more_horiz
PR24 Portal
Section05
POLSKA

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Media: z rzeki czuć fetor, śniętych ryb nie wolno dotykać

Dzienniki regionalne "Gazeta Lubuska" i "Gazeta Wrocławska" ostrzegają, że śniętych ryb nie wolno ruszać. W Odrze w województwach dolnośląskim i lubuskim pojawiły się ich tysiące. Z rzeki czuć fetor. By w ogóle nie łowić ani nie jeść ryb z Odry, apeluje też do wędkarzy Polski Związek Wędkarski. Przyczyny katastrofy ekologicznej badają służby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Odra katastrofa ekologiczna ryby zwierzęta rzeka

"Dzisiaj to Moskwa jest hubem migracyjnym". Wiceszef MSWiA o próbach nielegalnego przekraczania granicy z Polską

Każdy imigrant, który pojawia się na granicy białorusko-polskiej przejeżdża przez Moskwę. - Dzisiaj to Moskwa jest hubem migracyjnym - powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Wiceminister resortu pytany był w Telewizji Republika o barierę, która powstała na granicy polsko-białoruskiej oraz próby jej forsowania. -Dziś, kiedy jest zapora, mamy zupełnie inny ruch - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś Rosja Moskwa kryzys na granicy granica Maciej Wąsik migracja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Amnesty International Polska pisze o błędach w raporcie o Ukrainie. "Przepraszamy za ból i gniew"

Amnesty International Polska opublikowało komunikat, w którym przeprasza za sformułowania zawarte w raporcie z 4 sierpnia, dotyczącym wojny na Ukrainie. Oskarżono wtedy Ukraińców m.in. o rozmieszczanie broni w szkołach i szpitalach. "AI od pierwszych dni ataku Rosji na Ukrainę domaga się pełnego rozliczenia zbrodni wojennych popełnionych przez siły rosyjskie, postawienia przed sądem poszczególnych żołnierzy, ich dowódców oraz zwierzchników politycznych" - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amnesty International wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja zbrodnie wojenne społeczeństwo

"Polska jest przeciwna federalizacji UE". Stanisław Janecki o zaostrzeniu polityki rządu

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Polska jest jedynym dużym krajem, piątym co do wielkości, który jest przeciwnikiem pseudofederalizacji - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Janecki z tygodnika "Sieci". Gościem Krzysztofa Świątka w "Debacie dnia" był również dr Karol Gac z tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Karol Gac Krzysztof Świątek POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska

"Zaproszenie do łamania konstytucji". Kuźmiuk krytykuje oczekiwania KE wobec Polski

– Każdy prawnik, nawet związany z opozycją, przyzna, że taki warunek jest zaproszeniem do łamania polskiej konstytucji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, oceniając nowe oczekiwania przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen wysunięte pod adresem Polski. Szefowa KE przyznała, że chce, by polscy sędziowie mogli, bez konsekwencji, kwestionować nawzajem swój status.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy sądownictwo Trójka Ursula von der Leyen Bartłomiej Graczak

Tysiące martwych ryb w Odrze. GIOŚ: w wodzie stwierdzono podwyższenie kilku parametrów

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska bada, dlaczego w Odrze doszło do masowego śnięcia ryb. Martwe zwierzęta zostały wyłowione w województwach dolnośląskim i lubuskim. Wiceszefowa GIOŚ Magdalena Gosk poinformowała, że w zbadanych próbkach wody stwierdzono podwyższone pH, natlenienie i przewodność. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Odra katastrofa ekologiczna ryby rzeka zwierzęta

Ranni w wypadku w Chorwacji przylecieli do Polski. Dyrektor MSWiA poinformował o ich stanie zdrowia

Zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie doktor Artur Zaczyński poinformował, że stan zdrowia przywiezionych dzisiaj pacjentów, rannych w wypadku w Chorwacji, jest stabilny. Samolot z 10 osobami rannymi w wypadku polskiego autokaru wylądował w Warszawie, a następnie udał się do Poznania. Pacjenci z chorwackich szpitali trafią teraz do lecznic w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek Chorwacja autobus pielgrzymka Medjugorje

Premier w "Die Welt" krytykuje UE: stanowiska Niemiec i Francji liczą się bardziej niż jakiekolwiek inne

"Stanowiska Niemiec i Francji liczą się w UE bardziej niż jakiekolwiek inne" - ocenia w artykule opublikowanym na portalu gazety "Die Welt" premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu dodaje, że "jeśli ktoś sugeruje, że działania UE powinny w jeszcze większym stopniu niż dotychczas zależeć od decyzji niemieckich (...) to należałoby krótko przyjrzeć się niektórym decyzjom Niemiec z przeszłości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska polityka

Piotr Kaleta: UE w tym kształcie nie jest w stanie przetrwać, musi się zmienić

- Jeśli UE chce z nami rozmawiać, to nie może się to odbywać na zasadzie dyktatu. Do tej pory tak było. Jakakolwiek próba reorganizacji systemu spotykała się z przedziwnym oporem, bez argumentów merytorycznych. Nie chcemy dyktatury, chcemy pokazywać, że to UE jest do zmian - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA fundusze unijne fundusze europejskie Krajowy Plan Odbudowy polityka Polska w Unii Europejskiej

Polskie wojsko szkoli się na Abramsach. Szef MON: to najnowocześniejsze czołgi na świecie

- Naszym zadaniem jest zwiększenie sił obronnych Rzeczypospolitej Polskiej. Właśnie temu służy wyposażenie Wojska Polskiego w najnowocześniejsze czołgi, bo czołgi Abrams są najnowocześniejszymi czołgami na świecie - mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, obserwując szkolenia polskich żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie MON Abrams Mariusz Błaszczak infografika wojsko armia służby i bezpieczeństwo