more_horiz
PR24 Portal
Section05

POLSKA

TYLKO U NAS Wiceszef MSWiA dla Polskiego Radia o pakcie migracyjnym: tylko napędzi falę migrantów do Europy

Unijny pakt migracyjny nie jest odpowiedzią na problemy z napływem uciekinierów do Europy, bo tylko napędzają tę falę - ocenił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki. Proponowana w pakcie zasada przewiduje, że albo unijne kraje zgodzą się na relokację migrantów, albo będą płacić około 20 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. W czwartek zapadła decyzja o przyspieszeniu prac nad przepisami.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 bezpieczeństwo Unia Europejska prawo MSWiA POLSKA polityka Beata Płomecka

PR24 "Dzięki nim możemy żyć bezpiecznie". Gen. Wroński o akcji "Murem za polskim mundurem"

- Na całym świecie, kiedy weterani działań wojennych czy żołnierze, który pełnią służbę w różnych krajach świata, widzimy ogromy szacunek dla munduru, to oni bronią wolności, dbają o bezpieczeństwo, są pierwsi, gdy pojawiają się trudne sytuacje (…) jesteśmy im winni szacunek, za to, że możemy żyć spokojnie - mówił gość Polskiego Radia 24 gen. Dariusz Wroński, organizator akcji #Muremzapolskimmundurem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko służby i bezpieczeństwo Magdalena Złotnicka straż graniczna

Czwarta rocznica śmierci Kornela Morawieckiego. Premier wspomina ojca. "Cały czas jesteś z nami"

W sobotę przypada czwarta rocznica śmierci Kornela Morawieckiego - działacza opozycji demokratycznej w PRL, przywódcy "Solidarności Walczącej", a także ojca premiera Mateusza Morawieckiego. "Drogi Tato, cały czas jesteś z nami - Twoje myśli, Twoje wartości, Twoje idee, Twój Kierunek. Czuwasz, byśmy każdego dnia, każdą chwilą zapisywali Sztandary Twoich Marzeń" - napisał we wzruszającym wpisie szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki

Kongres "Jan Paweł II. Inspiracja dla świata". Andrzej Duda: jego dziedzictwo będzie cenione coraz wyżej

Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników kongresu "Jan Paweł II. Inspiracja dla świata" napisał, że "życie i pontyfikat św. Jana Pawła II oddalają się w czasie. Ale ten najwybitniejszy Polak i jeden z największych przywódców Kościoła katolickiego pozostaje obecny w serdecznych wspomnieniach rodaków".
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Jan Paweł II Kościół katolicki wiara historia Polski POLSKA społeczeństwo

Skandaliczne słowa Skiby. Internauci oburzeni. "Najbardziej prymitywny margines społeczny", "patoelita Tuska"

Krzysztof Skiba prowadził w piątek w Warszawie koncert, podczas którego życzył Jarosławowi Kaczyńskiemu śmierci. Nagranie z wypowiedzią konferansjera obiegło sieć. Internauci nie kryją oburzenia skandaliczną wypowiedzią. "Na pewno będzie jednym z »serc« na jutrzejszym marszu hejterów Tuska" - komentują internauci.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Skiba Jarosław Kaczyński POLSKA społeczeństwo

PR24 "Nie ma zgody na przymusową relokację". Jacek Ozdoba o pakcie migracyjnym UE

W studiu Polskiego Radia 24 dyskusja o nielegalnej migracji. Jacek Ozdoba (Suwerenne Polska) podkreślał, że nie ma zgody na pakt migracyjny w kształcie proponowanym przez UE, Marcin Kulasek (Lewica) zaważył, że jego ugrupowanie jest za przyjmowaniem migrantów, ale na określonych zasadach. W dyskusji udział wzięli również Czesław Mroczek (Koalicja Obywatelska), Urszula Rusecka (Prawo i Sprawiedliwość) Jarosław Sachajko (Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Włochy Niemcy Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jacek Ozdoba Jarosław Sachajko Urszula Rusecka Czesław Mroczek Marcin Kulasek

Tragiczny wypadek na A1. Nowe oświadczenie policji i apel o nierozpowszechnianie fałszywych informacji

"Wbrew fałszywym informacjom, które krążą w internecie, kierowcą BMW nie był funkcjonariusz policji czy też syn funkcjonariusza jakiejkolwiek służby. Nie był to również polityk czy inna osoba zajmująca stanowisko publiczne. Działamy w sposób transparentny" - podała w najnowszym komunikacie łódzka policja.
Zobacz więcej na temat:  wypadek policja polska prokuratura śmierć POLSKA służby i bezpieczeństwo

Historyczne wydarzenie w Warszawie. Po raz pierwszy aż 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową

Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że "w sobotę w Warszawie 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, a to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna. To historyczne wydarzenie, nigdy w historii WP tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi".
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Wojskowa Akademia Techniczna żołnierze Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo

Paweł Sałek: patrząc na zapisy traktatowe, przymusowa relokacja jest mówiąc wprost nielegalna

– Zgodnie z traktatem art. 79 ust. 5,  imigracja ekonomiczna jest wyłączną domeną państwa członkowskiego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia doradca prezydenta Paweł Sałek. Gośćmi Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" byli też Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica), Mariusz Gosek (Suwerenna Polska), Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska), Krzysztof Hetman (Koalicja Polska) i Jarosław Sellin (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA kryzys migracyjny kryzys migracyjny 2023 polityka imigranci w Europie Trójka

Szydło: Tusk zniechęca Polaków do referendum, bo boi się jego wyników. Chce relokować migrantów do Polski

- Donald Tusk nie chce, żebyście zabrali głos w referendum, bo jeśli powiecie jasno: "nie zgadzamy się, żeby do Polski byli relokowani migranci", to żaden rząd nie będzie miał legitymacji do tego, by sprzeciwić się woli obywateli - powiedziała w sobotę w Krakowie Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Szydło kryzys migracyjny 2023 referendum Donald Tusk

"Raz zgodzili się na przymusowe relokacje, zgodzą się znowu". Politycy PiS ostrzegają przed PO

W sobotę PiS opublikowało nowy spot, odnoszący się do paktu migracyjnego, który Bruksela - przy wsparciu opozycji - chce narzucić państwom Wspólnoty. Nagranie odbiło się echem w sieci. "Co jeszcze ludzie Tuska ukrywają przed Polakami?" - pytał Maręk Pęk. Do sprawy odnieśli się także m.in. Przemysław Czarnek, Adam Andruszkiewicz czy Marek Gróbarczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kryzys migracyjny 2023 Prawo i Sprawiedliwość imigranci w Europie