more_horiz
PR24 Portal
Section05

Polska Grupa Górnicza

Do gmin trafiło już ponad 90 tys. ton węgla. Wiceminister Rabenda: jakość jest certyfikowana

Ponad 90 tys. ton węgla zostało odebranych przez samorządy, a w systemie dystrybucji węgla zarejestrowało się 2 tys. 387 gmin - powiedział w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, pytany o funkcjonowanie portalu Cieplo.gov.pl. Przypomniał, że portal to narzędzie, które rząd stworzył w tym roku, "żeby informacja, dostęp i wiedza o cenach węgla w Polsce była bardziej powszechna".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel samorząd Polska Grupa Górnicza PGE Tauron Ministerstwo Aktywów Państwowych

Zakup węgla. Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustwami w sieci

Do Polskiej Grupy Górniczej - największego krajowego dostawcy węgla opałowego - docierają fałszywe faktury, na których bezprawnie wykorzystano logo spółki. Firma ponownie ostrzega klientów swojego e-sklepu przed oszustwami przy sprzedaży węgla w internecie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne Polska Grupa Górnicza węgiel energia elektryczna energetyka e-sklep POLSKA społeczeństwo

Spada cena węgla. PGG: efektem wdrożenia programu sprzedaży węgla przez samorządy jest obniżka cen

Prawie pół tysiąca gmin podpisało z Polską Grupą Górniczą umowy na dostawy węgla, w ramach programu preferencyjnej sprzedaży tego surowca gospodarstwom domowym przez gminy - wynika z informacji spółki. Eksperci PGG wskazują, że program przyczynił się też do spadku cen węgla w składach komercyjnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza węgiel samorząd sprzedaż energetyka

Po węgiel od PGG tylko z profilem zaufanym lub eDowodem. Spółka zmienia zasady rejestracji w e-sklepie

Rejestracja i logowanie do sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej będą od 24 listopada możliwe tylko za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl, czyli z potwierdzeniem tożsamości przez profil zaufany, eDowód czy konto bankowe. Od początku tego roku za pośrednictwem e-sklepu sprzedano blisko 1,4 mln ton węgla dla ok. 460 tys. klientów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka węgiel Polska Grupa Górnicza sprzedaż e-sklep

Sprzedaż kopalń Skarbowi Państwa. Tauron: to jeden z najważniejszych procesów restrukturyzacyjnych

- Wydzielenie z Grupy Tauron aktywów wydobywczych to jeden z najważniejszych procesów restrukturyzacyjnych prowadzonych w ostatnich latach; jego finalizacja przybliży nas do osiągnięcia założeń Zielonego Zwrotu Taurona poprzez odblokowanie potencjału inwestycyjnego Grupy - ocenił jej prezes Paweł Szczeszek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron węgiel bezpieczeństwo energetyczne Polska Grupa Górnicza PGE POLSKA energetyka energia elektryczna energia odnawialna

Czy internetowy sklep z węglem PGG jest skutecznie chroniony przed oszustami? Wiemy, jak się przed nimi bronić

Od początku tego roku sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) obsłużył ponad 152 tys. klientów, do których trafiło 603 tys. ton węgla w cenie producenta - poinformowała spółka. Gdy we wtorki i czwartki rozpoczynają się sesje zakupowe, e-sklep odwiedza nawet 650 tys. internautów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza e-sklep węgiel e-commerce górnictwo

Prezes Instytutu Jagiellońskiego: za kryzys energetyczny w całej UE odpowiada reżym Putina

Obecne problemy z węglem nie muszą się powtarzać w przyszłości, bo dzięki pompom cieplnym, panelom słonecznym i innych technologiom, z czasem  zmniejszy się energetyczne uzależnienie od węgla - powiedział Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGE inwestycje pomoc społeczna węgiel tarcza antyinflacyjna Polska Grupa Górnicza

Artur Soboń: program wygaszania kopalń do roku 2049 wymaga zmian. Potrzebne jest większe wydobycie węgla

Program produkcji węgla rozpisany do 2049 r. dla każdej kopalni wymaga pewnie korekty, by w krótszym czy średniookresowym horyzoncie można było zaplanować inwestycje pozwalające na zwiększenie wydobycia - powiedział w poniedziałek wiceminister finansów Artur Soboń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka węgiel Fit for 55 kopalnia Turów Polska Grupa Górnicza zielona energia Komisja Europejska Ministerstwo Finansów