X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
polityka

"Trwamy w sprzeciwie wobec budowy Nord Stream 2". Wspólna deklaracja szefów Komisji Spraw Zagranicznych 9 państw

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych parlamentów dziewięciu państw we wspólnym oświadczeniu wyrazili zaniepokojenie decyzją USA i Niemiec w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Jak zaznaczył we wpisie na Twitterze Marek Kuchciński, szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, decyzja Waszyngtonu "pociąga za sobą wznowienie prac mających zakończyć budowę gazociągu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nord Stream 2 energetyka Litwa Estonia Ukraina Irlandia Wielka Brytania USA Łotwa

Bartoszewski: politycy, media, Kościół - każdy powinien wspierać akcję szczepień

- Chciałbym, by każdy proboszcz w niedzielę mówił z ambony, że obowiązkiem wiernych jest chronienie siebie, swoich bliskich i sąsiadów poprzez zaszczepienie się - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL. - Każdy musi tutaj robić swoją robotę: politycy, media, Kościół - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski polityka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce

Andrzej Kryj: wierzę naukowcom i lekarzom, szczepienia na COVID-19 to nie eksperyment

- Należę do pokolenia, które pamięta osoby dotknięte chorobą Heinego-Medina, wiem, że szczepienia, którym podlegaliśmy - na odrę, czy na ospę - przyniosły skutek. Szczepienia na COVID-19 to nie eksperyment, który ma służyć depopulacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Kryj.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Kryj Adrian Klarenbach polityka PiS Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia

Radosław Fogiel nowym wiceprzewodniczącym partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Poseł PiS Radosław Fogiel, który został wybrany na wiceprzewodniczącego partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, zapewnił, że nie wyjedzie do Brukseli, by tam sprawować nową funkcję. W poniedziałek poinformował też, że stanowisko w zarządzie EKR nie wiąże się dla niego z dodatkowym wynagrodzeniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Unia Europejska Prawo i Sprawiedliwość Parlament Europejski Tomasz Poręba

Podpalono punkt szczepień w Zamościu. Szeremietiew wskazuje możliwych inspiratorów zdarzenia

- Wszystko, co może zakłócić życie społeczne i polityczne w Polsce, z punktu widzenia interesów Moskwy jest zdarzeniem wartym inspirowania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były szef MON, w komentarzu do próby podpalenia punktu szczepień na COVID-19 w Zamościu. - Kierunki zainteresowania polityki rosyjskiej są dwa: północ i zachód, a na zachodzie - jest Polska - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Romuald Szeremietiew Rosja ŚWIAT polityka szczepienia

Dariusz Klimczak: strategia demograficzna musi opierać się na powiązaniach z Polskim Ładem

- Konsultacje ws. strategii demograficznej są niezwykle ważne, są wyzwaniem dla pracodawców, organizacji pozarządowych, samorządowców, dla nas wszystkich, bo kwestia ta ma znaczenie rozwojowe dla całego naszego kraju - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Klimczak (PSL). Trwają konsultacje społeczne ws. projektu.
Zobacz więcej na temat:  Europa polityka rodzina dzieci Magdalena Ogórek

Prezes IPN: oddziały regionalne to moc Instytutu, gwarantują możliwość lokalnych badań naukowych

- Lokalność Instytutu Pamięci Narodowej jest bardzo ważna. Oczywiście obok działań międzynarodowych. Instytut musi być na świecie, ale również w miastach, powiatach i w polskiej wiosce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Instytut Pamięci Narodowej polityka POLSKA HISTORIA Karol Nawrocki

Trzaskowski narzeka na koszty Polskiego Ładu. Przemilczał jednak ważny fakt, w tle 2,4 mld zł

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że gdyby nie Polski Ład, stolica miałaby w kasie o 1,7 mld zł więcej i mogła kupić np. tysiące autobusów - przypomina portal tvp.info. Na słowa włodarza stolicy odpowiedzieli politycy obozu rządzącego, przypominając mu m.in., że miasto w znaczący sposób zwiększyło swoje dochody z podatków PIT i CIT.
Zobacz więcej na temat:  polityka Warszawa Rafał Trzaskowski POLSKA finanse podatki

Podwyżki dla parlamentarzystów. Dr Gajewski: niezbędne, jeśli chcemy budować prestiż naszych przedstawicieli

- Jeśli chcemy budować jakiś prestiż naszych przedstawicieli, których wybieramy w demokratycznych wyborach, to muszą za tym iść równie prestiżowe wynagrodzenia - powiedział w Polskim Radio 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre) i Piotr Grzybowski ("Tygodnik Katolicki Niedziela").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Sejm Senat płace

"Jedyny dzień w roku, kiedy potrafimy się zjednoczyć". Paweł Kowal o obchodach Powstania Warszawskiego

– Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego to jedyny dzień w roku, kiedy mimo wszystko, ciężka polska polityka trochę potrafi zelżeć, a z drugiej strony ludzie się integrują, mają poczucie jedności i głębsze poczucie tożsamości – powiedział w "Letnim Salonie Trójki" Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Paweł Kowal koalicja obywatelska Powstanie Warszawskie II wojna światowa Warszawa Muzeum Powstania Warszawskiego Bartłomiej Graczak