjednoczone

Sąd oddalił pozew PO przeciwko premierowi. Partia zapowiada apelację

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który złożyła wczoraj Platforma Obywatelska. Politycy opozycji zarzucali szefowi rządu kłamstwo dotyczące skali budowy dróg i mostów w czasie rządów PO-PSL. Apelacja PO od decyzji sądu ma zostać złożona jeszcze dziś. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory samorządowe 2018 Mateusz Morawiecki

Piotr Kaleta: Donald Trump jest sprzymierzeńcem Polski

– Nasz kraj staje się niekwestionowanym liderem w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Kalisza. Mówiąc o znaczeniu Polski na arenie międzynarodowej, Piotr Kaleta nawiązał do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i rozmowy głowy państwa polskiego z przywódcą USA Donaldem Trumpem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS POLSKA USA zjednoczona prawica