more_horiz
PR24 Portal
Section05

Polska 2050

TYLKO U NAS Polska 2050 podzieli los Nowoczesnej? Politolog: problemem jest wspólny elektorat z PO

Polska 2050 złapała zadyszkę. W półtora roku partia Szymona Hołowni straciła połowę swojego poparcia i coraz bliżej jej do losu Nowoczesnej niż największej siły po stronie opozycji. Zdaniem dr. Bartłomieja Biskupa problemem tej partii jest to, że walczy o ten sam elektorat co PO. - To stanowi zagrożenie dla partii Szymona Hołowni, bo tak jak to było w przypadku Nowoczesnej, ludzie mają na kogo przerzucić swoje głosy - uważa politolog UW. 
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Polska 2050 opozycja koalicja obywatelska POLSKA polityka

Apel Donalda Tuska o zjednoczenie sił przed wyborami. Jaka jest odpowiedź polityków opozycji?

- Lewica jest gotowa na wspólną listę, ale nie widzi chęci u innych partnerów z opozycji. Polska 2050 uważa sprawę za otwartą i krytykuje pośpiech w tej kwestii. Według PSL zamknięcie opozycji w jednym worku to z kolei sposób na przegranie z PiS - mówią politycy tych partii, odnosząc się do apelu Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  polityka Szymon Hołownia Donald Tusk Platforma Obywatelska Polska 2050 POLSKA PSL

"Najbardziej prawdopodobny wydaje się samodzielny start". Polityk PO o wyborach parlamentarnych

- Na dziś wszystko wskazuje na to, że porozumienie z innymi ugrupowaniami w sprawie stworzenia wspólnego bloku w wyborach do Sejmu może się nie udać, dlatego szykujemy się do samodzielnego startu - powiedział PAP pragnący zachować anonimowość prominentny polityk PO po posiedzeniu zarządu krajowego partii.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska wybory w Polsce Sejm opozycja Polska 2050 POLSKA polityka

PKW kwestionuje sprawozdanie finansowe partii Polska 2050. Poseł Zalewski: w tej sprawie doszło do pomyłki

- Decyzja PKW ws. sprawozdania finansowego partii Polska 2050 jest nieprawna i krzywdząca, dlatego zaskarżyliśmy ją do Sądu Najwyższego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Zalewski. Poseł partii Polska 2050 jest przekonany, że w tej sprawie doszło do pomyłki.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia rozmowa Paweł Zalewski Państwowa Komisja Wyborcza Polska 2050 Szymon Hołownia Krzysztof Świątek

Polska 2050 Szymona Hołowni złożyła skargę. Szef PKW odpowiada

Polska 2050 Szymona Hołowni złożyła do Sądu Najwyższego skargę na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej. Jaka jest odpowiedź organu? Jak podkreślił szef PKW Sylwester Marciniak "jeśli się prowadzi działalność polityczną, to trzeba mieć konto w banku, bo korzysta się ze środków finansowych".
Zobacz więcej na temat:  Państwowa Komisja Wyborcza Polska 2050 Szymon Hołownia partie polityczne polityka POLSKA

Partia Hołowni skarży uchwałę PKW ws. finansowania. Gmyz: akt rozpaczy

- Potrzebna jest pilna nowelizacji ustawy o partiach politycznych. Należałoby wprowadzić odpowiedzialność karną w zakresie finansowania, co byłoby prawdziwym biczem. Brak sankcji skłania organizmy polityczne, jak dowodzone przez Szymona Hołownię, do praktyk przypominających pranie pieniędzy - "przewalanie" kasy z fundacji na partię polityczną i omijanie zakazu zbiórki publicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Polska 2050 Państwowa Komisja Wyborcza

Kłopoty Polski 2050 Szymona Hołowni. Chodzi o finanse partii. PiS żąda wyjaśnień i składa dwa wnioski

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski złożył wnioski do Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Państwowej Komisji Wyborczej o udostępnienie informacji dotyczących sprawozdania ze źródeł pozyskania środków finansowych przez partię Polska 2050 Szymona Hołowni. Chce także poznać raporty z działalności Fundacji Polska Od Nowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska 2050 polityka Krzysztof Sobolewski Szymon Hołownia opozycja wybory w Polsce

PKW odrzuciła sprawozdanie Polski 2050. Michał Gramatyka: działaliśmy w ramach przepisów prawa

- Podobnie jak swego czasu SLD, jak swego czasu PiS, również i nasze sprawozdanie finansowe z 2021 roku zostało odrzucone przez Państwową Komisję Wyborczą. To jest tylko kolejnym dowodem na to jak wielki chaos panuje w polskim systemie prawnym. Chcę podkreślić, że działaliśmy w granicach prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Gramatyka z Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  Polska 2050 polityka POLSKA Michał Gramatyka