more_horiz
PR24 Portal
Section05

Polska lokalna

Beata Szydło: chcemy solidarnego rozwoju Polski, by każdy mógł z niego korzystać

- Był taki model rozwoju, w którym uważano, że właśnie duże miasta mają mieć jak największe środki przeznaczane. Oczywiście pamiętamy też słynne zapowiedzi polityków Platformy, którzy mówili, że na nic pieniędzy nie ma. (...) Myśmy udowodnili (…) naszym działaniem, że można inaczej i Polska pięknieje - powiedziała europoseł PiS Beata Szydło w Myślenicach.
Zobacz więcej na temat:  polityka Beata Szydło PiS regiony POLSKA kampania wyborcza

Premier Morawiecki: zapewnienie sprawiedliwych warunków rozwoju to priorytet rządu PiS

Najbardziej fundamentalną, strategiczną zmianą, która nastąpiła po 2015 r. jest wyrównywanie szans mieszkańców mniejszych ośrodków - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu podczas Konferencji Samorządowej w Katowicach. - Zapewnianie sprawiedliwych warunków rozwoju stało się priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Śląsk Katowice samorząd

PR24 Miliardy z budżetu na wsparcie samorządów. Starosta wołomiński wskazuje konkretne kwoty

- Pomoc rządowa, jaka popłynęła do powiatu wołomińskiego łącznie z programem 500+, dopłatami dla przedsiębiorców w czasie COVID-19, to ponad 2,5 mld złotych, tylko na same drogi w powiecie wołomińskim otrzymaliśmy wsparcie w wys. ponad 100 mln złotych - wyliczył w Polskim Radiu 24 starosta wołomiński i kandydat PiS do Senatu Adam Lubiak.
Zobacz więcej na temat:  PiS wybory w Polsce samorząd POLSKA regiony mazowieckie

Rozwój dróg lokalnych. Andrzej Duda zapowiedział prezydencki projekt w tej sprawie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził położone w województwie łódzkim Pajęczno. Jest to pierwsza wizyta głowy państwa polskiego w tym mieście od 1989 roku. Podczas przemówienia do mieszkańców prezydent zdradził, że jego kancelaria przygotowała ustawę, która uprości budowę dróg o skomplikowanym statusie prawnym w powiatach i gminach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent kancelaria prezydenta

Polskie skarby i tajemnice. Które miejsca warto odkryć?

W Polsce nie brakuje pięknych miejsc, naznaczonych niezwykłą historią. Podróżując po kraju, warto odwiedzać nie tylko te znane z przewodników. Zwiedzanie lokalnych zabytków może dostarczyć poszukiwaczom przygód wielu wspaniałych przeżyć i zaskoczyć swoim bogactwem. Przekonywał o tym gość Anny Popek – Amadeusz Majtka, poszukiwacz, który swoje odkrycia opisał w książce.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA turystyka Anna Popek