more_horiz
PR24 Portal
Section05
polityka

Jarosław Sellin: w mediach powinien dominować rodzimy kapitał

– W Polsce doszło do niezdrowej sytuacji na gruncie medialnym. W pewnych segmentach dominuje kapitał niemiecki. To wyzwanie na przyszłość. Jesteśmy gotowi do jego podjęcia. Czekamy tylko na odpowiednią decyzję polityczną – powiedział Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W audycji "24 Pytania" rozmowa m.in. na temat sytuacji medialnej w naszym kraju w kontekście obchodów tegorocznego Święta Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Jarosław Sellin Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Święto Niepodległości Warszawa media polityka

Prof. Waldemar Paruch: nie ma przyzwolenia w Polsce na powrót Donalda Tuska do polityki

Wypowiedź o współczesnych bolszewikach była o bolszewikach, o nikim innym – napisał w poniedziałek na Twitterze Donald Tusk, nawiązując do wystąpienia, w którym powiedział, że skoro Piłsudski i Wałęsa mogli pokonać bolszewików, to jest to możliwe także dziś. - Politycy mają problem z definiowaniem pojęć. Te zwroty negują jakąkolwiek wiedzę o faszyzmie i bolszewizmie - komentował słowa przewodniczącego Rady Europejskiej prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  polityka Donald Tusk niepodległość

7x24. Czy Święto Niepodległości może łączyć?

- W USA i wielu krajach Europy Zachodniej opozycja również ostro atakuje rząd. Są jednak takie momenty, uroczystości, rocznice, które łączą. Opozycja w Polsce tego nie widzi - powiedział w audycji 7x24 Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni), Elżbieta Zielińska (Kukiz'15), Jerzy Wenderlich (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej) i Julia Zimmermann (Razem).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka 11 listopada Święto Niepodległości

TYLKO U NAS Zamiast Łukaszenki pojechał do Paryża. Jaki jest jego cel?

W Paryżu 11 listopada na obchodach stulecia zakończenia I wojny światowej Białoruś reprezentuje przewodniczący izby wyższej białoruskiego parlamentu Michaił Miasnikowicz, a nie Aleksander Łukaszenka. Wizyta Miasnikowicza trwa od 10 do 12 listopada. Czy Aleksander Łukaszenka wyznaczył mu specjalną misję, i czy możliwe są inne scenariusze  - te kwestie komentował obserwator polityczny z Białorusi, Roman Jakowlewski.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś polityka Aleksander Łukaszenka TYLKO U NAS

Debata PR24. Odzyskanie Niepodległości a współczesna polityka

W Debacie Polskiego Radia 24, w przededniu setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, eksperci rozmawiali m.in. o spuściźnie twórców odrodzenia Rzeczpospolitej. Naszymi gośćmi byli prof. Wiesław Wysocki, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dr Bohdan Urbankowski, filozof, a także Antoni Macierewicz, polityk, były minister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  polityka niepodległość Polityka zagraniczna Polski

Donald Trump: słowa Macrona o armii europejskiej "obraźliwe"

- Prezydent USA Donald Trump określił w piątek jako "bardzo obraźliwą" wypowiedź prezydenta Francji Emmanuela Macrona, według którego Europa powinna stworzyć własną armię aby ochronić się przed potencjalnymi wrogami, w tym USA. Trump przybył do Paryża na uroczystości związane z rocznicą zakończenia I wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  Emmanuel Macron Francja USA Donald Trump armia wojsko polityka Europa