more_horiz
PR24 Portal
Section05

Polska Grupa Zbrojeniowa

Ochrona polskiej granicy. Szef PGZ: coraz więcej sprzętu trafia do polskich służb

Napięta sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wywiera duży wpływ na zapotrzebowanie służb mundurowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych, w tym także Straży Granicznej. - Polska Grupa Zbrojeniowa w ostatnich latach zwiększyła produkcję sprzętu potrzebnego do ochrony granicy. Dostarczamy nie tylko broń, ale też noktowizję, maski gazowe, tarcze ochronne i hełmy - podkreślił prezes PGZ Sebastian Chwałek.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa

Ukraińcy przesuwają limity Piorunów. Zestrzelili rosyjski pocisk manewrujący z polskiego systemu

Wojska ukraińskie potrafią wykorzystać możliwości polskiego uzbrojenia, w niektórych przypadkach przekraczając przyjęte przez konstruktorów uzbrojenia limity. Jak powiedział prezes prezes PGZ Sebastian Chwałek, grupa otrzymuje informacje od walczących na Ukrainie o kolejnych strąceniach śmigłowców, samolotów bojowych, a nawet pocisku manewrującego.
Zobacz więcej na temat:  Polska Grupa Zbrojeniowa wojna na Ukrainie Ukraina

Prezydent Duda: konieczne są działania w dziedzinie obronności morskiej i infrastruktury krytycznej

"Konieczne jest zrewidowanie i przystosowanie naszych działań w dziedzinie obronności morskiej, infrastruktury krytycznej nadbrzeżnej i morskiej oraz innych zagadnień dot. żeglugi i eksploatacji zasobów Morza Bałtyckiego" - ocenił prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników Konwentu Morskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA marynarka wojenna flota Polska Grupa Zbrojeniowa MON infrastruktura krytyczna stocznie

PR24 Nowe pistolety VIS 100 dla wojska. Prezes PGZ: priorytetem dla nas jest wyposażenie armii

W Agencji Uzbrojenia podpisano umowę z Fabryką Broni "Łucznik" na dostawę pistoletów polskiej produkcji VIS 100. - To bardzo nowoczesna konstrukcja, wyjątkowo dobra z przeznaczeniem do wykorzystania dla Wojska Polskiego. Umowa opiera na 30 tys. sztuk pistoletów, temat jest świeży, umowa niemalże dzisiejsza - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 broń Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa POLSKA

Mesko rozpoczęło współpracę przy produkcji amunicji z ukraińską ARTeM

Polski producent uzbrojenia Mesko S.A. oraz ukraińska firma ARTeM rozpoczęły realizację umowy w sprawie amunicji czołgowej 125 mm. Inżynierowie z obu firm zapoznali się z technologami wytwarzania tego typu amunicji stosowanymi przez spółki, a także przedstawili swoje doświadczenia w tym zakresie. Omówili również kwestię transferu technologii i łańcuchów kooperacji przy produkcji amunicji czołgowej przeznaczonej dla ukraińskiej armii - poinformowała polska spółka.
Zobacz więcej na temat:  Polska Grupa Zbrojeniowa Ukraina wojna na Ukrainie

Polska Grupa Zbrojeniowa pięciokrotnie zwiększy produkcję. Prezes PGZ: Jesteśmy jednym z poważnych graczy

PGZ chce zwiększyć produkcję z 30-40 tys. sztuk amunicji rocznie do ponad 200 tys., należymy do poważnych graczy w Europie - powiedział prezes Grupy Sebastian Chwałek po rozmowach jej przedstawicieli z reprezentantami Komisji Europejskiej i koncernów zbrojeniowych w sprawie wspólnych zamówień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma produkcja broń Polska Grupa Zbrojeniowa Unia Europejska Ukraina dostawy

Kolejne umowy na dostawę uzbrojenia dla Polski. Chodzi o systemy przeciwlotnicze

Kierownictwo resortu obrony zawarło umowę na dostawę kilkuset brytyjskich pocisków CAMM oraz wyrzutni iLauncher. Jesienią ubiegłego roku właśnie z tych elementów brytyjskiego uzbrojenia powstał pierwszy zestaw systemu Narew, do obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej krótkiego zasięgu.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Polska Grupa Zbrojeniowa Wojsko Polskie wojsko żołnierze POLSKA bezpieczeństwo

PR24 "Programowo niszczył takie ośrodki jak Huta Stalowa Wola". Lucjusz Nadbereżny odpowiada Tuskowi

- Za czasów rządów PO Huta Stalowa Wola była w największym kryzysie. Była prowadzona bardzo złymi decyzjami, m.in. o częściowej prywatyzacji czy ograniczaniu zatrudnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Odniósł się tym samym do wypowiedzi Donalda Tuska o krajowym przemyśle zbrojeniowym.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie broń bezpieczeństwo Donald Tusk Platforma Obywatelska Stalowa Wola POLSKA polityka Polskie Radio 24 Polska Grupa Zbrojeniowa

Premier Morawiecki: Śląsk musi być centrum przemysłowym Polski w nowej rzeczywistości

- Cieszę się, że pracownicy dostrzegają różnicę między nami a poprzednią ekipą, która zwijała biznes i zmniejszała wagę polskiego przemysłu i gospodarki w przemyśle europejskim - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".
Zobacz więcej na temat:  broń wojsko Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Polska Grupa Zbrojeniowa POLSKA GOSPODARKA regiony śląskie

Prezentacja nowoczesnego sprzętu z całego świata. Ruszają targi bezpieczeństwa publicznego Polsecure

W Kielcach zaczynają się targi Polsecure - jedna z największych wystaw poświęconych bezpieczeństwu i uzbrojeniu służb mundurowych. W tym roku odbędą się one pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz przy wsparciu Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony świętokrzyskie Kielce bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA

Pociski z zubożonego uranu i serwis abramsów. Rząd zabiega o transfer technologii zbrojeniowych

Rząd chce, by w Polsce znajdowały się zakłady produkcji rdzeni amunicji z zubożonego uranu do abramsów  - oświadczył w środę wieczorem w Anniston w USA premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał, że rozmawiał też w USA na temat "posadowienia w Polsce zakładów, które będą utrzymywały i naprawiały czołgi Abrams w Europie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Abrams Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa infografika premier Mateusz Morawiecki armia służby i bezpieczeństwo