X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
polityka

"Pęknięcie w Polsce trwa do dzisiaj". Publicysta o katastrofie smoleńskiej

- Wtedy były dwie Polski, ta bardzo pozytywna, refleksyjna, rozmodlona, wspólna. I ta obrzydliwa, wstrętna, która pozwalała sobie na szydzenie z modlących, to pęknięcie dalej trwa. Nie wiem, czy uda się je zespolić, obawiam się,  że mimo upływu dziesięciu lat nie wyciągnęliśmy wniosków po tej katastrofie - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. W dyskusji udział wzięli Dawid Wildstein i Piotr Cywiński.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA katastrofa w Smoleńsku Magdalena Merta Rosja Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński

"Cały czas jesteśmy we mgle niewiedzy". Barbara Stasiak o przyczynach katastrofy smoleńskiej

- Cały czas pokutują konsekwencje tego, że oddano śledztwo Rosjanom, nie zabezpieczono dowodów. Śledztwo było prowadzone tak, jakby chciano sprawę zamieść pod dywan. Nadal czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie – mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Stasiak, wdowa po Władysławie Stasiaku, szefie kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA katastrofa w Smoleńsku Rosja

tylko u nas Prezydent: "tak" dla wyborów korespondencyjnych

- Konstytucja nie stwarza w ogóle miejsca do tego, żeby wybory mogły się nie odbyć i wygasła kadencja prezydenta - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że wobec tego należy "stworzyć takie warunki, żeby bezpiecznie przeprowadzić wybory".
Zobacz więcej na temat:  głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie polityka Andrzej Duda prezydent Krzysztof Świątek W POLSKIM RADIU POLSKA

"Troska o bezpieczeństwo i zdrowie". Piontkowski o wydłużeniu ograniczenia zajęć w szkołach

- Funkcjonują w tej chwili przepisy, które umożliwiają nauczycielom nie tylko wystawianie ocen, ale także klasyfikowanie uczniów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji Dariusz Piontkowski, komentując możliwość dokończenia roku szkolnego w formie zdalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła matura egzamin ósmoklasisty Koronawirus w Polsce

"Nie możemy wymazać swojej pamięci". Magdalena Merta o katastrofie smoleńskiej

- Żałoba nie mija, moja trwa być może dlatego, że to nie była normalna śmierć i to nie jest normalna żałoba. Skala kłamstwa, ciągłe nowe dawki cierpienia, jakie na nas spadały, nie dały zapomnieć i wrócić do normalności – mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Mercie.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA katastrofa w Smoleńsku Magdalena Merta Rosja Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński

Anna Milczanowska: oddanie śledztwa Rosji było najgorszym możliwym posunięciem

- Nie było próby podjęcia przez ówczesne władze, rząd na czele którego stał Donald Tusk, walki o to, aby wyjaśnić to, co się stało - mówiła o wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej Anna Milczanowska z PiS. Konrad Frysztak (PO) ocenił, że od pięciu lat władzę sprawuje inny obóz polityczny i "winą stuprocentową winą polityków innych ugrupowań niż PiS nie jest fair".
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska POLSKA polityka

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Gursztyn: jedna z najbardziej znaczących w historii Polski

- W Smoleńsku zginęła narodowa elita. Do dziś nie podnieśliśmy się z tej straty - powiedział Michał Karnowski z tygodnika "Sieci". - Było to potworne zaskoczenie i niewiara, że coś takiego mogło się stać - podkreślił Maciej Pawlicki, producent filmowy. - Doszło do wykrwawienia poważnej części elit - dodał Piotr Gursztyn z TVP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk polityka Adrian Klarenbach Piotr Gursztyn Maciej Pawlicki Michał Karnowski

Politolog: po katastrofie padły słowa, które przed 2010 r. nie mieściłyby się w naszej kulturze

- Gdybyśmy popatrzyli na słowa i aktywności, które pojawiały się w różnych kręgach społecznych, to są to rzeczy, o których tak naprawdę przed 2010 rokiem powiedzielibyśmy, że nie mieszczą się w naszej kulturze, cywilizacji - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska polityka

"Jego celem był interes państwa i troska o obywatela". Krzysztof Czabański o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego

- Przekonał opinię publiczną do tego, że Polska musi walczyć o prawdę historyczną i o swoje miejsce w Europie. (…) Wskazywał, że państwo w polityce wewnętrznej musi być nakierowane na obywateli - tak na temat prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego mówił na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń Lech Kaczyński katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Smoleńsk polityka

"Chcemy, by środki były udostępnione do końca kwietnia". Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju o tarczy antykryzysowej

- Nie mam wątpliwości, że uruchomione w tej chwili programy finansowe są bardzo znaczące i jedne z większych, wśród krajów europejskich, programów wsparcia stabilności gospodarki w tej bezprecedensowej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Program tarczy antykryzysowej komentował także Grzegorz Puda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  polityka Koronawirus w Polsce POLSKA pandemia koronawirus tarcza antykryzysowa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Prezydent: zaproponowałem premierowi zwolnienie z ZUS wszystkich przedsiębiorców

- Przedstawiłem panu premierowi dwie propozycje, które są moimi oczekiwaniami, odpowiadającymi na podniesione problemy przedsiębiorców - powiedział prezydent Andrzej Duda na briefingu prasowym. - Zaproponowałem panu premierowi, żeby wszyscy przedsiębiorcy zostali zwolnieni z obowiązku płacenia składek na ZUS dla swoich pracowników przez okres trzech miesięcy - dodał prezydent. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda POLSKA prezydent polityka tarcza antykryzysowa rząd

SONDAŻ Andrzej Duda wygrywa w I turze. Władysław Kosiniak-Kamysz wyprzedza kandydatkę PO

Według nowego sondażu IBRiS dla Onetu Andrzej Duda wygrałby w I turze wyborów prezydenckich, uzyskując 53 proc. poparcia. Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz wyprzedza w sondażu Małgorzatę Kidawę-Błońską, która dotychczas była główną kontrkandydatką urzędującego prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń Szymon Hołownia Krzysztof Bosak